Loading

Ubytování v Písečném (okres Žďár nad Sázavou)

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou), na okraji obce / města
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm

Pohádka na venkově

Dalečín (Písečné (okres Žďár nad Sázavou) 4,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u les...
Moderní chalupa ve venkovském stylu!

Ala hotel

Bystřice nad Pernštejnem (Písečné (okres Žďár nad Sázavou) 6,3 km vzdušně), na okra...
Moderní business hotel i pro náročné

Penzion Zubr

Ujčov (Písečné (okres Žďár nad Sázavou) 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Ideální dovolená na Vysočině s bazénem!

Luxusní Family Apartmán

Nové Město na Moravě (Písečné (okres Žďár nad Sázavou) 12,3 km vzdušně), v obci / v...
Luxusní apartmán vedle Vysočina Arény

Penzion Bobrová

Bobrová (Písečné (okres Žďár nad Sázavou) 13,2 km vzdušně),...
Rodinný penzion s bazénem na Vysočině

Roubená chalupa Krátká 31

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Písečné (okres Žďár nad Sáz...
Romantická roubená chalupa - pro rodiny

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice (Písečné (okres Žďár nad Sázavou) 14,1 km vzdušně)...
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.

Penzion Eva

Crhov (Písečné (okres Žďár nad Sázavou) 14,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Útulný apartmán s venkovním bazénem

Rekreační chalupa Statek Kotlan

Hodonín (okres Blansko) (Písečné (okres Žďár nad Sázavou) 14...
Prostorná chalupa s bazénem!
1 - 17 / 17

Písečné (okres Žďár nad Sázavou)

Svatomartinské hody v Písečném

Obec Písečné patří do okresu Žďár nad Sázavou a kraje Vysočina. Rozkládá se asi 23 km východně od Žďáru nad Sázavou a 6 kilometrů severně od města Bystřice nad Pernštejnem. Ze severu jí obklopuje Hornosvratecká vrchovina, ze severu sem zasahují výběžky Železných hor a z jihozápadu Křižanovské vrchoviny.

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) 1

První písemná zmínka o Písečném se dochovala z roku 1297. V současnosti je to malá poklidná obec, počet obyvatel se pohybuje okolo 200. Oblíbené jsou tu svatomartinské hody, na kterých se každoročně scházejí obyvatelé, rodáci a návštěvníci obce. K pamětihodnostem Písečného patří železný kříž na návsi z r. 1863 a dva památníky u Hory věnované obětem 2. světové války z řad místních obyvatel.

Na severozápadním okraji katastru obce se nachází areál motokrosového závodiště Písečská zmole, na kterém se konají soutěže evropské výkonnostní třídy. Vesnicí vedou značené turistické trasy, které Vás provedou zajímavými místy po okolí.

Okolí Písečného stojí za to poznat

Lesy v okolí Písečného svádějí k houbaření, na své si přijdou i příznivci rybaření. Bohužel Vírská přehrada slouží jako zásobárna pitné vody, z toho důvodu není přístupná rekreaci ani rybolovu. Nedaleko obce stojí rozhledna Karasín, která je součástí sportovního a rehabilitačního areálu. Z vyhlídkové plošiny ve výšce 25 metrů se vám naskytne pěkný výhled na okolní rozhledny Babylon, Horní les, Milenka a Babí lom. Za dobré viditelnosti zahlédnete i Bystřici nad Pernštejnem, Vítochov s krásným kostelíkem sv. Michaela a zříceninu hradu Zubštejn. Krásy přírody můžete obdivovat v Přírodním parku Svratecká hornatina, který je domovem několika druhů chráněných rostlin.

Trávíte-li rádi svou dovolenou návštěvou historických památek, vydejte se za nimi např. jihovýchodně od Písečného. Nad říčkou Bystřicí se mezi obcemi Vír a Dvořiště nachází zřícenina hradu Aueršperk z poloviny 14. století. Další hradní zříceniny, které objevíte v blízkém okolí Písečného, jsou zřícenina hradu Dalečín, hradu Pyšolec u Věstína, známá zřícenina hradu Zubštejnhradu Štarkov u Nového Jimramova a také zřícenina hradu Lamberk u Olešnice.

V zachovalém stavu potom můžete projít hrad Svojanov, nacházející se u stejnojmenného městyse nedaleko Svitav. Tento hrad, který je nazýván i hradem českých královen, pochází z 13. století a čeká Vás tu skutečně zajímavá komentovaná prohlídka. Ta Vás provede také gotickým hradem Pernštejn u obce Nedvědice, jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších moravských hradů.

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) 2

Co se týká zámků, jeden pěkný, který jste možná zaregistrovali v populárním českém seriálu Četnické humoresky, leží nedaleko obce Lysice – stejnojmenný barokní zámek. Neméně půvabný zámek je i v Bystřici nad Pernštejnem, na kterém sídlí jedinečné Muzeum nové generace, multimediální expozice pro celou rodinu, která Vás obeznámí s historií zámku a jeho okolí.

Jestliže dáváte před poznáváním historických památek přednost aktivnímu pohybu na čerstvém vzduchu či v hale, rozhodně si zajeďte do Areálu sportů Bystřice nad Pernštejnem, Lanového parku Domanín nebo na Vodácký kanál Vír.

Pokud cestujete s rodinou, dobře se zabavíte i ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Je to největší zábavní areál v ČR pro odpočinek, aktivní zábavu pro děti i dospělé uprostřed překrásné přírody Vysočiny. Najdete ho u obce Zvole nad Pernštejnem asi 13 km na jihozápad od Písečného.

K dalším zajímavým výletním cílům patří přírodní památka Drátenická skála. Nachází se poblíž obce Blatiny. Užijete si to zde především, patříte-li k příznivcům horolezectví, jelikož je tu hodně horolezeckých cest, lehčích ale i těch náročnějších pro zkušenější horolezce. To samé na Vás čeká ve Žďárských vrších nedaleko Nového Města na Moravě. Když vystoupáte na vrchol Malinské skály, uvidíte odtud Blatiny, Křižánky, Samotín, Buchtův kopec, Paseckou skálu, Dráteníčky či Čtyři palice. Vydejte se i tam, určitě objevíte další pěkná místa.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou je návštěva okolních měst – Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou, kde kromě historických památek, muzeí, se vyskytují i četná kulturní a sportovní zařízení. Během pěkných letních dnů najdete osvěžení při koupání v umělých či přírodních koupalištích. Ať už je to koupaliště Polička, přírodní koupaliště Nové Město na Moravě nebo vodní nádrž Letovice. Mimo letní sezonu se koupat můžete v krytých bazénech, nejbližší je aquapark Kuřim. Kromě koupání si tu užijete vodní atrakce nebo wellness.

Jestliže budete v Písečném trávit svou zimní dovolenou, dobré sportovní vyžití Vám připraví lyžařské areály na Vysočině. Sjezdovky vhodné pro začínající a zkušené sjezdaře i snowboardisty Vám zpříjemní chvíle v Sjezdovka Karasín, Ski areálu Dalečín, Ski Areál Jimramov, Ski Harusák, Ski areál Fajtův kopec u Velkého Meziříčí. Samozřejmě jich je mnohem víc, toto jsou jen ty nejbližší.

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) 3

Jaké jsou Vaše možnosti ubytování v Písečném?

Písečné je malá vesnička na Vysočině, která Vás ráda přivítá, abyste tu strávili svou dovolenou, v létě nebo i v zimě. Aby vše proběhlo tak jak má, je dobré si předem zajistit své ubytování v obci. Příjemné a pohodlné ubytování Vám nabídnou chaty a chalupy v poklidném prostředí na kraji obce.

Lenošení na zahradě u venkovního bazénu Vám připraví pěkné chvilky odpočinku např. po celodenních výletech. Nic Vám také nebrání zkusit možnost ubytování v soukromí. Během Vašich toulek možná objevíte více ubytovacích zařízení nejen v obci, ale i blízkém okolí, ať už jsou to hotely, penziony a apartmány, různé typy dovolenkových domů, ubytoven a kempů.

Rozmýšlíte ještě nad místem své příští dovolené? Co tak právě Písečné, klidná víska na Vysočině? Na tomto příjemném místě uprostřed malebné krajiny zcela jistě načerpáte energii a síly do dalších dní.

Názory a doporučení

D. L. (rodina s malými dětmi - návštěvník) 8.5.2019
Tichá vesnička