Loading

Ubytování v Litoměřicích

(0 objektů + 7 objektů v okolí 25 km)

Parkhotel Terezín

Terezín (okres Litoměřice) (Litoměřice 2,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Hotel v centru města za super cenu

Mobilhaus Malé Žernoseky

Malé Žernoseky (Litoměřice 5,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytovaní v klidném prostředí venkova

Penzion Na Statku

Chudoslavice (Litoměřice 6,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Nové apartmány, wellness centrum, bazén

Penzion Farma Podřipsko

Polepy (okres Litoměřice) (Litoměřice 8,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Dobový penzion na farme s jizdárnou

Hotel Slavie

Ústí nad Labem (Litoměřice 14,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Hotel v klidné části města

Ubytování Pod vyhlídkou

Lovečkovice (Litoměřice 16,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování rodinného typu se zahradou

Penzion Linde

Rtyně nad Bílinou (Litoměřice 18,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okra...
Penzion s ideální polohou u Teplic
1 - 7 / 7

Litoměřice

Litoměřice 1

Romantická dovolená v Polabské nížině

Pokud hledáte vhodnou destinaci pro trávení romantické dovolené ve dvou, nebo jen hledáte místo, kde se zabaví celá rodina, vyberte si Litoměřice. Toto město leží v Ústeckém kraji a jako takové je centrem okresu Litoměřice.

Protékají jím řeky Ohře a Labe a jen kousek od jeho centra se tyčí nejznámější vrcholy Českého středohoří. Díky úrodné půdě se tomuto kousku země občas přezdívá Zahrada Čech.

Ačkoliv jsou Litoměřice spíše větším městem s dobrou dostupností služeb a infrastruktury, možná budete chtít cestovat i do dalších lokací v okolí. V tomto ohledu Vám můžeme doporučit návštěvu Ústí nad Labem, Roudnice nad Labem či Děčína. V dobré dojezdové vzdálenosti je i centrální Praha.

Královské město Litoměřice

První zmínky o vzniku Litoměřic sahají do 13. století. Podobně jako v Ústí nad Labem byly ale Litoměřice osídleny už o mnoho století dříve. Archeologické nálezy potvrdily, že se jednalo o území, které spadalo pod vládu několika kmenů. Ihned po založení Litoměřic došlo k jejich překotnému rozvoji. Byla zde vybudována kapitula a došlo i k rychlému nárůstu obchodních aktivit. Také se zde razily mince a pěstovalo víno. Město se také několikrát v historii stalo baštou rebelantů.

Litoměřicím se začalo dařit během 19. století. A to i přes pár drobných komplikací. Ve městě se začaly budovat továrny, vařilo se tu pivo, pěstovalo víno a dobrá splavnost Labe umožnila další vývoj pomalu upadajícího střediska. Největší ránu však představovala německá okupace. V Litoměřicích byla zbudována podzemní nacistická továrna Richard. Málokdo také ví, že se tu nacházel jeden z aktivních koncentračních táborů na našem území. Po válce se však městu podařilo opět navázat na historickou tradici a je tedy velmi dobrým cílem turismu.

Litoměřické turistické cíle

Litoměřice 2

Dominantou města je jeho historické jádro. To pochází ze 13. století a nabídne Vám pohled na domy různých historických slohů. V jeho blízkosti jsou k vidění i fragmenty bývalého městského opevnění. Na Mírovém náměstí taktéž uvidíte morový sloup a několik kašen.

Také bychom Vám rádi doporučili návštěvu bývalého hradu. Jeden čas v něm sídlil pivovar, ale po několika úpravách se stal sídlem městské expozice. S historií se blíže seznámíte i v případě, že se zastavíte ve Vlastivědném muzeu. To sídlí v budově staré radnice v centru města. V letní sezóně je přístupná i vyhlídka v domě s poetickým jménem Kalich.

Pokud chcete pátrat po fragmentech 2. světové války, zamiřte na návštěvu expozice dolu Richard. Kousek za městem je i město Terezín. To je nechvalně známo Malou pevností Terezín. Ačkoliv se nejednalo o koncentrační tábor, rozhodně na Vás dýchne tísnivou a ponurou atmosférou.

Jestli cestujete s dětmi, doporučujeme Vám návštěvu některého z hradů a zámků v okolí. Líbit se Vám bude na hradě Střekov, ale i na zámku Budyně nad Ohří. Příjemnou zastávkou je i návštěva zámku Libochovice. Tajuplnou atmosféru Vám pak nabídne zřícenina hradu Hazmburk.

Sportovní možnosti v Litoměřicích

Pokud se chcete pořádně svlažit, jeďte do Ústí nad Labem. V něm na Vaši návštěvu čeká jezero Milada. To Vám krom přírodního koupání zprostředkuje i možnost kvalitního rybolovu. Za zhoršeného počasí naopak zůstaňte ve městě a využijte možnost koupání v místním plaveckém bazénu.

Litoměřice 3

Co se týče lyžování, v tomto ohledu si nebudete mít nač stěžovat. Blízké Krušné hory totiž skýtají nepřeberné množství možností. Krom Ski areálu Klínovec Vám můžeme doporučit i Ski areál Boží Dar. Dobrým sportovištěm je ale i Ski areál Plešivec či Ski areál Telnice. Z nabízených možností si tedy vyberou opravdu všichni.

Cenově dostupná nabídka ubytování ve městě Litoměřice

Litoměřice turistům nabízí mnoho variant cenově dostupného ubytování. Náročné potěší široké spektrum hotelů a penzionů. Vybírat si ale můžete i z nepřeberného množství apartmánů a ubytování v soukromí. Příjemnou dovolenou prožijete i v situaci, kdy si pronajmete některou z místních chalup či chat. Nenároční cestovatelé ve městě objeví turistickou ubytovnu.

Objevte krásu Českého středohoří ještě dnes. Tato na historii i památky bohatá oblast Vás nepřestane fascinovat svou krásou. Nevěříte?