Loading

Ubytování v Náměšti nad Oslavou

(2 objekty + 9 objektů v okolí 25 km)

Zámecký penzion Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou, na okraji obce / města
Příjemné ubytování přímo v areálu zámku

Vzdělávací centrum CETT

Náměšť nad Oslavou, v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytovna pro firemní klientelu

Chata Roubenka

Kramolín (okres Třebíč) (Náměšť nad Oslavou 8,3 km vzdušně),...
Útulná roubenka u lesa v blízkosti vody

Chata Anička

Kramolín (okres Třebíč) (Náměšť nad Oslavou 8,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Prostorná chata v blízkosti vody

Chata Rodinka

Kramolín (okres Třebíč) (Náměšť nad Oslavou 8,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Chata v krásném prostředí u přehrady

Chata Kramolín

Kramolín (okres Třebíč) (Náměšť nad Oslavou 8,7 km vzdušně),...
Útulná chata, 250m od Dalešické přehrady

Ubytování - keramický ateliér KVAK

Koněšín (Náměšť nad Oslavou 8,9 km vzdušně), na okraji obce...
V areálu keramické dílny s hospůdkou

Penzion U Osady

Veverské Knínice (Náměšť nad Oslavou 17,8 km vzdušně), v obc...
Pokoje s vlastní koupelnou

Slunečná stráň

Rudíkov (Náměšť nad Oslavou 18,0 km vzdušně), v obci / ve mě...
Sportovně relaxační minicentrum Slunečná

Penzion Zlatý Lev

Veverské Knínice (Náměšť nad Oslavou 18,1 km vzdušně), v obc...
Penzion s hostincem na Jižní Moravě!
1 - 11 / 11

Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou 1

Každý, kdo zavítá na Vysočinu do města Náměšť nad Oslavou, bude nadšený z rozmanitých zajímavostí, které zde najde. Od těch historických, jako je zámek a kamenný most, přes technické, jako je vojenské letiště, až po přírodní památky, mezi něž patří nejstarší moravský dub. Každý si zde najde to, co se mu bude líbit. Díky velké škále aktivit, které se zde dají podnikat, i možnostem si udělat výlet do okolí, má Náměšť nad Oslavou opravdu co nabídnout.

Co byste měli v Náměšti nad Oslavou určitě vidět

Náměšť nad Oslavou je město v okrese Třebíč, v kraji Vysočina. Nachází se 20 km východně od Třebíče. Jak již napovídá jeho název, leží na řece Oslavě.

První zmínky o obci pocházejí z roku 1234. Z této doby pravděpodobně pochází i okrouhlá věž v areálu původně gotického hradu, který byl později přestavěn na renesanční zámek. Kolem zámku najdete působivé zahrady a na ně navazující oboru s pozoruhodnou florou i faunou. Uvnitř zámku se nachází expozice gobelínů.

Další výraznou památkou města je typický barokní obloukovitý most se sochami Josefa Winterhaldera, který bývá někdy nazývaný jako "malý Karlův most". Z církevních památek můžete v Náměšti nad Oslavou vidět raně barokní a monumentální kostel sv. Jana Křtitele, hrobku Haugwiců, kteří dříve obývali zámek, sousoší Nejsvětější Trojice nebo sochu svatého Jana Nepomuckého.

Náměšť nad Oslavou 2

Mezi technickými zajímavostmi na Vás čeká vojenské letiště Náměšť nad Oslavou, mezi přírodními zase Žižkův dub, který je považován za nejstarší a nejdéle žijící dub na Moravě, či rybník Rathan vhodný ke koupání. Během letní i zimní dovolené se tu nebudou nudit aktivní jedinci ani rodiny s dětmi.

Krásy okolí Náměště nad Oslavou a nabídka aktivit

Prostředí Náměště nad Oslavou je skvělé pro turistiku, vodáctví, rybaření i jízdu na kole. Město a jeho okolí je protkáno sítí cyklostezek a dobře značených turistických tras. V zimě je zde možnost lyžování na řadě sjezdovek, jež se nacházejí nedaleko od obce. Příkladem je ski areál Fajtův kopec nebo lyžařské středisko Jalovec. Jedná se sice o menší areály, ale rozhodně se tu během dovolené nebudete nudit.

Krásy okolní přírody můžete obdivovat z unikátní rozhledny Ocmanice jehlanovitého tvaru, která byla vystavěna na vodojemu. Vyhlídku do kraje si užijete i z kaskádovité, kamenné rozhledny Babylon.

Inspirací na výlet do nejbližšího okolí pro Vás může být zřícenina hradu Lísek-Bukov. Navštivte také hrad a zámek Velké Meziříčí, který patří mezi nejstarší hrady na Moravě a je díky pravidelným rekonstrukcím ve skvělém stavu. V dojezdové vzdálenosti najdete hrad Veveří, zámek Lesní Hluboké s kaplí sv. Anny, zříceninu hradu Templštejn nebo rotundu sv. Máří MagdalényŠebkovicích z 12. století.

Děti si jistě užijí návštěvu zookoutku U Pipinga i Aquaparku Laguna v Třebíči s řadou vodních atrakcí. Dalším turisticky atraktivním místem, které zaujme malé i velké cestovatele, je přečerpávací vodní elektrárna Dalešice nebo monumentální Wilsonova skála.

Široké množnosti ubytování v Náměšti nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou 3

Přímo v Náměšti nad Oslavou i v jejím nejbližším okolí seženete mnoho volných ubytovacích kapacit v podobě hezky zařízených hotelů. Nejlevnější možností jsou ubytovny, kterých je rovněž v blízkosti města dostatek. Mezi další varianty ubytování během dovolené pak patří samozřejmě i penziony, apartmány a soukromé domky, které jsou nabízeny jako další ubytovací kapacity pro turisty. Pokud si chcete dopřát ještě větší soukromí a pobyt v nerušené přírodě, zvolte dřevěnice nebo cihlové chatky, popřípadě větší chalupy. V Náměšti nad Oslavou také najdete velké množství kempů.

Ať už jste sportovci nebo rodiny s dětmi, které hledají inspiraci, co podnikat, či si prostě jen chcete odpočinout na dovolené a vidět různé památky, Náměšť nad Oslavou je město s rozmanitými krásami. Rozhodně ho stojí za to vidět. Přímo v obci i v jejím nejbližším okolí je celá řada ubytovacích kapacit a také možnost zde podnikat zajímavé aktivity v létě i v zimě. Výlet do Náměště nad Oslavou si užije opravdu každý.