Loading

Ubytování v Bulharech

(1 objekt + 47 objektů v okolí 25 km)

Penzion jako víno

Bulhary, v obci / ve městě, u řeky
NEJLPEŠÍ MÍSTO PRO DOVOLENOU NA PÁLAVĚ!

Ubytování V Zaječskej věži

Zaječí (Bulhary 4,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Romantika s vůní vinných hroznů

Ubytování u Stehlíků

Zaječí (Bulhary 4,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě s bazénem!

Apartmán Natálie

Zaječí (Bulhary 4,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Klimatizovaný apartmán s bazénem

Ubytování v soukromí Kanika

Zaječí (Bulhary 4,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortné ubytování v soukromí

Penzion u Palečků

Zaječí (Bulhary 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města
I vínný sklep - zastavte se na pohárek!

Penzion U Zámku

Lednice (Bulhary 5,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
50 m od vstupu do zámecké záhrady

Apartmány Marco Polo

Lednice (Bulhary 6,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány Marco Polo

Penzion Marcela

Lednice (Bulhary 6,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Blízko zámku, skvělé pokoje, super cena

Rekreační dům Hlohovec

Hlohovec (Bulhary 6,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
V klidném a atraktivním prostředí!
1 - 48 / 48

Bulhary

Tradiční vinařská obec Vám učaruje svým folklorem

Bulhary 1

Na samém okraji Jihomoravského kraje, co by kamenem dohodil od Břeclavi, se nachází malebná vesnička zvaná Bulhary. Na své si tady přijdou hlavně ti, kdo mají chuť užít si klidný pobyt v hezkém prostředí bez davů turistů, spjatý s folklorem. Stejně tak ale nesmíte minout ani okolí, pyšnící se krajinou plnou lidových staveb. Navíc, výhodné ubytování a romantika spojená s vínem, tím vším Vás dovolená na Pálavě okouzlí.

Bulhary, tradiční vinařská vesnice situovaná v úchvatném prostředí Lednicko-valtického areálu, byly založeny německými kolonisty již ve 13. století. Později za husitských bouří bylo celé místo téměř srovnáno se zemí a velké škody způsobila i třicetiletá válka. Není proto divu, že řada lidí následně raději odešla do Ameriky. Potomci těch, kteří ale zůstali, však o obec s láskou pečují dodnes. Těšit se tak můžete na lidový folklor, skvělou zábavu, a též levné ubytování.

Čím vším Vás obec Bulhary upoutá?

Dovolená v Bulharech je však jako stvořená zejména pro ty, kteří míří na jih Moravy za vinařskou turistikou. V případě, že taktéž toužíte po tom, užít si jedinečný pobyt spjatý s ochutnávkou těch nejlepších odrůd, jste na správné adrese. Uvidíte, že na sklenku toho nejlahodnějšího Modrého Portugalu, Svatovavřineckého nebo Frankovky hned tak nezapomenete. Samozřejmostí je pak také návštěva historických vinných sklípků, jež potěší zejména všechny milovníky romantiky.

Můžete se přitom spolehnout na to, že příjemná atmosféra v Bulharech Vás skutečně okouzlí a domů se Vám chtít určitě nebude. Nic Vám přitom nebrání, sjednat si to nejlepší ubytování a zůstat déle, protože těšit se můžete také na zajímavé památky. Jednou z nich je i pozdně gotický kostel sv. Jiljí z roku 1582 nebo socha svatého Jana Nepomuckého. Za prohlídku dále stojí tradiční jihomoravské grunty situované na návsi, cenná ukázka selského baroka.

Bulhary 2

Do Bulhar za vínem, zpěvem a zábavou

Podobně jako mnoho jiných jihomoravských vesnic, se také tato může pochlubit skvělým kulturním vyžitím a nudit se zde rozhodně nebudete. Mezi nejoblíbenější akce patří třeba každoroční dožínkové slavnosti nebo tradiční Krojované hody. Těšit se tak můžete na spousty dobrého jídla a lahodného pití, stejně jako na smích a pohodu. Samozřejmostí jsou pak i zimní plesy, zatímco v červenci na Vás čekají třeba populární rybářské závody o zajímavé ceny.

Ať už Vás láká aktivní dovolená, míříte na Břeclavsko s dětmi, anebo jen chcete vyzkoušet jiný druh zábavy, nenechte si ujít návštěvu kukuřičného bludiště. Užijete si tady nejen spousty smíchu a legrace s přáteli, ale prověříte i svou vytrvalost a intelekt. Právě to je důvod, proč si zde na své přijdou i milovníci týmových aktivit. Pokud tedy hledáte ideální ubytování na teambuilding, zaručeně nebudete litovat a pobyt v této krásné obci si užijete.

Co zajímavého v okolí Bulhar uvidíte?

V případě, že toužíte po dovolené plné dobrodružství, nic Vám nebrání sednout na kolo a vydat se třeba do Lednicko-valtického areálu, jež stojí opravdu za to. Těšit se můžete na projížďku půvabnou krajinou, lemovanou altánky, pavilony a antikizujícími chrámy. Místem, které byste určitě neměli minout, je pak samozřejmě zámek Lednice. Krásná stavba ve stylu tudorovské gotiky situovaná v prostředí anglického parku zajisté okouzlí nejednoho milovníka památek.

Za návštěvu stojí také nedaleká Břeclav, kde před druhou světovou válkou působila velká židovská komunita. Kdo se chce o ní dozvědět více, toho jistě zaujme zdejší novorománská synagoga, dějiště mnoha kulturních akcí, výstav a přednášek věnovaných právě židovské kultuře. Na své si však tady přijdou i ti, které láká spíše sportovní vyžití. Samozřejmostí je krytý bazén a letní koupaliště se spoustou atrakcí a kdo chce zůstat déle, jistě ocení též výhodné ubytování.

Bulhary 3

Na své si však na jihu Moravy přijdou i ti, které láká spíše zimní dovolená spojená s lyžováním a snowboardingem. Vydat se mohou třeba do obce Bořetice, kde na ně kromě rozhledny a vinic čeká též Lyžařský vlek Němčičky s nejníže položenou sjezdovkou ve střední Evropě. Zajímavostí je také zdejší Kraví Hora, pyšnící se titulem svobodné republiky. Své putování po Pálavě pak můžete zakončit třeba v Mikulově, kde si před návratem do reality užijete slastný relax ve wellness.

Levné ubytování v Bulharech se vyplatí

Tradiční jihomoravská vesnice Vám nabízí nejen možnost vinařské turistiky, jedinečný folklor a skvělou zábavu, ale též pestrý výběr ubytování. Těšit se tak můžete na širokou nabídku rodinných penzionů  s veškerým komfortem, který si zamilujete. Na své si však přijdou i ti, kdo hledají ubytování v soukromí nebo v apartmánu. Milovníci romantiky pak zase jistě ocení možnost pronájmu tradiční roubenky či chalupy uprostřed lesa, kde si užijí klid a pohodu.

Za vínem, za zábavou, za odpočinkem. Dovolená v Bulharech zkrátka stojí za to a zamiluje si ji skutečně každý. V případě, že si chcete užít dobrodružství v Jihomoravském kraji i Vy, stačí si jen zarezervovat to nejvýhodnější ubytování a vyrazit. Zaručeně nebudete litovat.

Názory a doporučení

Jakub Huták, DiS. (ubytovatel) 22.3.2019
Máme pro Vás ubytování v krásném, novém a útulném moravském Penzionu jako víno, který se nachází v malebné vinařské vesničce Bulhary v chráněné krajinné oblasti Pálava, která je vzdálena 5km od Lednice. Bulhary mají ideální polohu ve středu kružnice pro výlety na Pálavě a do Lednicko-Valtického areálu. Přímo vesnicí Bulhary prochází ta nejdůležitější cyklostezka na Pálavě a tak to od nás máte “všude za rohem“!