Loading

Ubytování na Máchově jezeře

(7 objektů)

Apartmány Ralsko

Ralsko, na samotě, v lese
Apartmány a pokoje na samotě, u lesa

Pension Skalka

Doksy (okres Česká Lípa), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Různé typy ubytování,s celodenní stravou

Chata Holany

Holany, v rekreační oblasti, v lese
Chata v blízkosti Holanských rybníků

Domek u rybníka

Bezděz, na okraji obce / města, u vody
Kompletně vybavený domek u rybníka!

Hájovna Bukovec

Dubá - Bukovec, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Zrekonstruovaný objekt bývalé hájovny

Penzion U Kopyta

Tuhaň (okres Česká Lípa), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Máme všechno - pobyt na rodinné farmě

Hotel Kamýk

Doksy (okres Česká Lípa), na okraji obce / města
Hotel Kamýk 3hvězdičkový hotel
1 - 7 / 7

Máchovo jezero

Máchovo jezero 1

Málokteré místo v republice by se zdálo ideálnějším pro romantickou dovolenou než Máchovo jezero. Kraj básníka Karla Hynka Máchy je dodnes protknutý romantikou jeho veršů. Přesto je Máchovo jezero oblíbené zejména pro rodinnou dovolenou a pro rodiny je tato oblast přizpůsobena nabídkou jak atrakcí, tak i ubytování. Máchovo jezero se nachází severně od Prahy u obce Doksy.

Přestože je vodní plocha pojmenovaná jako jezero, ve skutečnosti se jedná o rybník, který založil v roce 1366 Karel IV. Dnešní název se používá zhruba od 19. století v upomínku na Karla Hynka Máchu a oficiálně se název Máchovo jezero používá od roku 1961.

U Máchova jezera se zabavíte v každém věku

Kolem jezera najdete čtyři pláže, na kterých je pro Vás připraveno spoustu stánků s občerstvením. Pokud zatoužíte po troše klidu, v půjčovně si můžete půjčit šlapadla a loďky a vydat se relaxovat na jezero dál od rušných pláží. Děti ocení množství vodních atrakcí a rybáři zase povolený rybolov.

Celé jezero si můžete od května do září projet v rámci okružní plavby na parníku. Tato plavba trvá zhruba 30 minut. Hloubka v jezeře dosahuje 12 metrů, ale vstup z pláží do vody je pozvolný.

Máchovo jezero 2

Uprostřed jezera budete míjet dva ostrůvky - Myší zámek a Kachní ostrov. Protože jsou na nich však ornitologické rezervace, není ani jeden z ostrovů přístupný.

Samozřejmě, že ideální doba pro strávení dovolené u Máchova jezera je léto, ale i v zimě tu je co zažít. Zamrzlé jezero láká bruslaře, běžkaře a potkat tu můžete také jachtaře. Ano, v zimě. Speciálně upravené plachetnice, tzv. eisky totiž dokážou plachtit po zamrzlém jezeře.

V létě jsou na plážích pravidelné diskotéky a připraven je i bohatý doprovodný program. Ale i samotné jarní a letní otevírání jezera je spojené s lidovou zábavou a patří k tradičním kulturním akcím. Jarní otevírání jezera se koná v Doksech a letní ve Starých Splavech.

Aktivity v okolí Máchova jezera

Cyklisté ocení upravené cyklostezky, v okolních lesích si na své přijdou i houbaři. Zúčastnit se můžete turnajů v plážovém volejbale, jarních výletů "Máchovi v patách", orientačních běhů apod.

Hustá síť turistických stezek a cyklostezek nabízí sportovní vyžití pro všechny věkové kategorie. Cestou narazíte na spoustu restaurací a hospůdek, kde se můžete občerstvit a odpočinout si.

Kolem Máchova jezera se nachází spousta dalších míst, které rozhodně stojí za navštívení. Jedním z nich je zřícenina hradu Bezděz. Tento výlet však trochu prověří Vaše fyzické možnosti, protože se musíte vydat do strmého kopce. Hrad byl založen v 2. polovině 13. století a byl na něm vězněn Václav II. se svou matkou Kunhutou.

Máchovo jezero 3

Na hradě Houska se Vám možná podaří rozluštit záhadu, proč byl hrad vůbec postaven a proč celým hradem prostupuje skála. Zatím na tyto otázky nejsou známé odpovědi.

Kde se ubytujete na Máchově jezeře

Protože Máchovo jezero patří k nejpopulárnějším dovolenkovým destinacím u nás, i nabídka ubytování je zde velice pestrá. Kolem jezera se nachází spousta kempů, rekreační osady, penziony i hotely.

Všechna tato ubytování se nacházejí buď přímo kolem jezera nebo v obcích Doksy a Staré Splavy. V okolí si můžete pronajmout také apartmány, priváty či chaty a chalupy.

Dovolená u Máchova jezera je sázka na jistotu pro rodiny a pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou, během které se neustále něco děje. Tady se prostě nudit nebudete a na dovolenou zde budete jistě dlouho vzpomínat.

Názory a doporučení

Miloslav Procházka (ubytovatel) 16.7.2019
Oblast Českoslipská je vhodná pro turistiku či cyklistiku. Jedná se o Máchův kraj. Nachází se zde mnoho tras, většina z nich je obklopena lesy. Nedaleko se nachází Máchovo jezero či rybník Hamr.
Soňa Procházková (ubytovatel) 11.7.2019
Krásná příroda CHKO Kokořínsko.
Vladimír Ondroušek (ubytovatel) 17.6.2019
Romantická oblast Kokořínsko s mnoha skalními útvary; zajímavé turistické trasy vedou četnými roklemi k mnoha zříceninám. Kraj K. H. Máchy, blízkost Máchova jezera, Město Doksy je známe rekreační centrum, ve městě je mj. Muzeum Čtyřlístku.
Gabriela Hůlková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 23.4.2019
Spousta možností výletů