Loading

Ubytování v Lančově

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Chata Na Louce

Lančov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Větší chata 200 m od Lančovské zátoky

Apartmány Sandra

Štítary (Lančov 3,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Apartmány U Zámku

Vranov nad Dyjí (Lančov 3,3 km vzdušně), v rekreační oblasti
Apartmány s bazénem s mořskou vodou

Hotel Pod Zámkem - Moravský Jadran

Vranov nad Dyjí (Lančov 3,5 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Výborná poloha u Vranovské přehrady

Wellness srub na Vranovské přehradě

Starý Petřín (Lančov 3,6 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U přehrady, se saunou a koupací kádí

BabyHotel Karolínka

Vranov nad Dyjí (Lančov 3,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Vše pro děti, na co si jen vzpomenete

Penzion Dagmar

Vranov nad Dyjí (Lančov 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Blízko přehrady, skvělá cena, pro páry

Chata U Rybáře

Bítov (okres Znojmo) (Lančov 4,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Komfortné ubytování u přehrady v Podyjí

Chata Vranovská přehrada

Štítary (Lančov 4,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Chata v lese u Vranovské přehrady

Penzion Sarton

Lukov (okres Znojmo) (Lančov 11,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Rodinný penzion v klidné části Znojemska
1 - 11 / 11

Lančov

Lančov 1

Lančov  rekreace na břehu Vranovské přehrady

Jihomoravská obec Lančov je ideálním výchozím bodem pro rodinnou dovolenou. V blízkosti je možné se vykoupat ve vodních nádržích Vranov a Jevišovice. Pro milovníky památek se nedaleko nachází barokní zámek Vranov nad Dyjí a Starý zámek Jevišovice.

S dětmi je možné vyrazit do Dvorního zookoutku U PipingaJaroměřicích nad Rokytnou. Přilehlá rekreační oblast nabízí ideální příležitost ubytovat se v soukromých chatách.

Historie a současnost obce Lančov

Lančov je malá obec v okrese Znojmo jen pár kilometrů jižně od Vranovské přehrady. Rozkládá se na jihozápadním okraji Jevišovické pahorkatiny. Její písemně zaznamenaná historie se začala psát na začátku 14. století, kdy patřila k vranovskému zeměpanskému statku.

Lančov je díky své poloze optimálním místem, odkud lze podnikat rodinné výlety a objevovat turistické zajímavosti, kulturní památky nebo se věnovat sportu. Dominantou vesnice je pozdně románský kostel svaté Máří Magdalény z počátku 13. století, který v 18. století prošel barokní přestavbou. V okolí obce se nacházejí tři barokní výklenkové kapličky. Na sever od Lančova se nachází zemědělský Lančovský dvůr v klasicistním stylu.

Lančov 2

Výlety po okolí Lančova

Zhruba 3 kilometry od Lančova se nachází Vranovská přehrada, která byla ve třicátých letech minulého století vybudována na řece Dyji. Desátá největší vodní nádrž v České republice nabízí ideální příležitost k rekreaci především v okolí Vranova nad Dyjí, Bítova a Podhradí nad Dyjí.

Příznivci letních sportů a rybářství můžou vyrazit k vodní nádrži Jevišovice, která patří mezi nejstarší kamenné přehrady ve střední Evropě. V případě nepřízně počasí nebo v zimních měsících se necelých 60 kilometrů od Lančova, poblíž Novomlýnských nádrží, nachází Aqualand Moravia. Jedná se o nejmodernější aquapark v České republice, který má nejvíce zastřešených vodních atrakcí.

Až si dostatečně užijete vodních radovánek, v blízkém okolí Lančova je řada pamětihodností a památek. Asi nejvýznamnější je 4 kilometry vzdálený zámek Vranov nad Dyjí. Velkolepá barokní stavba leží na západním okraji Národního parku Podyjí a patří mezi národní kulturní památky.

V okolí se dále nachází hrad Bítov a panské sídlo Starý zámek Jevišovice. Z doby věrozvěstů Cyrila a Metoděje zůstala 13 kilometrů od Lančova Rotunda sv. BarboryČastohosticích. Romantickou atmosféru je možné načerpat na zřícenině hradu Templštejn nad údolím řeky Jihlavy poblíž obce Jamolice.

Milovníci výšlapů a vyhlídek můžou zamířit na rozhlednu Rumburak na úpatí Velkého kopce nedaleko hradu Bítov. S dětmi je zase možné vyjít na rozhlednu Anička nad obcí Jiřice u Moravských Budějovic, kam vede křížová cesta se 14 zastávkami.

Rodiny s dětmi by neměly vynechat Dvorní zookoutek U Pipinga, kde mají domov chráněná a ohrožená zvířata. V dojezdové vzdálenosti, necelých 40 kilometrů, jsou také dvě památky UNESCO. První z nich je historické centrum města Telč a druhá je bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť v Třebíči.

Lančov 3

Nejbližším místem od Lančova, kde se dá věnovat zimním sportům, je 51 kilometrů vzdálený Ski areál Luka nad Jihlavou s čtyřsedadlovou lanovkou Balkán.

Ubytování v Lančově a okolí

V okolí Lančova, především v blízkosti vodní nádrže Vranov, je nabízeno velké množství soukromých rekreačních chat a chalup, které si lze pronajmout v sezóně i mimo ni. Další možností ubytování jsou dřevěnice přímo na břehu přehrady nebo pokoje s kuchyňkou v okolních rekreačních areálech. K dispozici jsou také mobilheimy se zastřešenými pergolami. Zajímavou alternativou jsou rybářské sruby.

Pokud preferujete větší pohodlí, v Lančově a okolí je celá řada apartmánů, penzionů, hotelů a dokonce i country saloon. K dispozici jsou také různé stylové chaty či široké možnosti ubytování v soukromí.

Obec Lančov a její okolí je díky poloze u Vranovské přehrady ideální především pro letní dovolenou a rekreaci. V dojezdové vzdálenosti se nachází celá řada historických památek a dalších možností, kam vyrazit na výlet. Místní atrakce jsou vhodné pro rodiny s dětmi.