Loading

Ubytování ve Škrdlovicích

(0 objektů + 17 objektů v okolí 25 km)

Chata 172 Velké Dářko

Polnička (Škrdlovice 1,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v rekreační oblasti

Chalupa Světnov

Světnov (Škrdlovice 2,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Chalupa Za Humny

Cikháj (Škrdlovice 3,3 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Rekreační středisko Štíří Důl

Krucemburk (Škrdlovice 6,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
středisko plné aktivit a zábavy...

Ubytování u Meškadla

Vojnův Městec (Škrdlovice 6,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově dostupný apartmán na Vysočině

Chalupa ve Svratce

Svratka (Škrdlovice 10,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Pěkná chalupa s krbem,v tichém prostředí

Farma u Vojtků

Křižánky (Škrdlovice 11,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Agrofarma se zvířaty, rybník pro rybáře,

Ubytování Dvůr U kapličky

Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) (Škrdlovice 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě...
Se saunou, bazénem, salonkem a dalším

Penzion na Křižánkách

Křižánky (Škrdlovice 11,6 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Komfortný penzion v Žďárských vrších

Roubenka U Jakuba

Křižánky (Škrdlovice 11,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky
1 - 17 / 17

Škrdlovice

Škrdlovice 1

Poznejte oázu pohody na břehu moře Vysočiny

V samém srdci Českomoravské vrchoviny, v okrese Žďár nad Sázavou, se nachází ráj relaxu a pohody zvaný Škrdlovice. Na své si zde přijdou nejen všichni milovníci vodních sportů, ale také ti, kdo si chtějí užít toulky místní krajinou. Za návštěvu nicméně stojí také okolí, pyšnící se množstvím zajímavých míst. Pokud Vás tedy láká dovolená spjatá se sportem, odpočinkem a výhodným ubytováním, neváhejte a na Vysočinu určitě zamiřte.

Škrdlovice, ráj všech milovníků zábavy, odpočinku a vodních sportů, se mohou pochlubit kořeny sahajícími až do roku 1454. V průběhu 17. století byla obec několikrát přepadena a vypálena švédskými vojsky. O mnoho lépe se ale místním nevedlo ani za Marie Terezie, kdy se okolí vsi stalo svědkem válek o dědictví Rakouské. Později však následovala přeměna v oblíbené rekreační středisko, jež Vám dnes nabízí skvělé sportovní vyžití a levné ubytování.

Proč se do Škrdlovic vyplatí zamířit?

Dovolená ve Škrdlovicích mile překvapí zejména ty, kdo mají chuť, dopřát si pohodový pobyt spojený s vodními sporty a odpočinkem na pláži. Patříte-li mezi ně, můžete se těšit na slavný rybník Velké Dářko, zvaný moře Vysočiny, kde se nudit nebudete. Kromě koupání a dovádění ve vodě, na Vás čeká i mnoho skvělých zážitků. Za zkoušku stojí třeba jachting či windsurfing, zatímco zamilované páry si jistě rády dopřejí romantickou projížďku na loďce.

Stejně tak máte možnost, vydat se po místní naučné stezce, vedoucí po břehu rybníka, jež Vás seznámí s historií a zajímavostmi regionu. Na Žďársku si však přijdou na své také ti, které láká spíše cykloturistika nebo projížďky na koni. Uvidíte, že časem si tuto malebnou obec zamilujete natolik, že domů se Vám odtud chtít zkrátka nebude. Právě proto se vyplatí, zarezervovat si to nejlepší ubytování a zůstat déle, vždyť toho musíte ještě tolik navštívit.

Škrdlovice 2

Do Škrdlovic za relaxem a pohodou

Přestože do nedávna neměla vesnice žádnou historickou památku, v roce 1999 byla vysvěcena moderní kaple svatého Cyrila a Metoděje, která Vás zaujme již z dálky. Za zmínku pak stojí také mohutný skalní útvar ověnčený řadou legend a pověstí, zvaný Čertův kámen. Ti, kdo se odváží vystoupit až na jeho vrchol, budou odměněni krásným výhledem. V samém srdci obce pak Vaši pozornost jistě přitáhne mohutná lípa, zasazená kdysi na počest založení Škrdlovic. 

V případě, že si sjednáte výhodné ubytování a zůstanete déle, můžete se těšit také na bohatý kulturní život, který Vás skutečně dostane. Mezi nejoblíbenější akce patří hasičské plesy, tancovačky a samozřejmě také posvícení. Na své si však přijdou i ti, které láká spíše zimní dovolená ve Škrdlovicích, spojená s lyžováním. Právě pro ně je každoročně připravena řada běžkařských tratí vedoucích na nejhezčí místa v okolí obce a nechybí ani trasa na přání.

V okolí Škrdlovic se přijdete na své

Pakliže toužíte po tom, dopřát si senzační pobyt spjatý s mnoha zážitky, neváhejte a vydejte se také do okolí Škrdlovic, které potěší malé i velké. Samozřejmostí je celá řada stezek, které Vás spolehlivě zavedou na ta nejkrásnější místa Vysočiny, jež nesmíte minout. Jedním z nich je i poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Půvabná barokní stavba připomínající růžici, je hezkou ukázkou stavitele Santiniho, která Vás skutečně uchvátí.

Dovolená na Českomoravské vrchovině však láká také k výpravě do nedalekého Žďáru nad Sázavou, starobylého města, pyšnícího se množstvím památek. Těšit se můžete na zachovalé historické centrum s půvabným náměstím plným nádherných měšťanských domů. Stejně tak nechybí ani levné ubytování a relaxační centrum s vodními atrakcemi. Pro ty nejmenší je pak zase připraveno oblíbené Království železnic, kde si splní svůj dětský sen i mnoho dospělých.

Škrdlovice 3

Milovníci lidové architektury pak zase nesmí minout Betlém Hlinsko, malebný skanzen plný roubenek. Seznámí se zde s tradičním životem na vesnici před více než sto lety a prohlédnou si též ukázky starých českých řemesel. Pakliže máte chuť, spíše si užít toulky krásnou přírodou, vydejte se naopak do CHKO Žďárské Vrchy. Před návratem do reality všedních dní si pak určitě udělejte výlet také do lázní v Novém městě na Moravě, kde si vychutnáte klid a pohodu.

Levné ubytování ve Škrdlovicích stojí za to

Oblíbený ráj relaxu, letních radovánek a vodních sportů Vám nabízí též možnost sjednat si to nejlepší ubytování a užít si tak pohodový pobyt za pár korun. Záleží přitom jen na Vás, zda vyzkoušíte nocleh v hotelu, anebo raději dáte přednost penzionu pro nenáročné. Stejně tak Vám nic nebrání, pronajmout si chatu, anebo si dopřát výhodné ubytování v soukromí. Koho láká spíše luxus a prvotřídní komfort, jistě ocení naše stylově vybavené a zařízené apartmány.

Ve Škrdlovicích to zkrátka žije a nudit se tady rozhodně nebudete. Že nevěříte? Potom neváhejte, sjednejte si to nejlevnější ubytováníchalupě, apartmánu či penzionu a určitě pobyt v této malé, ale půvabné vísce vyzkoušejte.