Loading

Ubytování v Novosedlech (okres Břeclav)

(0 objektů + 35 objektů v okolí 25 km)

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí (Novosedly (okres Břeclav) 5,2 km vzdušně), v...
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Apartmán Na štěrkách Vinařství Vavříček

Březí (okres Břeclav) (Novosedly (okres Břeclav) 5,8 km vzdušně), na okraji obce...
Ubytování s vinným sklípkem ve vinařství

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice (Novosedly (okres Břeclav) 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u v...
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Ubytování Paso

Pasohlávky (Novosedly (okres Břeclav) 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Krásné moderní ubytování u vody

Ubytování Adél

Perná (Novosedly (okres Břeclav) 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě-nízká cena

Penzion Šanov

Šanov (okres Znojmo) (Novosedly (okres Břeclav) 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě
AKCE NA LEDEN - BŘEZEN 2019

Vinný sklep s apartmány u Kvěchů

Bavory (Novosedly (okres Břeclav) 9,7 km vzdušně), v rekreační oblasti
Apartmány v chalupě s vinným sklípkem

Vinařský penzion Kořenek

Bavory (Novosedly (okres Břeclav) 9,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou

Ubytování U nás

Perná (Novosedly (okres Břeclav) 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v prostředí Pálavských vrchů

Ubytování Na Kozinci

Perná (Novosedly (okres Břeclav) 10,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v klidném prostředí
1 - 35 / 35

Novosedly (okres Břeclav)

Novosedly (okres Břeclav) 1

Historie a současnost obce Novosedly

Obec Novosedly se nachází v Jihomoravském kraji, v okrese Břeclav, na pravém břehu Dyje pár kilometrů před tím, než se vteče do Novomlýnských nádrží. Leží v těsném sousedství rakouských hranic zhruba 13 kilometrů na východ od Mikulova.

Obec vznikla pravděpodobně už ve 12. století, ale písemné zmínky o ní pocházejí až z počátku 13. století. V roce 1872 byla do Novosedel přivedena železnice na trati BřeclavHrušovany nad Jevišovkou. Vzhledem k tomu, že byla obec součástí Sudet, Novosedly připadly po Mnichovské dohodě Německé říši, které patřily až do konce druhé světové války.

Na návsi stojí kostel svatého Oldřicha, který obci dominuje. Jedná se o jednolodní kostel s románským jádrem, který byl v pozdějších dobách dostavovaný a rozšiřovaný. Nedaleko něj najdete mariánský sloup z 18. století. Mezi další pamětihodnosti patří barokně-klasicistní kaple Krista Trpícího, troje boží muka a zrestaurované sluneční hodiny. V obci sídlí víc jak deset vinařů a vinařství.

Novosedly – cyklistika, túry a vinařské stezky

Novesedly a jejich okolí křižuje řada stezek pro pěší i cyklisty. Patří mezi ně naučné stezky Stará hora a Věstonická nádrž. Cyklostezky K soutoku a Ahoj sousede jsou vhodné pro rodiny s dětmi, zdatnější cyklisté ocení Mikulovskou vinařskou stezku a cyklostezku Stará hora. Najdete tu také několik tras pro pěší turisty nebo jízdu na kolečkových bruslích.

Novosedly (okres Břeclav) 2

Nedaleké Novomlýnské nádrže patří k největším vodním plochám v České republice a jsou ideální pro provozování vodních sportů, jako je jachting, windsurfing a kiting. V případě, že se vám nebude chtít do vody, můžete jet na vyhlídkovou jízdu parníkem. V blízkém okolí se nachází množství zřícenin hradů, jak jsou například Dívčí hrady nebo Sirotčí hrádek.

Na břehu Nových Mlýnů se nachází obec Dolní Věstonice, kde byla nalezena slavná soška Věstonické Venuše. Z Novosedel do Dolních Věstonic vede trasa přes Mikulov, který je vyhlášený krásnou architekturou, řadou cenných památek a bohatým kulturním životem. Mimo jiné se zde můžete seznámit s historií vinařského kraje a produkcí vína na vinařské expozici Regionálním muzeu na zámku Mikulov.

Na východ od obce leží Dunajovické kopce, kde se nacházejí největší viniční tratě v České republice. Po právu jsou chráněné. Právě na nich pěstují novosedelští vinaři svá vyhlášená vína. Skrz vinice vede terénní naučná stezka Stará hora, která je součástí stejnojmenné cyklostezky. V mnoha vinařstvích je možné si domluvit degustace, podívat se, jak se hrozny zpracovávají a vyrábí se víno nebo si poslechnout cimbálovou muziku.

Na konci září zde každoročně probíhá Den otevřených sklepů a Slavnostní vinobraní s historickým průvodem. Otevřeno je tu mnoho sklípků, kde můžete ochutnat místní vína a další gurmánské speciality. Kousek od Novosedel směrem k hranicím s Rakouskem je vesnička Nový Přerov, kde se nachází turisticky velmi oblíbená ekofarma Jáňův dvůr.

Ubytování v kempu, penzionu nebo ve sklípku

Novosedly (okres Břeclav) 3

Pálava, kde se Novosedly nacházejí, je velmi vyhledávaná turisty a cyklisty a patří mezi nejnavštěvovanější oblastí v České republice. Díky tomu zde najdete širokou škálu nejrůznějších typů ubytování.

V Novosedlech a jejich okolí se můžete ubytovat v rodinných penzionech, v apartmánech, v bývalých selských staveních, na farmách nebo přímo ve vinařstvích. V oblasti je řada kempů, chat a chalup. Samozřejmě zde najdete i hotely. Vzhledem k tomu, že se jedná o vinařskou oblast, máte možnost se ubytovat i v obřím sudu přímo na vinicích.

Novosedly patří mezi nejvýznamnější vinařské vesnice v České republice, a proto sem míří gurmáni a gurmeti ze všech koutů republiky. Obec leží přímo na trase několika naučných stezek a cyklotras, takže je velmi oblíbená mezi cyklisty i pěšími turisty.

Obec je součástí Chráněné krajinné oblasti Pálava, kde je k vidění řada archeologických nálezů a vzácná fauna i flora. Nejpříhodnější období na návštěvu Novosedel a jejich okolí je od jara do podzimu.