Loading

Ubytování v Jevišovce

(0 objektů + 30 objektů v okolí 25 km)

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí (Jevišovka 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Penzion Šanov

Šanov (okres Znojmo) (Jevišovka 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě
AKCE NA LEDEN - BŘEZEN 2019

Apartmán Na štěrkách Vinařství Vavříček

Březí (okres Břeclav) (Jevišovka 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování s vinným sklípkem ve vinařství

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice (Jevišovka 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Ubytování Paso

Pasohlávky (Jevišovka 9,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Krásné moderní ubytování u vody

Ubytování Adél

Perná (Jevišovka 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě-nízká cena

Vinný sklep s apartmány u Kvěchů

Bavory (Jevišovka 11,7 km vzdušně), v rekreační oblasti
Apartmány v chalupě s vinným sklípkem

Vinařský penzion Kořenek

Bavory (Jevišovka 11,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou

Ubytování U nás

Perná (Jevišovka 12,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v prostředí Pálavských vrchů

Ubytování Na Kozinci

Perná (Jevišovka 12,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v klidném prostředí
1 - 30 / 30

Jevišovka

Jevišovka 1

Výlet na jižní Moravu, do Jevišovky

Jevišovka je obec v Jihomoravském kraji, která spadá do okresu Břeclav. Obec leží v atraktivní poloze, která je známá především krásnou přírodou a nekonečným mořem vinic. Nedaleko od Jevišovky je i státní hranice s Rakouskem. Zajímavé kulturní vyžití nabízí nedaleká města Břeclav a na památky bohatý Mikulov.

Obec byla založena na začátku 13. století. Díky své příhraniční poloze byla osídlena především německy hovořícím obyvatelstvem. Krátce po její vzniku se stala součástí majetku rodu Lichtenštejnů, kteří v této oblasti jižní Moravy po dlouhou dobu působili.

Krom jiného byli také známí svou činností, která vedla ke zvelebování panství. Není tedy ničím překvapivým, že se z Jevišovky stalo velmi úspěšné místo. A to dokonce tak moc, že Jevišovku od okolí dělila řada obranných prvků.

Co se týče přímo života v obci, ten byl kulturně velmi bohatý. Svědčí o tom fakt, že vedle sebe žila početná komunita Čechů, Němců a Chorvatů, kteří sem byli importování za prací. Všechny výše zmíněné skupiny v Jevišovce pořádaly své vlastní kulturní slavnosti a akce. V současné době je obec velmi otevřená turistům a cestovnímu ruchu.

Jevišovka a kultura

Nejvýznamnější památkou v Jevišovce je Kostel sv. Kunhuty. Hned na první pohled Vás určitě zaujme jeho neobvyklá funkcionalistická architektura. Uvnitř kostela je množství zajímavých soch a bohatá výzdoba s motivy zdejšího folklóru. Z dalších církevních památek je v obci k vidění kamenný kříž z 18. století a menší kaple.Jevišovka 2

Pokud si potrpíte na trochu romantiky, určitě se podívejte na zámek Lednice. Ten je součástí většího komplexu Lednicko-valtického areálu a je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Krom nádherných interiérů Vás čeká i nekonečně dlouhá procházka po okolních zahradách. Ty v sobě skrývají další menší památky, jako jsou altány, chrámy a zámečky.

Za Vaši návštěvu také stojí zámek Miroslav. Ten byl postaven na místě bývalé tvrze. Během své existence byl několikrát přestavěn, jednou dokonce v důsledku ničivého požáru. Hlavní atrakcí zámku je několik stálých expozic, mezi nimiž najdete i repliku Slovanské epopeje v podobě velkoformátových puzzle skládaček. Děti také jistě ocení výstavu věnovanou populární stavebnici LEGO.

Kam za sportem v okolí Jevišovky?

Nejlepší vyhlídky na koupání Vám v této oblasti nabízí vodní nádrž Nové Mlýny. Na jejích březích je dostupná široká škála sportovišť. Vodní hladina je zase vhodná ke koupání a provozování vodních sportů. Hledáte-li koupání s možností služeb wellness, určitě neuděláte chybu, když pojedete do nedalekého Aqualandu Moravia v Pasohlávkách.Jevišovka 3

Co se týče zimních sportů, tato oblast není jejich provozování příliš nakloněna. A to především kvůli teplejším zimám a absenci vhodných svahů. Za lyžováním tedy raději vyrazte do sousedního Zlínského kraje, kde na Vás čeká Ski areál v Osvětimanech či lyžařské středisko Stupava.

Dostupné ubytování v Jevišovce

Cestovatele jistě potěší řada ubytovacích zařízení, které v Jevišovce působí. Jsou mezi nimi nápadité penziony a hostince. Velmi oblíbené je také ubytování v soukromí. Pokud chcete mít vše pod kontrolou, zvolte možnost ubytování v některém z apartmánů. Větší skupiny zase ocení prostorové možnosti některé ze zdejších chalup a chat. A pro opravdové fajnšmekry je k dispozici ubytování přímo v areálu vinařstvíJižní Morava je ideálním místem k trávení rodinné dovolené. Přijeďte její krásy objevovat ještě dnes. Uvidíte, že nebudete litovat.