Loading

Ubytování v Lovečkovicích

(2 objekty + 12 objektů v okolí 25 km)

Richtrův mlýn

Lovečkovice - Hradiště, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem na samotě

Ubytování Pod vyhlídkou

Lovečkovice, na okraji obce / města
Ubytování rodinného typu se zahradou,

Penzion Na Statku

Chudoslavice (Lovečkovice 6,8 km vzdušně), v obci / ve městě...
Nové apartmány, wellness centrum, bazén

Hotel Kovárna Děčín

Děčín - Nebočady (Lovečkovice 13,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný hotel s restaurací a wellness

Kotva Vaňov

Ústí nad Labem - Vaňov (Lovečkovice 14,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Ubytování pro zaměstnace

Ubytování Střekov Aréna

Ústí nad Labem - Střekov (Lovečkovice 15,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Ubytování pro studenty a zaměstnance

Penzion Komtesa

Ústí nad Labem (Lovečkovice 16,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Stylový moderní penzion v centru města

Penzion Kvítkov

Kvítkov (Lovečkovice 16,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Penzión v krásném, klidném prostředí

Penzion Seňková

Děčín (Lovečkovice 16,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově výhodné pokoje 10 min od centra

Hotel a restaurace Kocanda Děčín

Děčín (Lovečkovice 17,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Hotel s vlastním sportovním areálem
1 - 14 / 14

Lovečkovice

Lovečkovice 1

Dovolená pod Sedlem

Plánujete prožít letošní dovolenou v Ústeckém kraji, ale chtěli byste se držet stranou všech větších měst? Pak určitě vsaďte na obec Lovečkovice, která se nachází v okrese Litoměřice. Na první pohled se sice může zdát, že Vám toho nemá mnoho co nabídnout. Na tento dojem však určitě nedejte. Zjistíte, že toho v sobě ukrývá mnohem víc, než je na první pohled patrné.

Lovečkovice jsou situované do úrodné krajiny, které výrazně dominují vrcholy Českého středohoří. Jedním z nich je i zalesněné Sedlo, které se tyčí hned za obcí. Docela blízko je to i k přírodní památce Babinské louky, které jsou u nás málo vídaným zástupcem horských pastvin. Pár minut je to i k jezeru Chmelař, které je vedle Úštěku.

Těsně za hranicí kraje jsou Vám plně k dispozici i Kostelecké bory, které jsou součástí chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Z měst a obcí je to nejblíže do Levína, Třebušína a do Homole u Panny.

Poprvé se o Lovečkovicích dozvídáme ve 2. polovině 14. století. Co přesně stálo za jejich vznikem však historie neříká. Podle všeho se ale jednalo o obec, která byla už od počátku zaměřena na zemědělství a na chov dobytka.

Dochované informace praví také to, že část lidí se rozhodla za svou prací cestovat do okolních středisek. To značí, že práce pro místní tu nebyl dostatek. Pokusem o vylepšení situace byla menší těžba uhlí, která se však v oblasti dlouhodobě neudržela. I dnes dojíždí většina obyvatel za svou prací jinam.

Tipy, kam se v Lovečkovicích podívat

Lovečkovice 2

I přes veškeré skutečnosti je v Lovečkovicích několik objektů, které si jistě zaslouží Vaši pozornost. Tím nejdůležitějším z nich je Minimuzeum Lovečkovice, které se soustředí na historii obce. Vzhledem k tomu, že je muzeum umístěno do jedné z železničních budov, jedním z témat muzea je i vlaková doprava. Na okolí pak shlédnete z rozhledny Náčkovice. S nádražím se pojí i další ne příliš známá památka.

Kdo si vyjede to sousedního Levína, ten by neměl vynechat budovu bývalého nádraží. Právě v něm se odehrával příběh oblíbeného českého filmu Páni kluci.

To ale pořád není všechno. Tento region je totiž posetý nejrůznějšími hrady a zámky, jejichž objevování si zamilují jak děti, tak dospělí. Pro půldenní či celodenní výlet se hodí hrad Helfenburk. Když si zajedete o kousek dál, naskytne se Vám možnost navštívit zříceninu hradu Hazmburk, hrad Budyně nad Ohří nebo zámek Libochovice. Blízko Litoměřic je také k vidění zámek Ploskovice, který se stal ústředním dějištěm mnoha pohádek. Velmi cenná je i rotunda sv. Jiří, která na krajinu shlíží z památné hory Říp.

Jste-li příznivci historie, rozhodně by Vám nemělo uniknout Muzeum československého opevnění v Roudnici nad Labem. Po této stránce je atraktivní i pevnost Terezín nebo skanzen Zubrnice, který je na dohled od Lovečkovic. Asi půl hodiny daleko je také skanzen Ledčice. Příjemný den strávíte i v Litoměřicích, kterým dominuje Dómský pahorek a dům Kalich, který slouží zároveň i jako vyhlídková věž.

Kam za sportem?

V Lovečkovicích nefunguje žádný sportovní areál. Zdejší terén je však mimořádně příznivý pro provozování pěší turistiky a pro jízdu na kole. V letních měsících Vám doporučíme jet se vykoupat k jezeru Milada. Pokud však toužíte i po vodních atrakcích, vyhovovat by Vám mohl Aquadrom Most.

Lovečkovice 3

V zimě si v Lovečkovicích vyberete z širokého spektra sjezdovek. Velmi oblíbený je Ski areál Polevsko, nebo Telnice. Oba svahy jsou zhruba půl hodiny jízdy autem od obce. Z dalších zimních sportů se tu dá provozovat i jízda na bobech a na saních.

Ubytování v obci

Lovečkovice bohužel neprovozují žádné ubytovací zařízení, ve kterém by bylo možné se po dobu Vašeho pobytu ubytovat.

V blízkém okolí jsou však chalupy, chaty i prázdninové domy. Větší města nabízejí pronájem hotelového pokoje či cenově dostupné penziony.

Nezřídka tu narazíte i na ubytování v soukromí, které je vhodné jak pro větší, tak pro menší skupiny turistů.

Do Lovečkovic by se měl podívat každý, kdo chce cestovat jak po filmových, tak po historicky významných místech. V neposlední řadě se tu bude líbit i nadšencům do krásné přírody, kteří ji dozajista využijí k mnoha dlouhým procházkám. Uvidíte, že své volby rozhodně nebudete litovat.

Názory a doporučení

Marie Funke (skupina - návštěvník) 10.11.2019
objekt jsme si pronajali na rodinné setkání