Loading

Ubytování v Doksech (okres Česká Lípa)

(4 objekty + 10 objektů v okolí 25 km)

Hotel Heller

Doksy (okres Česká Lípa), v obci / ve městě, v centru města
Příjemné, s rybářskou baštou u jezera

Hotel Kamýk

Doksy (okres Česká Lípa), na okraji obce / města
Hotel Kamýk 3hvězdičkový hotel

Chatová osada La Vida Doksy

Doksy (okres Česká Lípa), na okraji obce / města, v lese
Cenově výhodné chatky u pláže

Tendr chaty Máchovo jezero

Doksy (okres Česká Lípa) - Staré Splavy, v rekreační oblasti, v lese
Soukromé letní chatky nedaleko jezera!

Apartmán Ždírecký důl

Ždírec (okres Česká Lípa) (Doksy (okres Česká Lípa) 6,1 km v...
Soukromí a relax v sauně u lesa.

Chalupa Vojtěchov

Mšeno (Doksy (okres Česká Lípa) 11,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na polosamotě u lesa

Apartmány Ralsko

Ralsko (Doksy (okres Česká Lípa) 11,9 km vzdušně), na samotě...
Apartmány a pokoje na samotě, u lesa

Hájovna Bukovec

Dubá - Bukovec (Doksy (okres Česká Lípa) 13,3 km vzdušně), n...
Zrekonstruovaný objekt bývalé hájovny

Skalní domek

Vidim (Doksy (okres Česká Lípa) 13,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Domek na okraji lesa, s krbem ve skále

Statek U Horkých

Snědovice (Doksy (okres Česká Lípa) 14,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u les...
Velkolepý statek s dobovým interiérem
1 - 14 / 14

Doksy (okres Česká Lípa)

Doksy (okres Česká Lípa) 1

Odpočiňte si u Máchova jezera

Město Doksy leží v okrese Česká Lípa, v Libereckém kraji. Většina lidí si toto místo spojuje nejen s magicky krásnou přírodou, ale také s působením jednoho z největších českých básníků. Tím nebyl nikdo jiný než Karel Hynek Mácha.

Samotné město Doksy je díky své pozici na březích Máchova jezera vyhledávaným turistickým cílem. K delšímu pobytu návštěvníky svádí blízkost celé řady významných památek v okolí. A pokud by Vás zdejší příroda snad přestala bavit, během chvilky se dostanete do přilehlé České Lípy či Mladé Boleslavy.

Cesta k rekreačnímu ráji

První zmínka o obci Doksy pochází ze 13. století. Že bude historie pozdějšího města významná předznamenala i činnost Karla IV., díky které Doksy získaly řadu výsad. Také se zasadil o zbudování Velkého rybníka, který je nám dnes znám pod jménem Máchovo jezero. Později bylo ve městě zbudováno panství.

To nejen, že dávalo lidem práci, ale také představovalo jistotu v neklidných časech. Bohužel, ani to Doksy nezachránilo před devastačními vlivy třicetileté války. I přesto se však město v době průmyslové revoluce vzpamatovalo a zaznamenalo opravdu rychlý rozvoj. Především v textilním průmyslu a v oblasti zemědělství.

Doksy (okres Česká Lípa) 2

Ruku v ruce šel i pomalý rozvoj lázeňství, který má v těchto místech tradici již od 2. poloviny 19. století. Obliba Doks jako rekreačního střediska pak vzrostla, když byla na břehu Máchova jezera v roce 1928 otevřena první pláž.

Doksy – kam vyrazit?

Nebyly by to Doksy, kdyby se na jejich území nenašlo pár připomínek pobytu Karla Hynka Máchy. Jestli Vás netlačí čas, určitě navštivte Muzeum Karla Hynka Máchy. Jistě ho neminete, jelikož sídlí v nejstarší městské budově.

Nejen, že je zde básníkova pamětní síň, ale také expozice věnovaná jeho životu a dílu. Druhou připomínkou básníkova života je pomník Karla Hynka Máchy z roku 1960. Jen několik málo minut Vás dělí od návštěvy hradu Bezděz. Jeho romantická silueta Máchu inspirovala k napsání tolik proslulého Máje.

Krom běžného prohlídkového okruhu Vám doporučujeme návštěvu hradní vyhlídky, ze které se Vám naskytne nádherný výhled do přilehlého okolí. Nedaleko Doks je k vidění i tajuplný hrad Houska. Nejen, že se jedná o jeden z nejlépe dochovaných hradů na našem území, ale také si během jeho návštěvy užijete mnoho vzrušení. Traduje se totiž, že v jeho prostorách najdete bránu do pekla. Během roku se na hradě koná i mnoho kulturních akcí.

Rekreace v Doksech a okolí

V létě Vám nejlepší volnočasové vyžití nabízí Máchovo jezero. Nejen, že je vhodné ke koupání, ale také k rybolovu a provozování vodních sportů. Pokud ale dáváte přednost koupání s menším počtem turistů, vydejte se k Hamerskému jezeru. Při nepřízni počasí se zajeďte vykoupat do Aquaparku Babylon Liberec či do vzdálenějšího Aquacentra Letňany.

Doksy (okres Česká Lípa) 3

Co se týče zimních sportů, tato lokalita není pro jejich provozování příliš významná. Největší a zároveň nejlepší možnosti Vám v tomto ohledu nabízí Ski areál Ještěd v nedalekém Liberci. Za příznivé situace se k němu dostanete během několika málo minut.

Cenově dostupné ubytování v Doksech

Díky velkému turistickému zájmu o tuto lokalitu Vám Doksy nabízí široké spektrum ubytovacích kapacit. Ubytovat se lze v komfortně zařízených hotelech i penzionech.

Dáváte-li přednost většímu soukromí, neuděláte chybu, když zvolíte apartmán nebo chalupu. Méně náročným cestovatelům zase přijde vhod možnost ubytování v kempu či v chatě v některé z chatových osad.

Doksy jsou jedním z nejkrásnějších českých měst. Nádherná příroda a snadno dostupné památky tu čekají jen na Vás.

Názory a doporučení

Martina Motlová (ubytovatel) 31.1.2020
Spousta možností výletů a vyžití i ve špatném počasí a s dětmi.