Loading

Ubytování na Kokořínsku

(12 objektů)

Penzion Kvítkov

Kvítkov, v obci / ve městě, v centru města
Penzión v krásném, klidném prostředí

Hájovna Bukovec

Dubá - Bukovec, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Zrekonstruovaný objekt bývalé hájovny

Apartmán Ždírecký důl

Ždírec (okres Česká Lípa), na samotě, v lese
Soukromí a relax v sauně u lesa.

Tendr chaty Máchovo jezero

Doksy (okres Česká Lípa) - Staré Splavy, v rekreační oblasti, v lese
Soukromé letní chatky nedaleko jezera!

Statek U Horkých

Snědovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Velkolepý statek s dobovým interiérem

Skalní domek

Vidim, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Domek na okraji lesa, s krbem ve skále

Zimořský domek

Dolní Zimoř, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulný domeček v těsné blízkosti lesa

Hotel Heller

Doksy (okres Česká Lípa), v obci / ve městě, v centru města
Příjemné, s rybářskou baštou u jezera

Hotel Kamýk

Doksy (okres Česká Lípa), na okraji obce / města
Hotel Kamýk 3hvězdičkový hotel

Chatová osada La Vida Doksy

Doksy (okres Česká Lípa), na okraji obce / města, v lese
Cenově výhodné chatky u pláže
1 - 12 / 12

Kokořínsko

Kokořínsko 1

Zamilujte se kousek za Prahou

Oblast Kokořínska se nachází jen několik desítek kilometrů severně od Prahy. Tvoří jakýsi pomyslný střed mezi Mělníkem, Mladou Boleslaví, Litoměřicemi a Českou Lípou.

V roce 1976 bylo Kokořínsko vyhlášeno chráněnou krajinnou oblastí (CHKO Kokořínsko - Máchův kraj) a dnes na více než 400 kilometrech čtverečních nabízí unikátní přírodní pískovcové útvary, zapomenutá a tichá zákoutí i nevšední architekturu, která citlivě navazuje na okolní prostředí. Není divu, že pro Kokořínsko měl kousek místečka ve svém srdci i básník Karel Hynek Mácha.

Kokořínské hrady a zámky

Kokořínsko je ideálním místem pro rodinnou dovolenou s dětmi i poněkud aktivněji strávený čas v lůně přírody. Mezi největší zdejší turistické taháky rozhodně patří hrady a zámky. Poblíž České Lípy se nachází legendární hrad Houska. O jeho původu se toho moc neví, podle pověstí ale ukrývá bránu do pekla nebo vstup do jiné dimenze.

Neméně věhlasný je také skvěle zachovalý hrad Kokořín, pýcha Mělnicka a celého Středočeského kraje, kde se natáčela slavná pohádka O princezně se zlatou hvězdou na čele. Jestli plánujete pojmout svou dovolenou jako vlastivědnou vycházku, můžete na Kokořínsku navštívit dalších více než 20 hradů a zámků s mnohdy líbeznými názvy jako Kostelíček, Nedamy nebo Chudý hrádek.

Pískovcové útvary, které jinde v Čechách nenajdete

Milovníky pěší turistiky čeká na Kokořínsku několik desítek kilometrů značených turistických tras. Jednou z nich je i Máchova cesta. Nese jméno Karla Hynka Máchy, který tudy prokazatelně několikrát prošel. Trasa měří přibližně 50 kilometrů a provede Vás kolem unikátních pískovcových skal, mlýnů Kroužek a Štampach, hradů Kokořín, Houska a Bezděz a dostanete se po ní až do městečka Doksy, ležícím na břehu Máchova jezera.

Kokořínsko 2

Za prozkoumání stojí též Cinibulkova stezka (známá také pod názvem Mšenský okruh). Návštěvníky provede řadou pozoruhodných skalních útvarů, jako například Prolezovačky, Obraznice, Průsečná skála nebo skalními soutěskami Bludiště.

Jiným pozoruhodnostem, které ukrývá kokořínská příroda, musel maličko dopomoct člověk-umělec. Máme na mysli Čertovy hlavy nad obcí Želízy, dílo sochaře Václava Levého. Bez jejich návštěvy by dovolená s dětmi na Kokořínsku nebyla kompletní.

Co s volným časem v létě a v zimě na Kokořínsku?

Pokud tenhle líbezný kraj hodláte navštívit v létě, rozhodně byste měli zajít do města Mšeno nedaleko Mělníka. Zdejší městské lázně, jejíž půvabná budova pochází z roku 1932, totiž nabízí osvěžující koupání v pramenité vodě a prostředí tak romantické, až se tají dech.

Romantiku časů dávno minulých si ale můžete užít i na přírodním koupališti HarasovKokořínskem dole nedaleko obce Nebužely. Úchvatná scenerie skalních útvarů, travnatý břeh a písečná pláž, nedaleká cyklostezka a starý hrad Harasov - to už je mnoho důvodů, proč se tuhle lokalitu vyplatí navštívit.

A co zima a lyžování? Vyznavači zimních sportů si přijdou na své v lyžařském areálu, který se nachází ve městě Kamenický Šenov (severně od regionu Kokořínska).

Kokořínsko 3

Ubytování na Kokořínsku - bohatá nabídka na úrovni

Možnosti ubytování na Kokořínsku se soustředí především kolem větších měst a atraktivních turistických cílů. Najít apartmány, chatyubytování v soukromípenziony nebo hotely není problém. Zejména v okolí městečka Doksy a poblíž Máchova jezera, nebo pod hradem Kokořín ve stejnojmenné vesničce.

Ubytovat se můžete i v Liběchově, Kokořínském dole nebo ve městě Mšeno. Kokořínsko je oblast žijící turismem a jako taková nabízí široké možnosti jak luxusnějšího ubytování, tak i levného ubytování pro méně náročné hosty.

Kokořínsko - Máchův kraj a taky turistický ráj, chtělo by se říct. Pokud hledáte místa, kde zrelaxuje Vaše tělo i mysl, vydejte se do oblasti Kokořínska na pomezí Středočeského, Libereckého a Ústeckého kraje. Poznejte Kokořínsko jako oblast, která balancuje na pomezí historie a současnosti a kde ožívají staré pověsti, mýty a legendy.

Názory a doporučení

Vladimír Ondroušek (ubytovatel) 21.3.2020
Romantická oblast Kokořínsko s mnoha skalními útvary; zajímavé turistické trasy vedou četnými roklemi k mnoha zříceninám. Kraj K. H. Máchy, blízkost Máchova jezera, Město Doksy je známe rekreační centrum, ve městě je mj. Muzeum Čtyřlístku.
Helena Francová (skupina - návštěvník) 3.2.2020
čertovy hlavy
Martina Motlová (ubytovatel) 31.1.2020
Úchvatná krajina pro procházky, cykloturistiku...
Soňa Procházková (ubytovatel) 14.1.2020
Krásná příroda CHKO Kokořínsko.
Tomáš Kaňok (mladý pár - návštěvník) 1.10.2019
Asi 8 km od Máchova jezera. Spoustu turistických tras, památek apod.
M S (rodina s malými dětmi - návštěvník) 27.7.2019
Všude stáda koní, nádhera.
Petr Krč (starší pár - návštěvník) 4.6.2019
Nádherná krajina a příjemní lidé.
Břetislav Belda (starší pár - návštěvník) 27.3.2019
Velice zajímavý region, zejména s množstvím turistických tras mezi skalními útvary (naučné stezky, "bludiště", "pokličky", doly, vyhlídky, jezírka...), ale i hrady a zámky. Dobrá možnost občerstvení v celém regionu.