Loading

Ubytování na Českém Severu

(42 objektů)

Vila Josefina

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou), na okraji obce / města, na horách
Krásná vila blízko lyžařských vleků!

Penzion Arnika

Janov nad Nisou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylový penzion přímo na sjezdovce!

Penzion U Kopyta

Tuhaň (okres Česká Lípa), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Máme všechno - pobyt na rodinné farmě

P-Penzion Josefův Důl

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Skupiny, školní tábory, lyžařské kurzy

Chata Holany

Holany, v rekreační oblasti, v lese
Chata v blízkosti Holanských rybníků

Studánecký medvěd

Liberec, na okraji obce / města
Penzion s vlastní restaurací

Apartmán Koňák

Nový Bor, na okraji obce / města
Klidné ubytování v apartmánu

Penzion Maxova bouda

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou), na okraji obce / města, u vody
K sjezdovce jen 400 metrů!

Apartmány Wild Cherry

Heřmanice (okres Liberec), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Místo, které budete jen neradi opouštět

Apartmán U památného buku

Česká Lípa, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klid pod památným stromem u lesa
1 - 42 / 42

Český Sever

Český Sever 1

Český sever je turistický region v pravém severním výběžku Čech. Tento region se rozkládá na čtyři hlavní oblasti – Máchův kraj, Lužické hory a Ještědský hřbet, FrýdlantskoJizerské hory. Český sever přímo hraničí s Polskem i s Německem, na našem území zasahuje do Libereckého kraje a částečně do Středočeského a Ústeckého kraje. V každé oblasti tohoto turistického regionu je nespočet míst k vidění a je to ideální místo na aktivní i poklidnou dovolenou v jakékoliv roční době.

Máchův kraj

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko se rozprostírá na území Ralské pahorkatiny, ve Středočeském kraji, v okrese Mělník a také v části Libereckého kraje. Nejbližší města jsou Česká Lípa, Mladá Boleslav, Mšeno, Mělník. Vrcholky hor, lesy a krásnou přírodu si také oblíbil spisovatel Karel Hynek Mácha, který zasadil do těchto míst několik svých příběhů. Díky němu je tato oblast také nazývána jako Máchův kraj. Na důkladné prozkoumání této oblasti protkané turistickými trasami, cyklostezkami, naučnými stezkami, hrady a zřícenin hradů Vám nebude ani týden dovolené stačit. Neustále je zde co objevovat.

Mezi top místa Máchova kraje můžeme zařadit hrady Kokořín, Houska, Bezděz a několik zřícenin, jako například Ronov, skalní hrad Pustý zámek a další. Lesy dotváří rozsáhlé skalní útvary různých tvarů, ve kterých se najde nejedna jeskyně. Některé z nich jsou i přístupné, například jeskyně Obraznice pod obcí Romanov, jeskyně Krápník, Bivak, polojeskyně Tisícový kámen a mnoho dalších. Zajímavostí je například Dům zaniklých řemesel u obce Dolní Vidim. V tomto velkém, roubeném domě najdete skanzen venkovského domu z druhé poloviny 18. století včetně jeho tehdejšího vybavení. Kromě toho zde má základnu ekocentrum Koniklec, které svými aktivitami vzdělává mládež a stará se o ochranu přírody.

V tomto chráněném území najdete také několik přírodních památek a rezervací. Výčet není zdaleka úplný, ale jako příklad l