Loading

Ubytování v Kvítkově

(1 objekt + 23 objektů v okolí 25 km)

Penzion Kvítkov

Kvítkov, v obci / ve městě, v centru města
Penzión v krásném, klidném prostředí

Apartmán U památného buku

Česká Lípa (Kvítkov 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Klid pod památným stromem u lesa

Chalupa U Potoka Sloup v Čechách

Sloup v Čechách (Kvítkov 11,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Turistický ráj na úpatí Lužických hor

Ubytování Bohemia

Sloup v Čechách (Kvítkov 12,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Chalupa pro velkou partu i rodiny

Ubytování u Myslivce

Kamenický Šenov (Kvítkov 12,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Nově zrekonšturované chaty s bazénem

Venkovské apartmá Tiché pastviny

Kamenický Šenov (Kvítkov 12,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Romantické ubytování uprostřed pastvin!

Tendr chaty Máchovo jezero

Doksy (okres Česká Lípa) - Staré Splavy (Kvítkov 12,6 km vzdušně), v rekreační obla...
Soukromé letní chatky nedaleko jezera!

Apartmány Felsenburg

Doksy (okres Česká Lípa) - Staré Splavy (Kvítkov 12,8 km vzd...
Luxusní apartmány pouze 200 m od jezera

Hotel Lázeňský vrch

Doksy (okres Česká Lípa) - Doksy-Staré Splavy (Kvítkov 13,0 km vzdušně), v rekreačn...
Útulný hotel blízko Máchova jezera!

Chatová osada La Vida Doksy

Doksy (okres Česká Lípa) (Kvítkov 13,8 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Cenově výhodné chatky u pláže
1 - 24 / 24

Kvítkov

Kvítkov 1

Dovolená jen pár kroků od Pekla

Chcete si pro letošní dovolenou vybrat některou z vesnických destinací, ale nevíte, kam přesně Vás Vaše kroky zavedou? Vůbec bychom se nedivili, pokud by to bylo do malé obce Kvítkov. Kdybyste ji hledali, našli byste ji v Libereckém kraji jako součást okresu Česká Lípa.

Kvítkov Vás chytne za srdce už v první okamžik, kdy do něho vstoupíte. Rozkládá se v celkem členité krajině, kterou procházejí jak pole, louky, tak husté lesní porosty. Mezi nimi navíc pableskuje hladina mnoha rybníků, které jsou vhodným cílem rodinných i romantických procházek. Co by kamenem dohodil je Dolanský rybník, Hrázský rybník, Milčanský rybník, Holanský rybník a rybník Nohavice. Ani v samotném Kvítkově ale nepřijdete nijak zkrátka. Těšit se můžete na malebné scenérie Pavlínina údolí, jeskyni u Karby a také na národní přírodní památku Peklo. Pokud ale víme, žádní čerti v něm už nežijí. Z Kvítkova zakrátko podniknete i celodenní výlet do České Lípy, Mimoně a do Doks.

Kvítkov a Zahrádky

První písemná zmínka o osadě nesoucí jméno Kvítkov pochází ze 13. století. V tu dobu ji vlastnil rod Vlků z Kvítkova, na které odkazuje i současný znak obce. Na něm je černý vlk přecházející po hradbách, pod kterými je jasně viditelný květ. I když se jednalo o samostatnou správní jednotku, celkem záhy byla připojena k sousedním Zahrádkám. V záznamech jsou zanesené pod označením Nový zámek. V současné době je Kvítkov samostatnou obcí, ve které má hlavní slovo jak zemědělství, tak služby, které jsou spojené s aktivním turistickým ruchem.

Kvítkov 2

Kam si zajet na výlet?

Než se porozhlédneme někde dál, podíváme se na to, jaké památky a kulturní zajímavosti Vám nabízí samotný Kvítkov. Nejvýraznější stavbu představuje kostel sv. Jakuba Většího. Určitě Vás ale bude zajímat i zřícenina hradu Kvítkov a socha sv. Barbory. Velmi pěkná je i vyhlídka Hanlův kámen, ze které se Vám otevře výhled do blízkého okolí.

Během chvíle přijedete i do okresní České Lípy. V jejím centru objevíte Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě, vodní hrad Lipý a veřejné akvárium. Koho oslovují nedávné události naší historie, ten se může zastavit i u pomníku Milady Horákové. Dále si zajeďte do zámku v Horní Libchavě, ve kterém je rozsáhlá etnografická sbírka. Během roku se v něm konají i divadelní představení pro děti.

Komu zbyde ještě trocha času nazbyt, ten by se měl podívat ke zřícenině hradu Kamenice. Pro celodenní výlet se hodí také město Děčín. To má kromě zámku i oblíbenou zoologickou zahradu. Romantické odpoledne s trochou dobrodružství zažijete i u hradu Bezděz, který v tvorbě inspiroval i Karla Hynka Máchu. Kdo se nebojí, ten ať podnikne výpravu k hradu Houska. O něm se traduje, že je nejstrašidelnějším hradem u nás.

Sportovní možnosti Kvítkova

Do Kvítkova si jednoznačně přivezte kolo. Velmi užitečná pro Vás bude i kvalitní turistická výbava. Bude-li to třeba, Vaše děti se vyřádí na místním dětském hřišti. V sousední Sosnové je fotbalové hřiště a tenisový kurt. Také je v ní autodrom, ve kterém si můžete vyzkoušet třeba školu smyku. V České Lípě je několik tělocvičen a víceúčelových sportovních hal. Během celého roku se kvalitně vyřádíte i v areálu plaveckého bazénu. Naprostou samozřejmostí by pro Vás měla být i rekreace u Máchova jezera.

Kvítkov 3

V zimě si jeďte zabruslit na zimní stadion v České Lípě. Co by kamenem dohodil je také lyžařský areál Ski Polevsko. Tomu šlape na paty méně známý, avšak neméně populární lyžařský vlek Pohoří u Malečova. Celkem dobře dostupný je i Skiareál Telnice. V případě dostatečné výšky sněhové pokrývky můžete okolo Kvítkova také běžkovat.

Nabídka ubytování v Kvítkově

Kvítkov Vám poskytne ubytování v cenově dostupných penzionech. Najdete tu ale i ubytování v plně vybavených apartmánech a privátech. Po okolní přírodě jsou také roztroušené chaty, chalupy a prázdninové domy. V okolních destinacích narazíte i na širokou paletu hotelů a kempů.

Kvítkov je pro Vaši dovolenou doslova jako stvořený. Z poklidného prostředí načerpáte klid. Zároveň v něm získáte tisíc různých možností, jak tu trávit čas. Uvidíte, že budete se svým výběrem maximálně spokojení.

Názory a doporučení

Karel Kalíšek (starší pár - návštěvník) 20.6.2020
Pro kolaře super