Loading

Ubytování na Kokořínsku

(8 objektů)

Zimořský domek

Dolní Zimoř, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulný domeček v těsné blízkosti lesa

Penzion U Kopyta

Tuhaň (okres Česká Lípa), na okraji obce / města, u lesa / n...
Máme všechno - pobyt na rodinné farmě

Pension Skalka

Doksy (okres Česká Lípa), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Různé typy ubytování,s celodenní stravou

Hájovna Bukovec

Dubá - Bukovec, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Zrekonstruovaný objekt bývalé hájovny

Chata Holany

Holany, v rekreační oblasti, v lese
Chata v blízkosti Holanských rybníků

Apartmán Ždírecký důl

Ždírec (okres Česká Lípa), na samotě, v lese
Soukromí a relax v sauně u lesa.

Hotel Kamýk

Doksy (okres Česká Lípa), na okraji obce / města
Hotel Kamýk 3hvězdičkový hotel

Skalní domek

Vidim, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Domek na okraji lesa, s krbem ve skále
1 - 8 / 8

Kokořínsko

Kokořínsko 1

Zamilujte se kousek za Prahou

Oblast Kokořínska se nachází jen několik desítek kilometrů severně od Prahy. Tvoří jakýsi pomyslný střed mezi Mělníkem, Mladou Boleslaví, Litoměřicemi a Českou Lípou.

V roce 1976 bylo Kokořínsko vyhlášeno chráněnou krajinnou oblastí (CHKO Kokořínsko - Máchův kraj) a dnes na více než 400 kilometrech čtverečních nabízí unikátní přírodní pískovcové útvary, zapomenutá a tichá zákoutí i nevšední architekturu, která citlivě navazuje na okolní prostředí. Není divu, že pro Kokořínsko měl kousek místečka ve svém srdci i básník Karel Hynek Mácha.

Kokořínské hrady a zámky

Kokořínsko je ideálním místem pro rodinnou dovolenou s dětmi i poněkud aktivněji strávený čas v lůně přírody. Mezi největší zdejší turistické taháky rozhodně patří hrady a zámky. Poblíž České Lípy se nachází legendární hrad Houska. O jeho původu se toho moc neví, podle pověstí ale ukrývá bránu do pekla nebo vstup do jiné dimenze.

Neméně věhlasný je také skvěle zachovalý hrad Kokořín, pýcha Mělnicka a celého Středočeského kraje, kde se natáčela slavná pohádka O princezně se zlatou hvězdou na čele. Jestli plánujete pojmout svou dovolenou jako vlastivědnou vycházku, můžete na Kokořínsku navštívit dalších více než 20 hradů a zámků s mnohdy líbeznými názvy jako Kostelíček, Nedamy nebo Chudý hrádek.

Pískovcové útvary, které jinde v Čechách nenajdete

Milovníky pěší turistiky čeká na Kokořínsku několik desítek kilometrů značených turistických tras. Jednou z nich je i Máchova cesta. Nese jméno Karla Hynka Máchy, který tudy prokazatelně několikrát prošel. Trasa měří přibližně 50 kilometrů a provede Vás kolem unikátních pískovcových skal, mlýnů Kroužek a Štampach, hradů Kokořín, Houska a Bezděz a dostanete se po ní až do městečka Doksy, ležícím na břehu Máchova jezera.

Kokořínsko 2

Za prozkoumání stojí též Cinibulkova stezka (známá také pod názvem Mšenský okruh). Návštěvníky provede řadou pozoruhodných skalních útvarů, jako například Prolezovačky, Obraznice, Průsečná skála nebo skalními soutěskami Bludiště.

Jiným pozoruhodnostem, které ukrývá kokořínská příroda, musel maličko dopomoct člověk-umělec. Máme na mysli Čertovy hlavy nad obcí Želízy, dílo sochaře Václava Levého. Bez jejich návštěvy by dovolená s dětmi na Kokořínsku nebyla kompletní.

Co s volným časem v létě a v zimě na Kokořínsku?

Pokud tenhle líbezný kraj hodláte navštívit v létě, rozhodně byste měli zajít do města Mšeno nedaleko Mělníka. Zdejší městské lázně, jejíž půvabná budova pochází z roku 1932, totiž nabízí osvěžující koupání v pramenité vodě a prostředí tak romantické, až se tají dech.

Romantiku časů dávno minulých si ale můžete užít i na přírodním koupališti Harasov v Kokořínskem dole nedaleko obce Nebužely. Úchvatná scenerie skalních útvarů, travnatý břeh a písečná pláž, nedaleká cyklostezka a starý hrad Harasov - to už je mnoho důvodů, proč se tuhle lokalitu vyplatí navštívit.

A co zima a lyžování? Vyznavači zimních sportů si přijdou na své v lyžařském areálu, který se nachází ve městě Kamenický Šenov (severně od regionu Kokořínska).

Kokořínsko 3

Ubytování na Kokořínsku - bohatá nabídka na úrovni

Možnosti ubytování na Kokořínsku se soustředí především kolem větších měst a atraktivních turistických cílů. Najít apartmány, chatyubytování v soukromípenziony nebo hotely není problém. Zejména v okolí městečka Doksy a poblíž Máchova jezera, nebo pod hradem Kokořín ve stejnojmenné vesničce.

Ubytovat se můžete i v Liběchově, Kokořínském dole nebo ve městě Mšeno. Kokořínsko je oblast žijící turismem a jako taková nabízí široké možnosti jak luxusnějšího ubytování, tak i levného ubytování pro méně náročné hosty.

Kokořínsko - Máchův kraj a taky turistický ráj, chtělo by se říct. Pokud hledáte místa, kde zrelaxuje Vaše tělo i mysl, vydejte se do oblasti Kokořínska na pomezí Středočeského, Libereckého a Ústeckého kraje. Poznejte Kokořínsko jako oblast, která balancuje na pomezí historie a současnosti a kde ožívají staré pověsti, mýty a legendy.