Loading

Ubytování v Hraběticích

(0 objektů + 25 objektů v okolí 25 km)

Penzion Šanov

Šanov (okres Znojmo) (Hrabětice 1,4 km vzdušně), v obci / ve městě
AKCE NA LEDEN - BŘEZEN 2019

Apartmán Matyáš

Drnholec (Hrabětice 9,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Vhodný i pro menší školení a degustace

Apartmán Na štěrkách Vinařství Vavříček

Březí (okres Břeclav) (Hrabětice 13,1 km vzdušně), na okraji...
Ubytování s vinným sklípkem ve vinařství

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí (Hrabětice 13,5 km vzdušně), v obci / ve městě...
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Ubytování Lipový květ

Dolní Dunajovice (Hrabětice 15,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
V centru vesnice, pro rodiny s dětmi

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice (Hrabětice 15,9 km vzdušně), v obci / ve mě...
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Ubytování Paso

Pasohlávky (Hrabětice 15,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Krásné moderní ubytování u vody

Kemp u Jezera

Pasohlávky (Hrabětice 16,4 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Pohodlné a vybavené nové mobilní domky

Pension Čížek

Mikulov (okres Břeclav) (Hrabětice 17,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Výborná poloha, blízko na cyklostezku

Apartmán Lenka

Mikulov (okres Břeclav) (Hrabětice 17,3 km vzdušně), v obci...
Apartmán v blízkosti centra města
1 - 25 / 25

Hrabětice

Hrabětice 1

Prázdniny v moravském pohraničí

Obec Hrabětice najdete v Jihomoravském kraji v okresu Znojmo. Díky své pozici na hranicích s Rakouskem je obec ideálním místem pro nečekané výlety přes hranice. Nedaleko se nachází i malebná krajina Národního parku Podyjí, vodní nádrž Nové Mlýny spolu s Pálavou a městem Mikulov.

Historie obce sahá až do 15. století. První písemná zmínka je zanesená do spisů hraběte z nedalekého Hardeggu, který leží na druhé straně dnešní státní hranice. Po značné období historie měnila obec často majitele, a to především kvůli vzkvétajícím obchodům mezi vlivnými vlastníky.

V současné době jsou Hrabětice kosmopolitní obcí, ve které pospolu žijí občané několika národností. Krom moderního zázemí se v Hraběticích pravidelně konají krojované hody a další akce, které jsou spojené s folklórem jižní Moravy.

Hrabětice  co je v nich k vidění?

Přímo v obci lze navštívit netradiční památku, kterou je hrabětický tank. Tank stojí nedaleko hranic a je v poměrně špatném stavu. Ten zapříčinil nejspíše výbuch v jeho bezprostřední blízkosti. Tank je i přesto důležitým pozůstatkem tankové bitvy, která zde proběhla v průběhu 2. světové války.

Hrabětice 2

V docházkové vzdálenosti od obce je i rozhledna U křížku. Rozhledna má 11 metrů a z její plošiny se Vám naskytne výhled na Pálavu, Brno či Laa an der Thaya, které je nedaleko hranic s Českem.

Jen několik minut jízdy autem Vás dělí od návštěvy Dolních Kounic, které jsou vyhledávaným místem turistů všech věkových kategorií. Ačkoliv jsou Dolní Kounice spíš menším městečkem, objevíte zde celou řadu úžasných zákoutí.

Za návštěvu rozhodně stojí hrad a zámek Dolní Kounice, židovský hřbitov či torzo kláštera Rosa Coeli. Ten sice několikrát vyhořel, do dnešních dní se však dochovaly jeho vnější zdi, včetně křížové chodby, rajského dvora a dalších architektonicky zajímavých prvků.

Místem, které taktéž nelze opomenout je historicky cenný Mikulov. V jeho centru je malebný zámek, rozhledna Kozí hrádek, křížová cesta, Dietrichsteinská hrobka a řada nádherných měšťanských domů v centru. To vše s výhledem na nekonečné vinice a na krásnou Pálavu.

Sport a rekreace v Hraběticích

Pokud přijedete do Hrabětic za sportem, pak zcela určitě navštivte vodní nádrž Nové Mlýny. V okolním areálu můžete provozovat celou řadu vodních sportů, včetně plavby na plachetnici. Nádrž je vhodná i k relaxaci a koupání.

Hrabětice 3

Pokud se ale počasí pokazí, nemusíte se vodních radovánek vzdát úplně. Stačí navštívit Aqualand Moravia v nedalekých Pasohlávkách. Ten nabízí širokou škálu vodních atrakcí jak pro velké, tak malé.

Co se týče zimních sportů, tato oblast není pro jejich provozování zrovna významná. Nejbližším a alespoň trochu zajímavým střediskem je Nové Město na Moravě, které je od Hrabětic vzdálené zhruba hodinu a půl jízdy.

Ubytování v Hraběticích pro každého

Přímo v obci je možné se ubytovat v řadě cenově dostupných hotelů, penzionů a apartmánů. K dispozici je i možnost ubytování v soukromí. Ti z Vás, kteří si přejí na dovolené načerpat síly mohou využít ubytování v některé z dostupných chalup a chat.

Příroda a kultura Jižní Moravy Vás dozajista uchvátí. Přijeďte se podívat a užijte si naprostou pohodu na vlastní kůži.