Loading

Ubytování v Bavorech

(1 objekt + 38 objektů v okolí 25 km)

Vinařský penzion Kořenek

Bavory, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou

Ubytování U nás

Perná (Bavory 1,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v prostředí Pálavských vrchů

Ubytování Adél

Perná (Bavory 2,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě-nízká cena

Penzion U Moravců

Klentnice (Bavory 2,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Skvělý výhled na okolí + vinný sklípek!

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice (Bavory 2,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Pension Baltazar

Mikulov (okres Břeclav) (Bavory 3,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Stylové ubytování v historické čtvrti

Hotel Bonsai

Mikulov (okres Břeclav) (Bavory 3,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Rodinný hotel v okrajové části Mikulova

Apartmán Lenka

Mikulov (okres Břeclav) (Bavory 3,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmán v blízkosti centra města

Penzion Kiwi

Mikulov (okres Břeclav) (Bavory 4,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové ubytování v klidné části města

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice (Bavory 6,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru
1 - 39 / 39

Bavory

Bavory 1

Malebné Bavory leží v okrese Břeclav,Jihomoravském kraji blízko hranic s Rakouskem. Obec spadá do chráněné krajinné oblasti v regionu Pálava a do Mikulovské vinařské podoblasti.

V okolí naleznete další malebné vesničky např. Dolní Věstonice, Horní Věstonice, Pavlov a Pasohlávky. Větší města v okolí jsou Břeclav, Mikulov a Velké Pavlovice.

První zmínka o vesnici se datuje do 13. století. Má bohatou historii a také hned několik státem chráněných památek. Jednou z nich je farní kostel Svaté Kateřiny. Ten byl prvotně postaven jako kaple z původní gotické stavby. Mezi další památky patří také socha Svatého Jana Nepomuckého.

Chráněná krajinná oblast Pálava se dělí na menší chráněná území. Ta jsou zajímavá zejména pro pěší turistiku. Vydáte se na procházku na Stolovou horunárodní přírodní rezervaci Tabulová, nebo s rodinou vyšlápnete na Anenský vrch? Uvidíte krásnou rozmanitou krajinu a rozlehlé vinohrady, kterých je zde plno.

Bavory 2

Množství letních aktivit

V létě je kouzelná příroda v okolí Bavor jako stvořená pro cyklisty. Zvolit si můžete méně či více náročné trasy, které vedou Lednicko-Valtickým areálem, nebo z Mikulova kolem Pálavských vrchů. Jednotlivé cyklotrasy jsou různě dlouhé, proto jsou vhodné jak pro sportovce, tak i pro rodiny s dětmi.

Kousek od Mikulova je v pěkném prostředí umístěno koupaliště Riviéra. Dlouhý tobogán je jako dělaný pro dětské letní radovánky. Rodiče uvítají výhled na Svatý kopeček a mikulovský zámek.

Za zábavou můžete vyrazit také do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Ten nabízí různé vodní atrakce, 7D kino, sauny, masáže a samozřejmě restauraci na občerstvení.

V Pasohlávkách je také Wake park Merkur. Zde jezdí skupinky dobrodruhů hlavně za adrenalinem. V parku si vyzkoušíte vodní lyžování, monoskiing, wakeboarding a jiné.

Zima v okolí Bavor

Zimním obdobím zábava v okolí Bavor nekončí. Příroda rozhodně nespí a Vy si můžete užít venkovních sportovních aktivit. Budete-li mít chuť si v zimě s rodinou zalyžovat, navštivte lyžařský svah v Němčičkách u Břeclavi, který umožňuje lyžování i při nedostatku sněhu a to na umělém povrchu.

Bavory 3

Za zmínku stojí bruslení, které je možné na umělém ledě v Mikulově. Zde si také užijete výjimečnou zimní prohlídku. Starobylé město Vás uvítá při procházce vedoucí přes tamní zámek, muzeum, historické centrum a Dietrichsteinskou hrobku. Trvá zhruba hodinu a příjemně Vás naladí na posezení v teple u svařeného vína.

Možnosti ubytování v Bavorech

Přímo v Bavorech se lze ubytovat v některém z penzionů nebo privátů s příjemnou rodinnou atmosférou. Jsou vybaveny kuchyní, sociálním zařízením a mnohé z nich nabízí také venkovní posezení s grilem. Za příjemnou cenu se budete cítit jako doma a skvěle si odpočinete před tím, než vyrazíte na další výlety.

Hotely a apartmánykteré jsou rozmístěny v okolí nabízí komfortní způsob ubytování, většinou bez starostí se stravováním. Bavory spadají do vinařské oblasti, proto je zde velké množství chat a chalup, jejichž součástí jsou i vinné sklípky. Jsou umístěny v klidných částech obce a mnohé z nich nabízí krásný výhled na Pálavu. Levnější variantou je pak v kempu.

Bavory jsou krásným místem pro dovolenou s dětmi i pro víkendové pobyty s přáteli. Nadchnou Vás prosluněné vinohrady a kulturní památky, které rozhodně stojí za navštěvu a jen tak na ně nezapomenete.