Loading

Ubytování v Novém Boru

(2 objekty + 30 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Koňák

Nový Bor, na okraji obce / města
Klidné ubytování v apartmánu

Apartmány Moudrá Anna

Nový Bor, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Výhodné ubytování s bazénem a saunou!

Ubytování Bohemia

Sloup v Čechách (Nový Bor 3,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Chalupa pro velkou partu i rodiny

Chalupa U Potoka Sloup v Čechách

Sloup v Čechách (Nový Bor 3,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Turistický ráj na úpatí Lužických hor

Ubytování u Myslivce

Kamenický Šenov (Nový Bor 4,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Nově zrekonšturované chaty s bazénem

Venkovské apartmá Tiché pastviny

Kamenický Šenov (Nový Bor 5,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Romantické ubytování uprostřed pastvin!

Apartmán U památného buku

Česká Lípa (Nový Bor 5,6 km vzdušně), na okraji obce / města...
Klid pod památným stromem u lesa

Pension Helene s mini pivovarem

Kytlice (Nový Bor 6,3 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Rodinný pension s mini pivovarem

Chalupa Vilda

Kamenický Šenov (Nový Bor 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa v klidném prostředí u lesa

Penzion U skály

Kytlice (Nový Bor 7,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Penzion s restaurací v Lužických horách
1 - 32 / 32

Nový Bor

Sklářské městečko obklopené přírodními krásami Severních Čech

Typické severočeské město Nový Bor najdete v Libereckém kraji jen kousek severně od okresního města Česká Lípa. Nachází se na rozhraní CHKO Lužické hory a CHKO České středohoří.

Nový Bor 1

V Novém Boru můžete během dovolené obdivovat typickou architekturu pro Severní Čechy i krajinu chráněných krajinných oblastí Lužické hory a České středohoří. Toto město nacházející se poblíž České Lípy je známé především svou sklářskou výrobou.

Nabídne Vám ale i jiné zajímavosti ze své historie, jako je například místní kostel. V obci si na své přijdou nejen milovníci přírody a historie, ale také aktivní turisté nebo rodiny s dětmi.

Mladé severočeské město se sklářskou tradicí

Nový Bor je poměrně mladé město. Jako osada vzniklo roku 1692 rozparcelováním pustého dvora statku sedláka Raškovského a v roce 1757 bylo Marií Terezií prohlášeno oficiálně za město. Z tohoto období zde také najdete kostel Nanebevzetí Panny Marie v barokním stylu.

Z církevních staveb pak také stojí za vidění kaple svaté Máří Magdaleny, kaple svaté Rosálie a kaple svatého Josefa v Bukovanech, jež jsou součástí Nového Boru. Při prohlídce města narazíte na sochu Panny Marie, která se nachází na křižovatce ulice Havlíčkovy a Gen. Svobody.

Jako milovníci architektury můžete také obdivovat mnoho domků, svým stylem typických pro sever Čech a radnici z roku 1851. V této době také město začalo být proslulé svým sklářským průmyslem. Například v roce 1930 zde bylo registrováno 68 firem sklářské a přidružené výroby, sídlí zde i sklářská škola a konají se pravidelně sklářská symposia. Toto tradiční umění můžete obdivovat celoročně ve sklářském muzeu.

Za kulturou je rovněž možné se vydat do městského kina nebo letního kina a také do místního divadla. Když nezůstanete jen během své dovolené ve městě a vydáte se do jeho nejbližšího okolí, poznáte i zajímavosti jako je kaplička v Nové Skalici a lesní hroby vůdců Rumburské vzpoury.

Nový Bor 2

Udělejte si výlet nejen do přírody v okolí Nového Boru

Hlavní přírodní zajímavostí regionu jsou přírodní chráněné krajinné oblasti. Za vidění stojí i ostatní krásy krajiny, kterých Nový Bor nabízí opravdu velké množství.

Nedaleko od města severním směrem se nachází méně známá - přesto turisticky velmi atraktivní hora a přírodní rezervace Klíč. Najdeme zde i několik památných stromů jako například u náměstí Míru tzv. alpinum a pak také v Horových sadech lípu malolistou a dub na Palackého náměstí.

Blízké okolí města je ideální pro pěší a cyklistické výlety. Ve vzdálenosti příjemných procházek a krátkých vyjížděk leží mnoho atraktivních turistických cílů, jako je mohutná zřícenina hradu Kamenice - Zámecký vrch spolu se šestnáctimetrovou dřevěnou rozhlednou, starověké zbytky staveb a zřícenina hradu Milštejn. Dále vodní hrad Lipý, zámek Lemberk se zajímavými expozicemi k prohlídce jako je černá kuchyně, zbrojnice a další interiérové dobové rekonstrukce. Oblíbený je i zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí z období přerodu vladislavské gotiky a renesance nebo skalní hrad Sloup.

Krom hradů a zámků patří mezi dobře dostupná místa v okolí, která byste určitě měli navštívit, i arboretum Nové Zákupy, muzeum lidové architektury skanzen Zubrnice, tvořený historickou vesnicí, nebo curia Vítkov, což je replika venkovského velmožského sídla - kurie z 12. století. Krásný rozhled do krajiny Severních Čech nabízí nedaleká rozhledna Na Stráži

V novém Boru si užijete zábavu v jakémkoliv ročním období. Během pobytu v zimě je zde otevřený lyžařský areál Polevsko nebo ski areál Jedlová. Najdete zde ideální podmínky pro malé i velké lyžaře a snowboardisty a adrenalin park. Samozřejmostí je večerní lyžování, půjčovna, dětské hřiště nebo občerstvení.

V létě si zase můžete zaplavat v Hamerském jezeru nebo ve slavném Máchově jezeře, které je největší uměle vytvořenou vodní plochou v České republice. Pro celoroční koupání a vodní radovánky je zde aquapark Centrum Babylon - největší vodní komplex bazénů a jiných atrakcí na severu Čech nebo vzdálenější aquacentrum Teplice.

Dalšími zajímavostmi a zážitky, které oceníte i jako dobrý tip pro rodinné výlety na dovolené, jsou například nedaleká děčínská zoologická a botanická zahrada či rajské ostrovy. Přímo v Novém Boru je pak k dispozici zázemí pro sportovní aktivity, jako jsou různá hřiště, ale také například horolezecká stěna.

Nový Bor 3

Široké možnosti ubytování v Novém Boru

Nový Bor a jeho okolí přináší široké možnosti ubytování. Najdete zde mnoho hotelů a penzionů v tradičním severočeském stylu i v moderním provedení. Na výběr máte od větších komplexů až po drobné a soukromé stavby nebo příjemné apartmány a levné ubytování v soukromí.

Pro ty, kdo hledají doopravdy nerušenou dovolenou, se v regionu nabízí také soukromé chatky a chalupy ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu - můžete zde strávit například hezký Silvestr a Nový rok nebo celé letní prázdniny. Během letního pobytu se lze ubytovat i v kempech poblíž jezer.

Přijeďte poznat krásy Nového Boru a jeho okolí. Můžete zde poznávat tradiční severočeskou řemeslnou tradici sklářství, chodit či jezdit na výlety a v letních měsících se osvěžit koupáním v rybnících nebo aquaparcích. V zimě tu na Vás čekají dva lyžařské areály. Na své si zde tak přijdou nadšenci do sportu, historie, přírody i rodiny s dětmi.