Loading

Ubytování v Severozápadních Čechách

(34 objektů)

Venkovský domek

Krásná Lípa, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Chalupa U Studánky

Moldava, v obci / ve městě, v centru města
Chalupa pro rodiny s krbem a saunou

Domeček Jiřetín pod Jedlovou

Jiřetín pod Jedlovou, na okraji obce / města
Hezký malý domeček v Lužických horách

Horský hotel Svahová

Boleboř, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulný hotel přímo u vleku, se saunou

Chata Svahová

Boleboř, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata se saunou a vířivkou u lesa

Chalupa Výhled

Kovářská, na okraji obce / města, na horách
Stylová chalupa u Klínovce se saunou!

Hotel Černý kůň

Louny, v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytování přímo v centru!

Hotel Atrium

Varnsdorf, v obci / ve městě, v centru města
Komfortný hotel v centre mesta

Sklářská hospoda u Růženky

Chřibská, v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion u Českého Švýcarska

Parkhotel Terezín

Terezín (okres Litoměřice), v obci / ve městě, v centru města
Hotel v centru města za super cenu
1 - 34 / 34

Severozápadní Čechy

Severozápadní Čechy 1

Region severozápadních Čech, který bývá v očích turistů často neprávem opomíjený kvůli silnému průmyslu, nabízí svým návštěvníkům krásu Krušných a Lužických hor, Českého středohoří či Českého Švýcarska. To ale zdaleka není vše, čím se severozápadní Čechy mohou pochlubit. Navštívit zde můžete také lázně, chmelnice, hrady, zámky nebo horu Říp.

Územně se tento region shoduje s Ústeckým krajem. Jeho východní hranici tvoří město Varnsdorf, jižní města Roudnice nad Labem a Podbořany, na západě leží města Kadaň a Chomutov a severní hranice kopíruje státní hranici s Německem.

Historické památky a zajímavosti 

Že tento kraj svým návštěvníkům má co nabídnout, dokazuje množství památek, které tu můžete najít. Velikou historickou hodnotu má románská rotunda sv. Jiří na hoře Říp (456 m n. m). Ta pochází původně z 12. století a příkaz k její výstavbě dal kníže Soběslav I, na oslavu svého vítězství v bitvě s německým králem. K rozbořenému kostelíku, který se tu v té době nacházel, nechal postavit západní kruhovou věž. Zajímavostí je, že rotunda byla původně zasvěcena sv. Vojtěchovi.

Samotná hora Říp je vyhaslá sopka. Dnes se jí už tedy vůbec nemusíme bát. Pokud jste však slabí v orientaci a spoléhali byste se zde na kompas, Říp Vás pěkně zmate. Na svědomí to má magnetovec, který zde máte pod nohama a který s ručičkou kompasu pořádně zacvičí.

Z dalších zajímavostí zdejšího kraje uveďme některé hrady a zámky. Hrad Hazmburg vítá své návštěvníky již z dálky. Tato zřícenina je totiž postavena na kopci, který není zalesněný, a tudíž je dobře viditelný z okolí a zároveň i Vy odtud budete mít krásný výhled do kraje.

Severozápadní Čechy 2

Pokud se vydáte přírodním parkem Dolní Poohří, možná si budete připadat jako ve Francii. Zdejší zámky totiž trochu připomínají zámky na Loiře, jen se jejich siluety odráží v řece Ohři. Za zastavení určitě stojí i barokní Libochovický zámek, který je obklopen krásným parkem, jako stvořeným pro odpočinek během výletního dne. Z dalších zámků jmenujme např. zámekKlášterci nad Ohří, Duchcově, Krásném Dvoře, Velkém Březně či v Děčíně. KatedrálaLitoměřicích, klášterDoksanech či loretánská kapleRumburku Vás jistě také nezklamou.

Od lehké turistiky až po lezení na skály

Pěší turisté ocení výhled ze zdejších rozhleden. Vyšlápnout si můžete třeba na Děčínský Sněžník (723 m), což je jedna z nejstarších rozhleden u nás. A to není jediné nej, které se k této oblasti váže. Sněžník je nejvyšší a největší stolovou horou na našem území. Samotná rozhledna má tvar věže a je vysoká 33 metrů. Z dalších rozhledem můžeme zmínit třeba Dolní Poustevny, Vlčí horu, Milešovku (také vyhaslou sopku), Jedlovou či Naklerov.

Severozápadní Čechy jsou ale zejména velmi bohaté na turisty zatím nepřetíženou přírodu. Již jsme zmínili Krušné hory, které lákají své návštěvníky jak v létě, tak i v zimě. V létě využijete desítky kilometrů značených stezek jak pro pěší, tak i pro cyklisty. Více jsou však hory navštěvované v zimě, kdy si můžete dosyta užít zimních sportů v zimních střediscích Krušných hor, jako jsou Bourňák, Telnice a Mezihoří.

Severozápadní Čechy 3

Oproti tomu více navštěvované v létě jsou Lužické horyHorolezci určitě ocení skalní městoTisé a rodiny s dětmi zdejší skalní bludiště, které je oblíbeným výletním místem. Příjemné s užitečným můžete spojit, pokud se vydáte na túru po některé ze zdejších naučných stezek. Za zmínku stojí stezka na vrch Boreč, anebo v Českém Švýcarsku stezku přes Hřensko kolem Pravčické brány.

Českém Švýcarsku určitě stojí za to se zdržet několik dní. Obdivovat zde můžete Pravčickou bránu, což je největší pískovcová skalní brána v Evropě. Ideálním místem k jejímu obdivování může být Sokolí hnízdo, zámeček s restaurací, odkud je na bránu krásný výhled. České Švýcarsko je dobře přizpůsobeno cyklistům, pro které je zde nachystáno několik cyklostezek vedoucích malebnou krajinou, třeba kolem Panské skály, kde se natáčela Pyšná princezna.

Kde se ubytovat v Severozápadních Čechách

V severozápadních Čechách je toho k vidění opravdu spousta, a proto stojí za to strávit zde několik dní. Pro svou dovolenou můžete využít ubytování jak v kempech, privátechpenzionech nebo apartmánech, tak i hotelích různých kategorií – od těch levnějších po luxusní. Výborným řešením je i pronájem vlastní chaty či chalupy, což Vám zaručí soukromí a pocit „jako doma“. 

Největší výběr ubytování najdete ve městech Ústí nad Labem, Litoměřice, Hřensko, Děčín, Teplice, Rumburk, Most, Kadaň, Louny, Tisá či Loučná pod Klínovcem.

Dovolená v severozápadních Čechách pro Vás bude jistě příjemným zážitkem, protože zde najdete daleko víc zajímavých věcí, než byste od tohoto kraje čekali.

Názory a doporučení

Dana Vyhnálková (ubytovatel) 20.3.2019
Obec leží na levém břehu řeky Labe v údolí zvaném Brána Čech - Porta Bohemica. Je díky své poloze výborně dostupná po silnici, železnici, tak i sítí páteřních cyklotras (Labská magistrála, cyklost. z Vlastislavi do M. Žernosek, vinařská cyklost. od V. Žernosek do Mělníka), turistických tras (Opárenské údolí, Černodolský nebo Opárenský mlýn, Národní přír. rezervace Lovoš (570m n. m. ), naučná stezka Lovoš - Boreč, Borečský vrch (446m n. m. ) s tzv. „ventaroly“ a teplotním rozdílem mezi okolím a vrcholem až 16°C, Nár. přír. rezervace Milešovka (837m n. m. ), vrch Kletečná (706m n. m. ), a další ) i po vodní cestě řeky Labe. Tipy na výlety autem nebo vlakem: hora Říp, Státní zámek Libochovice, Státní zámek Ploskovice, pevnost a muzeum Terezín, město Litoměřice s Máchovou světničkou, Muzeum lidové architektury a Muzeum železnice – Zubrnice, Muzeum českého granátu v Třebenicích, zříceniny hradů Oparno, Košťálov a Hazmburk, zřícenina husitského hradu Kalich, vodní hrad Budyně n. Ohří, hrad Střekov, Dubický kostelík s vyhlídkou, Vaňovské vodopády ale např. i ZOO v Ústí nad Labem a Děčíně nebo ZOOpark v Chomutově. Možnosti koupání: Žernosecké jezero, koupaliště Lovosice, koupaliště Na Písečném ostrově Litoměřice, jezero Milada, jezero Chmelař.
Vladimír Kiklhorn (ubytovatel) 14.3.2019
Kamencové jezero, zoopark, muzeum, nákupní možnosti, v blízkosti hranice s SNR.
Jan Hurt (ubytovatel) 10.3.2019
Chata Kyjovanka se nachází v Kyjově u Krásné Lípy na rozhraní Národního parku České Švýcarsko, CHKO Labské pískovce a CHKO Lužické hory.
Helena Rozkošová (ubytovatel) 7.3.2019
Národní park Česko-Saské Švýcarsko - mnoho přírodních zajímavostí, turistické cesty, cyklotrasy
Jitka Komárková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 29.1.2019
Moc pěkný.
Ivana Horká (starší pár - návštěvník) 15.1.2019
Opravdu vše krásné a budeme se vracet.
Petra Dzubová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 14.1.2019
České Švýcarsko je nádherné.
Richard Vech (ubytovatel) 7.1.2019
Nezapomenutelný region na přírodní krásy.
Tereza Langerová (mladý pár - návštěvník) 25.10.2018
Možnost sportovního vyžití. Hezké prostředí Krušných hor.