Loading

Ubytování na Znojemsku

(23 objektů)

Apartmány Sandra

Štítary, v rekreační oblasti, u vody
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Penzion Vinařství Lintner

Tvořihráz, v obci / ve městě
Rodinný penzion s vinným sklípkem

Penzion Sarton

Lukov (okres Znojmo), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion v klidné části Znojemska

Ubytování Na samotě U Včelína

Lančov, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Vhodné také na retreaty, oslavy, svatby!

Penzion u Čabalů

Lukov (okres Znojmo), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Rodinný penzión v klidném prostředí

Chata Na Louce

Lančov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Větší chata 200 m od Lančovské zátoky

Penzion U Mikuláše

Znojmo, v obci / ve městě, v centru města
Penzion s panoramatickou terasou

Rezidence Černý medvěd

Znojmo, v obci / ve městě
Moderní ubytování v historickém centru

Apartmán Matyáš

Drnholec, na okraji obce / města
Vhodný i pro menší školení a degustace

Chata U Rybáře

Bítov (okres Znojmo), v rekreační oblasti, v lese
Komfortné ubytování u přehrady v Podyjí
1 - 23 / 23

Znojemsko

Znojemsko 1

Znojemsko – region hradů, zámků i národního parku

Znojemsko je oblíbený turistický region plný přírodních a kulturních památek, a to jak v létě, tak v zimě. Je to region, který leží v Jihomoravském kraji a jeho jižní hranice lemuje rakouskou hranici.

Na severovýchodě sousedí s Brněnskem, na východě s Břeclavskem, na severozápadě s Třebíčskem a západně s Jindřichohradeckem.

Příroda je na Znojemsku krásná a nabízí jak vřesoviště, tak kamenná moře, krásná údolí řeky Dyje i mnoho přírodních zajímavostí. Hned u státní hranice s Rakouskem se nachází národní park Podyjí, který je naším nejmenším národním parkem. Jeho rozloha činí pouze 63 km2.

V okolí klikaté Vranovské přehrady, například mezi hradem Bítovrozhlednou Rumburak, se nachází přírodní rezervace U doutné skály. Částí rezervace prochází naučná stezka Jindřicha Dauna.

Podél vodní nádrže jsou také přírodní rezervace Růžový vrch, Tisová stráň nebo přírodní památky Spálená, Petrovy skály, Orlí hnízdo. Na okraji národního parku, poblíž obce Havraníky, se na rozloze 131 hektarů rozprostírá největší vřesoviště v České republice. Od roku 1990 se tak Havranické vřesoviště stalo přírodní památkou.

V obci Jevišovice je nejstarší přehradní nádrž Moravy, která pochází z roku 1897. Jevišovická nádrž je technickou památkou a sloužila jako ochrana před povodněmi.

Hrady, zámky a zříceniny

Znojemsko je místem krásných hradů a zámků a ty byste určitě neměli vynechat. Pohádkovým zámkem je Vranov nad Dyjí. Zde se natáčela například Nesmrtelná teta nebo Andělská tvář. Majestátní barokní zámek s rozlehlou zámeckou zahradou a lesoparkem patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších zámků Znojemska. Návštěvníkům je k dispozici několik prohlídkových okruhů, ve kterých jsou k vidění reprezentační anebo soukromé pokoje, případně korunovační klenoty. Největším „pokladem“ zámku je nádherný reprezentační elipsovitý sál předků a také kostel Nejsvětější Trojice.

Zámek Uherčice je dominantou obce. Renesanční zámek nabízí návštěvníkům několik prohlídkových okruhů, a to klasický – po zámeckých interiérech, dále pak více technický a hospodářský a nakonec prohlídku sklepů, kde se vyskytují chráněné a ohrožené druhy netopýrů. K zámku přiléhá anglický park a lesopark. Asi 400 metrů od zámku se v tomto parku nachází zřícenina rozhledny. Ta pocházela z roku 1801 a je tak nejstarší dochovanou rozhlednou na našem území. Bohužel vyhlídek si moc neužijete, protože chybí schodiště, ale i tak je to zajímavá podívaná.

Znojemsko 2

Hrad Bítov je gotický hrad původně z 11. století, který byl přestaven v 19. století do novogotické podoby. Při prohlídce hradu uvidíte interiéry a pokoje, ale také sbírku zbraní, hladomornu, zoologickou sbírku zvířat a také největší sbírku vycpaných psů na světě.

V jedné ze zátočin vodní nádrže Vranov se nachází také poměrně zachovalá a rozsáhlá zřícenina hradu Cornštejn. K ní Vás zavede z Bítova zelená turistická trasa. Cestou se naskytne nejedna příležitost krásných vyhlídek. Okolí zříceniny je chráněno a označeno jako přírodní památka Cornštejn, a to díky vzácným rostlinám, které tu rostou a dokonce zde i hnízdí rorýs obecný. 

Zřícenina hradu Frejštejn je zachovalou zříceninou relativně málo známého hradu.  Ten je opuštěný pravděpodobně již od 15. století. Zřícenina má dochované obvodové zdi, brány a přehradí. Připomenete si zde pohádku Císař a tambor, která se zde natáčela. Dovede Vás sem žlutá turistická trasa z Podhradí nad Dyjí.

Městská památková zóna

Největším městem Znojemska je Znojmo, které dříve bylo i okresním městem. Znojmo se proslavilo hlavně díky svým okurkám, ale málo kdo ví, že je zde také nejrozsáhlejší podzemí v České republice, a patří také mezi ta nejrozsáhlejší ve střední Evropě.

Znojemské podzemí je propletencem různých chodeb a sklepů rozmístěných do čtyř pater. Celková délka je asi 25 kilometrů a návštěvníci si mohou vybrat z několika tras různých obtížností – jak pro rodiny s dětmi, tak i pro ty, kteří se nebojí projít vodou, blátem i strastiplnými cestami.

Historické centrum je městskou památkovou zónou a patří do ní mnoho památek. Ve znojemském gotickém hradu, který byl později přestavěn na barokní zámek, jsou v interiérech k vidění různé muzejní sbírky ze středověku a renesance. Uvidíte tak staré tisky, řemesla, zbraně i kameniny. Hrad se tyčí nad jižními svahy řeky Dyje a jsou z něj nádherné vyhlídky do okolí.

Další zajímavostí města je rotunda sv. Kateřiny, která pochází z 11. století. Za návštěvu určitě stojí také kostel sv. Mikuláše, kostel sv. Michala a klášter. Město má zachovalé hradební opevnění včetně několika věží, které je možné navštívit.

Největším sportovním a rekreačním lákadlem Znojemska je jednoznačně Vranovská vodní přehrada, která má jednu z nejčistších a nejteplejších vod u nás. Ta má délku asi 30 kilometrů a rekreantům umožňuje relaxaci na písčitých plážích, přírodní koupání, rybaření i plachetní sporty.

Turisté také mohou využít linkovou a okružní plavbu po přehradě nebo si zapůjčit lodičku a krásy přírodních památek nad přehradou prozkoumat z jiného úhlu pohledu.

Kromě vodních sportů je samozřejmě oblíbená i pěší turistikacyklistika. Adrenalin a zdolávání překážek je možné v lanových parcích. Některé kempy také nabízejí možnost vodních parků, masážních lavic a větší možnosti relaxace.

Znojemsko 3

Znojemsko je nejteplejší oblastí České republiky a proto zimních sportů si zde moc neužijete. Nejbližší ski areály jsou ve vzdálenosti asi okolo 50 kilometrů od Znojma, a to ve Zbraslavi u Brna nebo v Želetavě. Oblíbené je ale bruslení na zimních stadionech.

Ubytování na Znojemsku je dostatek

Znojemsko je oblíbeným dovolenkovým a rekreačním regionem jižní Moravy. Levné ubytování, avšak často plné, bývá v kempech hned u přehrady a v rekreačních střediscích.

Avšak tato oblast je také oblíbená mezi chataři, a proto jsou k dispozici také chaty a chalupy k pronájmu či formou ubytování v soukromí. Na mnoha místech najdete různé penziony, ale i apartmány, které jsou skvělou alternativou pro rodinnou dovolenou.

Poměrně dobrá je nabídka i hotelů. Ty najdete v různé cenové relaci a kvalitě. Luxusní dovolenou strávíte i ve wellness hotelu či jiném hotelu vysoké kvality.

Znojemsko plný dávné historie, kulturních památek a přírodních zajímavostí láká k návštěvě v každé roční době. Je to stále ještě dobrá vinařská oblast, kde se také dodržují tradice a folklor. Ať už na krátkodobý pobyt, jednodenní výlet nebo týdenní dovolenou, je to místo, které určitě stojí za to!

Názory a doporučení

Zdeňka Kadlecová (ubytovatel) 14.2.2020
Loucký klašter, turistický vláček, Vranovský zámek a přehrada, hrad Bítov, nákupní centrum Hatě Freeport, kinderwelt Hatě. Hezký je také Národní park Podyjí, u rakouských sousedů hrad Hardegg cca 20 km.
Šárka Plačková (ubytovatel) 5.2.2020
Znojemsko a vlastně celá Jižní Morava je oblast s přátelskými a ochotnými lidmi. Přijďte a poznejte krásu zdejší malebné krajiny Podyjí, ochutnejte naše skvělá vína a jistě se budete rádi vracet :)
Marika Šebelová (ubytovatel) 15.11.2019
Památky, NP Podyjí, turistika, cykloturistika, víno, koupání, teplé podnebí
Luboš (skupina - návštěvník) 2.10.2019
Několik vinařů, pěkné cyklostezky, klidné a příjemné prostředí.
Pavla Havelková (skupina - návštěvník) 3.9.2019
Krásná příroda
Hana Hradská (rodina s malými dětmi - návštěvník) 3.9.2019
Možnost mnoha výletů
Jitka Olšánová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 27.8.2019
Krásná příroda v Národním parku a velké množství zajímavých cílů historických, sportovních, relaxačních i poznávacích a zážitkových.
Jarka Svatošová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 21.8.2019
Vranov nad Dyjí, Znojemské podzemí, vyhlídku z kostelní věže.
Dagmar Bachratá (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 15.8.2019
V Znojme je veľa historický he pamiatok napr. Znojemský zámok, podzemie a kláštory, na svoje si prídu ak je pekné počasie aj możnosti kúpania napr. kúpalisko Louka
Renata (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 10.8.2019
Doporučujeme.
Adam Novák (rodina s malými dětmi - návštěvník) 24.7.2019
Skvělé místo pro cyklistiku a procházky. Penzion přímo sousedící s národním parkem.
David Turek (mladý pár - návštěvník) 24.7.2019
Nádherný region
Marie Adamusova (rodina s malými dětmi - návštěvník) 22.7.2019
Byly jsme v této oblasti už po čtvrté jen na různých místech a věřím že se tam zase podíváme.