Loading

Ubytování v Jiřetíně pod Jedlovou

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Domeček Jiřetín pod Jedlovou

Jiřetín pod Jedlovou, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Hezký malý domeček v Lužických horách

Chalupa Majda

Dolní Podluží (Jiřetín pod Jedlovou 0,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Stylové ubytování v pokojné lokalitě

Samkova chata

Dolní Podluží (Jiřetín pod Jedlovou 0,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Rekreační domek s bazénem a krbem

Penzion Relax

Rybniště (Jiřetín pod Jedlovou 3,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Zahrada s rybníčkem a ovečkami+wellness

Hotel Atrium

Varnsdorf (Jiřetín pod Jedlovou 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortný hotel v centre mesta

Venkovský domek

Krásná Lípa (Jiřetín pod Jedlovou 6,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Chalupa Médium

Krásná Lípa (Jiřetín pod Jedlovou 10,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Autentická chalupa v Českém Švýcarsku!

Pension Pod skálou

Jetřichovice (Jiřetín pod Jedlovou 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na...
Vynikající poloha u lesa v tiché oblasti

Chaty Jetřichovice

Jetřichovice (Jiřetín pod Jedlovou 13,1 km vzdušně), na okra...
Chaty v tichém prostředí u lesa!

Penzion u Stašáků

Jetřichovice (Jiřetín pod Jedlovou 15,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Příjemné ubytování v rodinném penzionu
1 - 11 / 11

Jiřetín pod Jedlovou

Lužické hory nepatří k nikterak vysokým pohořím. Tato skutečnost ale neubírá nic na jejich kráse a přitažlivosti. Své o tom vědí i obyvatelé někdejšího města a dnes obce jménem Jiřetín pod Jedlovou.

Obec se nachází na severní straně již zmiňovaných Lužických hor, v okrese Děčín Ústeckém kraji. Několik kilometrů od obce vede hranice s Německem, severně pak leží města Rumburk a Varnsdorf.

Dopřejte si relax v Lužických horách

Jiřetín pod Jedlovou, obec s hornickou minulostí, je v současnosti jedním z rekreačních a turistických center Lužických hor. O její výjimečnosti svědčí statut městské památkové zóny a fakt, že většina jejího území spadá pod CHKO Lužické hory. Tomu se říká duplovaná ochrana!

V Jiřetíně si na své přijdou milovníci historie a kultury. Již zdálky každého jistě upoutá zřícenina hradu Tolštejn z poloviny 13. století. V areálu hradu funguje restaurace s ubytovnou a pravidelně se zde pořádají akce jako Vandrování po Tolštejnském panství nebo Dny Tolštejnského panství.

V Jiřetíně funguje také hornické muzeum, součástí kterého je i štola Jana Evangelisty a naučná stezka Údolí Milířky. Ze stavebních památek zmíníme kostel Nejsvětější Trojice a jednu z dominant obce, křížovou cestu z druhé poloviny 18. století. Kulturní život v Jiřetíně je docela bohatý a zdejší ubytovací kapacity tuto skutečnost jen podporují.

Sportovní centrum Lužických hor

Bohatá historie a kultura nejsou jediným tahákem Jiřetína pod Jedlovou. Zdejší infrastruktura a prostředí přejí vyznavačům jak letních, tak zimních sportovních aktivit. K mání jsou hřiště snad pro všechny míčové hry, dále pak venkovní bazén s protiproudem, dětské hřiště a plochy pro stanování.

Během zimní dovolené, doporučujeme Ski areál Jedlová, který najdete mezi Jedlovou a hradem Tolštejn. Při vyhovujících sněhových podmínkách jsou zde v provozu dva vleky – jeden končí dokonce na samotném vrcholu Jedlové, ve výšce 774 metrů nad mořem. Skvělé možnosti pro lyžování najdete také po cestě směrem na Děčín. Nachází se zde areál Horní Podluží s umělým zasněžováním a možností večerního lyžování.

Ubytování všech typů v Jiřetíně pod Jedlovou

K mání jsou zde především typické chatky, chalupy a dřevěnice, které do zdejšího prostředí dokonale zapadají. Ubytujte se v objektu se společenskou místností, krbem nebo altánkem na zahradě. Díky neustále se zlepšujícím službám můžete natrefit také na ubytování s vlastní saunou nebo vířivkou. Jiřetín a zdejší ubytování prostě mají styl a nezanedbatelné výhody.

V obci nebo i jejím okolí však najdete i jiné typy ubytování. Dostatečné soukromí budete mít v apartmánech, cenově výhodné je zejména ubytování v soukromí. Pokud se na dovolené nechcete zabývat přípravou jídel, zarezervujte si pokoj v hotelu nebo penzionu, kde o Vás bude dokonale postaráno.

Jiřetín pod Jedlovou vás zve na nezapomenutelnou dovolenou v lůně přírody! Zajeďte se podívat do této malebné obce ležící pod horou Jedlová a nebudete litovat! Jiřetín a jeho okolí mají co nabídnout turistům všeho věku a zaměření. Ostatně, přesvědčit se o tom můžete na vlastní oči.