Loading

Ubytování v Kundraticích

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Farma Kundratice

Kundratice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ubytování na farmě, s bazénem

Penzion Bobrová

Bobrová (Kundratice 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem na Vysočině

Hotel Pod Zámkem

Velké Meziříčí (Kundratice 10,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Romantický pobyt v luxusním apartmá

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín (Kundratice 10,7 km vzdušně), mimo obce / města, u...
Penzión a chatky s bazénem a wellness

Ala hotel

Bystřice nad Pernštejnem (Kundratice 15,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní business hotel i pro náročné

Penzion Zubr

Ujčov (Kundratice 17,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální dovolená na Vysočině s bazénem!

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice (Kundratice 18,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.

Luxusní Family Apartmán

Nové Město na Moravě (Kundratice 18,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Luxusní apartmán vedle Vysočina Arény

Slunečná stráň

Rudíkov (Kundratice 18,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u l...
Sportovně relaxační minicentrum Slunečná

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) (Kundratice 19,7 km vzdušně...
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm
1 - 10 / 10

Kundratice

Kundratice 1

Odpočinek na malebné Vysočině

Začínáte pomalu spřádat plány pro nadcházející dovolenou s partnerem či rodinou? V tom případě neuděláte chybu, pokud si pro chvíle zaslouženého odpočinku vyberete některou z poklidných obcí kraje Vysočina. Mezi ně bychom mohli řadit i Kundratice, které spadají do okresu Žďár nad Sázavou.

Kundratice jsou na první pohled nevýznamná víska. Protéká jimi říčka Libochovka a kam oko dohlédne, tam se táhnou obdělávané lány polí. Ačkoliv jsou tu i lesy, počítejte s tím, že než se k nim dostanete, čeká na Vás trochu delší procházka. I přesto ale nemůžeme říci, že by v okolí Kundratic nebylo k vidění vůbec nic. Bohatě stačí, když se rozhlédnete kolem a spatříte úžasné množství větších a menších rybníků. Mezi ty nejznámější v této oblasti patří rybník Šalbabík, Silnice, Podokenský rybník, Podleský rybník, Práškovský rybník nebo Libochovka. Velmi hezké chvíle strávíte i u rybníka Rozkoš. Z větších měst je Kundraticím nejblíže Křižanov, Velké Meziříčí a Ostrov nad Oslavou.

První zmínka o Kundraticích pochází ze 14. století. Protože se ale o nich v tomto spise hovoří v souvislosti s darem, je pravděpodobné, že byly založené dřív. V tomto období v Kundraticích fungovala řemesla, která šla ruku v ruce s menším průmyslem. Lidé se živili především zpracováním železa a dřeva. Také se tu uchytila továrna na výrobu cihel a několik mlýnů, které zajištovaly dostatek mouky pro celé široké okolí. Další informace o osudech Kundratic bohužel nemáme. Zato ale víme, že dnes jde o oblíbený cíl turistů.

Co v Kundraticích podniknout?

V Kundraticích by Vám neměla uniknout kaple se zvonicí, dřevěný kříž a smírčí kámen, který je na dohled od Špitálského rybníka. Bohužel, ani Křižanov není na památky nijak bohatý.

Kundratice 2

Nejlépe proto uděláte, když si naplánujete výlet do Velkého Meziříčí. Jeho dominantou je hlavně zámek Velké Meziříčí, který současně slouží i jako muzeum. Pokud budete mít štěstí, získáte možnost účastnit se i některé z mnoha kulturních akcí, které se v areálu zámku běžně konají. V případě, že už tu budete, vystoupejte i na rozhlednu Fajtův kopec, ze které budete mít mimořádný výhled do celého okolí.

Hodně lidí během dovolené míří i do Žďáru nad Sázavou. V centru veškerého dění je opět zámek, který v sobě taktéž skrývá muzeum. Jestli milujete hračky a techniku, zavítejte do Modelového království Žďár, ve kterém si přijdou na své všichni milovníci vláčků. Zvláštností je, že veškeré stanice byly vystavěné podle skutečnosti. Největší atrakcí je ale bezesporu poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je zapsán na světovém kulturním seznamu UNESCO.

Jen kousek je to ale i k dalším zajímavým místům. Za několik minut stanete u romantického hradu Pernštejn nebo u baziliky sv. Prokopa v Třebíči, která je taktéž na seznamu UNESCO. V Třebíči je také Muzeum Vysočiny a Židovské muzeum, které Vám dá nahlédnout pod pokličku jedné z největších náboženských menšin, které se neodmyslitelně pojí s historií města.

Tipy pro aktivní pohyb

Pravdou je, že v Kundraticích není žádné veřejně přístupné sportoviště. Pokud byste chtěli dovolenou trávit pouze na tomto místě, rozhodně nebudete litovat, když si s sebou vezmete své kolo. Ani v sousedství není situace příliš odlišná. Křižanov Vám nabídne jen Volnočasové centrum Vodotrysk, které slouží jako společenský prostor s dětským hřištěm a fotbalový ovál. Nemusíte si ale nijak zoufat. Velké Meziříčí tenisové kurty a také halu na bowling. V létě se svlažíte v areálu venkovního koupaliště nebo se spolu s dětmi zabavíte na dopravním hřišti.

Kundratice 3

V zimě Vás dozajista potěší dobrá dostupnost několika lyžařských středisek. Velmi oblíbený je Skiareál Fajtův Kopec a Skiareál Harusák. Vysočina je známá i pro své mimořádně příznivé sněhové podmínky, které Vám umožní jízdu na běžkách a na saních.

Ubytování v Kundraticích

V Kundraticích funguje penzion a sezónně i cenově dostupné ubytování v soukromí. Kdo by se chtěl zabydlet v krásném prostředí okolní krajiny, tomu bude vyhovovat pronájem chalupy, chaty nebo prázdninového domu. Mimo obec najdete i plně vybavené apartmány, které Vám zajistí maximální prázdninový komfort.

Kundratice Vám nabídnou od všeho trochu. Líbit se v nich bude všem, kteří hledají klid, ale i těm, kteří upřednostňují větší spektrum volnočasových aktivit. Věříme, že tu budete spokojení.