Loading

Ubytování v Březí (okres Břeclav)

(0 objektů + 36 objektů v okolí 25 km)

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice (Březí (okres Břeclav) 4,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Vinařský penzion Kořenek

Bavory (Březí (okres Břeclav) 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou

Apartmán Lenka

Mikulov (okres Břeclav) (Březí (okres Břeclav) 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmán v blízkosti centra města

Hotel Bonsai

Mikulov (okres Břeclav) (Březí (okres Břeclav) 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Rodinný hotel v okrajové části Mikulova

Pension Baltazar

Mikulov (okres Břeclav) (Březí (okres Břeclav) 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Stylové ubytování v historické čtvrti

Ubytování Adél

Perná (Březí (okres Břeclav) 5,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě-nízká cena

Ubytování U nás

Perná (Březí (okres Břeclav) 5,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v prostředí Pálavských vrchů

Penzion Kiwi

Mikulov (okres Břeclav) (Březí (okres Břeclav) 5,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové ubytování v klidné části města

Penzion U Moravců

Klentnice (Březí (okres Břeclav) 6,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Skvělý výhled na okolí + vinný sklípek!

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí (Březí (okres Břeclav) 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa s velkou zahradou a bazénem
1 - 36 / 36

Březí (okres Břeclav)

Březí (okres Břeclav) 1Březí – pohodová dovolená na Jižní Moravě

Jižní Morava má svůj nenapodobitelný ráz. Kvetoucí vinná réva, útulné vesničky s charakteristickými náměstíčky a lidé ryzích srdcí a charakterů. Ach jo, na Jižní Moravě je prostě krásně! Mimochodem, znáte Březí? Jedná se o malebnou jihomoravskou obec, která leží v okrese BřeclavJihomoravském kraji, kousek od hranic s Rakouskem. Z Březí je to jen necelých 7 kilometrů do Mikulova a zhruba 5 kilometrů do Dolních Dunajovic, ležících severně od Březí. Poznejte blíž tento krásný koutek naší vlasti. Nejbližší dovolenou možná i Vy strávíte na Jižní Moravě.

Původní osídlení míst, kde se nachází Březí, pochází z 11. až 12. století. Svou roli při něm sehrála německá kolonizace a také blízkost vodního zdroje – toku, který dnes nese název Mikulovka. Jistá obec Bratelsbrunn (ano, jde o předchůdce Březí) je v polovině 13. století jmenována jako součást majetku kounického kláštera. Nicméně Bratelsbrunn nečekal hezký osud. Obec totiž byla kromě jediné osady kompletně zničena válkami. Zmínka o znovuosídlení pochází z roku 1576. Jde o vyhlášení hraběte Thurma a zároveň nejstarší dochovanou listinu obce.

Koncem 17. století se v obci začalo vyučovat, byl také vybudován kostel. Zdejší obyvatelé se vyznamenali jako šikovní řemeslníci – vzkvétalo tu knoflikářství, výroba rukavic a sítěk na vlasy. Příjemné klima zase podporovalo vinařství, pěstování okurek a jiné zeleniny a ovoce. S těmito komoditami, jakožto i s vínem, obyvatelé Březí čile obchodovali, zejména s bohatou Vídní. Zajímavostí je, že obcí svého času projížděli dva mocní muži své doby – kancléř Otto von Bismarck (1866) a Adolf Hitler (1938).

Dominantou obcí v Čechách a na Moravě bývá obvykle kostel a ani Březí není v tomto ohledu výjimkou. Ovšem kostel sv. Jana Křtitele není ten původní, který v obci stál již v roce 1696. Březí (okres Břeclav) 2Tenhle novější byl vystavěn v novorománském slohu bez výrazných ozdob a vysvěcen v roce 1860. Spolu se sochami sv. Jana Nepomuckého a sv. Floriána patří k památkově chráněným objektům, stejně jako kaplička poblíž silnice vedoucí do Mikulova. Impozantní pozoruhodností kostela je lustr, pravděpodobně největší svého druhu v celých Čechách a na Moravě. Na výšku měří 4 metry, průměr jeho dolního kruhu činí úctyhodné 2 metry a zdobení tvoří přes 13 600 skleněných křišťálových ověsků.

K historickým zajímavostem obce můžeme zařadit i síť lehkého opevnění – řopíků. Tyto pevnůstky byly budovány jako součást československého opevnění a v Březí se jich dodnes nachází celá řada. V současnosti je Březí především poklidnou obcí a přímo ideálním místem pro trávení rodinné dovolené. Nachází se zde několik sklípků, v létě se můžete zchladit na místním koupališti nebo navštívit nedalekou Pálavu či Věstonickou vodní nádrž.

Zajímavé atrakce v celém okolí Březí

Březí můžete využít jako oporný bod nebo místo pro ubytování, odkud budete vyrážet do okolí. O tom, že okolí Březí se opravdu vyplatí poznat, se hned přesvědčíte. A nemusíte ani chodit příliš daleko, stačí zajít do 6 kilometrů vzdáleného Mikulova. Jednomu z center Pálavy dominuje zámek Mikulov na Zámeckém vrchu. K dispozici je muzeum a několik prohlídkových okruhů včetně zámeckého sklepa s obřím sudem. Součástí Mikulova je i přírodní rezervace Turold a Jeskyně Na Turoldu. Jedná se o mimořádně členitý jeskynní systém, jeden z největších v druhohorních vápencích u nás. Vyvíjel se několik milionů let a jeho výzdoba je opravdu unikátní.

Stejně unikátní je flóra a fauna CHKO Pálava, která je součástí biosférické rezervace UNESCO Dolní Morava. Jednou z největších místních chloub je ale Lednicko-valtický areál s krásným parkem a zahradami, zámečkem Belvedere a kolonádou Reistna. Celá Pálava a její okolí je protkáno síti turistických a vinařských tras a cyklostezek. Březí (okres Břeclav) 3Ty Vás mohou zavést třeba až do nejmodernějšího akvaparku u nás, do Aqualandu Moravia. Desítky tobogánů a saun, termální bazény s výhledem na Pálavu a další překvapení čekají na Vás.

Ve vzdálenosti zhruba 10 kilometrů severně od obce leží Vodní nádrž Nové Mlýny – kaskáda tří nádrží na Dyji pod Pavlovskými vrchy. Na březích nádrží se v okolí obcí Pasohlávky, Pavlov, Brod nad Dyjí, Dolní Věstonice nebo Strachotín se nachází několik rekreačních areálů. Místa na koupání je dost a dost, nádrže jsou totiž převážně mělké.

Ideální možnosti k ubytování v Březí a jeho okolí

Na Jižní Moravu jeden den nestačí. Stavte se v Březí alespoň na prodloužený víkend nebo rovnou na týdenní dovolenou. Ubytovat se můžete přímo v obci, kde budete mít k dispozici hned několik chalup, chat nebo penzionů na pronájem. Z hlediska ubytovacích možností je na tom stejně dobře i okolí Březí – v Dolních Dunajovicích, Mikulově, Perné nebo Brodu nad Dyjí najdete řadu hotelů, penzionků a vinařství. Preferujete soukromí a oceníte výběh pro mazlíčky? Zamiřte do rázovité jihočeské chaloupky! Chcete mít kolem sebe větší komfort? Pak si vyberte některý z hotelů, penzionů nebo pravých jihočeských vinařství s ubytováním. Na Jižní Moravě můžete bez obav vsadit na pohodu.