Loading

Ubytování v Jaroměřicích nad Rokytnou

(1 objekt + 7 objektů v okolí 25 km)

Penzion v lihovaru

Jaroměřice nad Rokytnou, v obci / ve městě, u řeky
Netradičně tradiční penzion u zámku

Ubytování - keramický ateliér KVAK

Koněšín (Jaroměřice nad Rokytnou 15,1 km vzdušně), na okraji...
V areálu keramické dílny s hospůdkou

Chata Kramolín

Kramolín (okres Třebíč) (Jaroměřice nad Rokytnou 17,3 km vzd...
Útulná chata, 250m od Dalešické přehrady

Chata Rodinka

Kramolín (okres Třebíč) (Jaroměřice nad Rokytnou 17,4 km vzdušně), v rekreační obla...
Chata v krásném prostředí u přehrady

Chata Anička

Kramolín (okres Třebíč) (Jaroměřice nad Rokytnou 17,5 km vzdušně), v rekreační obla...
Prostorná chata v blízkosti vody

Chata Roubenka

Kramolín (okres Třebíč) (Jaroměřice nad Rokytnou 17,5 km vzd...
Útulná roubenka u lesa v blízkosti vody

Ranč Vápenka

Nová Ves (okres Třebíč) (Jaroměřice nad Rokytnou 18,9 km vzdušně), na samotě, u les...
Levné ubytování na ranči při lomu

Chalupy Kyprův mlýn

Knínice (okres Jihlava) (Jaroměřice nad Rokytnou 19,1 km vzdušně), na samotě, u les...
Ideální pro pobyty rodin s dětmi
1 - 8 / 8

Jaroměřice nad Rokytnou

Vítejte v Jaroměřicích nad Rokytnou - městě, které má své Versailles

Jaroměřice nad Rokytnou jsou město ležící na jihozápadní Moravě, v okrese Třebíč, v kraji Vysočina. Od Třebíče jsou vzdáleny asi 15 km jižním směrem. Z jihovýchodu sem zasahují výběžky Jevišovické pahorkatiny. Jak sám název města napovídá, protéká jím řeka Rokytná.

Jaroměřice nad Rokytnou 1

Archeologické výzkumy dokázaly osídlení oblasti už 250 000 let p. n. l., první písemná zmínka o obci pochází z r. 1325. Jaroměřice byly podle pověsti založeny v r. 1131. Ve 13. století byla původní ves povýšená na městečko, za město se začaly označovat v 17. století, městská práva však získaly až v r. 1859. Přilehlá krajina v současnosti předurčuje město a jeho okolí převážně k zemědělskému využití, daří se tu i drobnému a střednímu podnikání v oblasti služeb a dřevozpracujícího průmyslu ale i agroturistice.

Historické centrum Jaroměřic je městskou památkovou zónou. Na prostorném náměstí nepravidelného tvaru Vás hned upoutá barokní sloup Nejsvětější Trojice z r. 1716 se sochami světců a klasicistní kašna. Město je spojeno s působením básníka Otokara Březiny. V jeho bývalém bytě na stejnojmenné ulici můžete navštívit Muzeum Otokara Březiny.

Nespornou doménou města je monumentální barokní zámek Jaroměřice nad Rokytnou s nádherným kostelem sv. Markéty. Je to jeden z největších zámeckých komplexů v Evropě, nazývaný též Moravské Versailles. Příjemné chvíle můžete strávit procházkou v rozlehlém parku. V současnosti je zámek využíván ke konání různých kulturních akcí, především koncertů vážné hudby. Každoročně se zde koná Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského. Řadí se mezi nejnavštěvovanější památky Vysočiny.

Kousek od kostela sv. Markéty se nachází Kaple sv. Josefa z počátku 18. století. Po mostě přes řeku Rokytnou přejdete k bývalému raně baroknímu servitskému klášteru z druhé poloviny 17. století a raně baroknímu Špitálu kaplí sv. Kateřiny z druhé poloviny 18. století.

Trávíte-li dovolenou s dětmi, uděláte jim, ale i sobě, radost a zpříjemnění dne návštěvou Dvorního zookoutku U Pipinga. Je to menší kontaktní zoo, kde pečují o zakrslá, chráněná a exotická zvířata.

Tipy na výlety v okolí Jaroměřic nad Rokytnou

Jaroměřice nad Rokytnou leží v Jaroměřické kotlině a z jihu sem zasahuje Znojemská pahorkatina. Krajina s převahou polí, lesů a luk, k tomu s četnými vodními plochami, je přímo předurčena pro turisty a cyklistyrybáře a na rekreaci. Vydejte se tedy například malebným údolím říčky Rokytné směrem na obec Příštpo, za kterou začíná Přírodní park Rokytná. Je dlouhý 35 km, po celé jeho délce se střídají údolí se skalami, z nichž téměř každá je opředena nějakou pověstí. Najdete tu klid a nádhernou nedotčenou přírodu. Na vymezených úsecích se zde možno věnovat horolezectví.

Jaroměřice nad Rokytnou 2

Vydáte-li se za svými výlety na kole, neopomeňte Muzeum cyklistiky v obci Boskovštejn, v gotické tvrzi z roku 1550. Leží jen 15 km jižním směrem od Jaroměřic. V muzeu se dozvíte mnohé o historii jízdního kola od jeho počátků po současnost i o nových trendech ve vývoji jízdních kol a cyklistice.

Trochu dál a opačným směrem, na severovýchod, to budete mít do obce Budišov. V barokním zámku stejného jména uvidíte zajímavé expozice, k velmi obdivovaným patří především ty zoologické. Další - zámek Dalešice stojí na místě bývalého kláštera v obci, vzdálené 15 km na severovýchod od Jaroměřic.

Po prohlídce zámku, ovšem bude-li k tomu vhodné počasí, se můžete svlažit v nedaleké Dalešické přehradě, projet se lodí či jen na šlapadle. Malebné okolí přehrady ještě zvýrazňují zříceniny dvou středověkých hrádků, Kozlova a Holoubka, odkud je krásný výhled do okolí. Nádherný hrad Bítov - národní kulturní památku uvidíte, vydáte-li se na cestu dlouhou asi 25 km jihozápadně od Jaroměřic.

Zhruba 15 km na jihovýchod leží malebné městečko Jevišovice. Najdete tady renesanční a raně barokní Starý zámek Jevišovice s kaplí sv. Ludvíka, která ve svém interiéru skrývá unikátní obraz „Obřezání Páně“ z r. 1600. V zámku můžete zhlédnout i zajímavé expozice o přírodě, geologii, prehistorii a historii Jevišovicka.

Částečně přístupný je i zámek Dukovany, 24 km na východ. Pozdně barokní budova zámku s klasicistními prvky, kterou obklopuje rozlehlý anglický park, dnes slouží jako penzion a restaurace. Dominantu obce Dukovany tvoří barokní kostel sv. Václava a zřícenina hradu Rabštejn. Moderní dobu zde připomíná Jaderná elektrárna Dukovany, která Vás se svým bezpečným provozem a jinými zajímavými informaci seznámí srozumitelnou a poutavou formou ve svém informačním centru.

Patří-li k Vašim oblíbeným dovolenkovým aktivitám jízda na koni, nemusíte se jí vzdávat ani během dovolené v Jaroměřicích. Asi 22 km na východ, u obce Řepice, leží farma známá tím, že kromě jiných agroturistických služeb, nabízí i výuku jízdy či vyjížďky na koních.

K letní rekreaci slouží koupaliště, které naleznete při výjezdu z Jaroměřic po levé straně směrem na Bohušice. Daleko to nebudete mít ani na koupaliště Moravské Budějovice. Vykoupat se a věnovat vodním sportům můžete i u vodní nádrže Dalešice nebo na přírodním koupališti Rouchovany. V případě nepříznivého počasí je k dispozici i aquapark Sportovní areál Laguna.

Jaroměřice nad Rokytnou 3

Okolí Jaroměřic nad Rokytnou přeje lyžování na běžkách, za sjezdovkami si budete muset zajet do Ski areálu Jalovec nedaleko Třebíče anebo Ski areálu Baby Třebíč. Najdete tu sjezdovky pro začínající i pokročilé lyžaře a snowboardisty i udržované běžecké stopy.

Ubytování v Jaroměřicích nad Rokytnou?

Levné, ale příjemné ubytování Vám nabídnou ubytovny přímo ve městě. Komfortnější ubytování najdete v hotelech, penzionech a apartmánech. Dobrou volbou je i ubytování v soukromí. Především v letním období padne vhod ubytování nedaleko vodní plochy vhodné ke koupání v některém kempu.

V blízkém okolí Jaroměřic je možné sehnat ubytování v chatách a chalupách. Určitě se Vám ale v Jaroměřicích zalíbí natolik, že se Vám nebude chtít hledat ubytování jinde. Navíc mnohá z těchto ubytovacích zařízení mají i své vlastní restaurace, kde ochutnáte výborné speciality místní kuchyně, ale i tradiční česká a mezinárodní jídla.

Navštivte teda Jaroměřice nad Rokytnou, čeká Vás tu nejen nádherná příroda, ale i množství kulturních památek a jiných zajímavostí, které Vám zpříjemní zdejší pobyt.