středisko plné aktivit a zábavy...

Plánujete uspořádat dětský tábor, školu v přírodě, setkání známých, seminář nebo jinou akci pro větší skupinku hostů? Přijeďte do našeho Rekreačního střediska Štíří Důl, které se nachází v Krucemburku.

Celoročně se můžete ubytovat vě středisku, kde na Vás čeká kopec aktivit. V areálu máme vnější posezení, místa na dělání táboráků, venkovní kamenný gril, dva rodinné stany i stan tee-pee. Můžete se potěšit dětskému hřišti, kde jsou prolézačky, houpačka, kolotoč, pískoviště i skluzavka. U nás si můžete zahrát volejbal, šipky, stolní tenis, stolní fotbal nebo petangue. Na rybníku si kromě lovení ryb můžete půjčit surf, vodní kola nebo si v něm zaplavat. Můžeme Vám zapůjčit kola i výstroj na potápění.

Kapacita našeho rekreačního střediska je maximálně 89 osob (včetně přistýlek). K dispozici máme lůžka v hlavní budově, ve dvou chatách a v budově při vjezdu do areálu (Okál). V areálu je bezplatné parkování i WiFi připojení na internet. V rámci služeb našeho areálu nabízíme možnost celodenního stravování. Stejně si u nás můžete uschovat sportovní potřeby. Můžeme Vám zapůjčit dětskou postýlku i vysokou stoličku. Relaxovat tělo se dá i ve vířivce, kterou je třeba dohodnout dopředu.

- Hlavní budova disponuje celkem 10-ti pokoji, jejichž kapacita je od 2 až po 5 osob. Pokoje v hlavní budově jsou vybaveny příslušným počtem lůžek a umyvadlem s teplou a studenou vodou. Na každém pochodí se nachází společná koupelna a dvě toalety. V přízemí hlavní budovy si čas můžete užívat v jídelně (cca 55 míst) s televizí, krbem a menší společenskou místností. Jídla si zde můžete připravit v kuch. koutě s mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a ledničkou. Přízemí dotváří koupelna se sprchovými kouty a dvěma toaletami.

- Budova Okál, v níž se nachází 5 pokojů, jejichž kapacita je 3 až 7 osob. Pokoje jsou vybaveny příslušným počtem lůžek. Některé disponují vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou, dva pokoje sdílejí společnou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Přízemí Okálu tvoří obývací pokoj s kulečníkem, televizí a kuchyň. Kuchyň je vybavena plyn. sporákem, ledničkou, mikrovlnnou troubou, rýchovarnou konvicí a sezením. Stejně je v přízemí i toaleta.

- Dvě chaty, které jsou umístěny na zelené louce. Každá chata nabízí prostor pro skupinku 10 až 12 osob. Chata se skládá z obývací místnosti (s televizí, gaučem a dvěma lůžky), kuchyně (keramická varná deska, mikrovlnná trouba, rýchovarná konvice a lednice), koupelny (se sprchovým koutem a toaletou) a tří ložnic (dvě 3-lůžkové a jedna 4-lůžková). Ke každé chatě přísluší terasa s posezením.

Nabídka aktivit v okolí: Určitě doporučujeme využít spoustu cyklistických i turistických tras, které vedou okolím. Oblíbená je také Přehrada Hamry, Skanzen Vysočina - Veselý Kopec, Betlém Hlinsko, Rozhledna na Zuberském kopci nebo výlet do UNESCO zapsaného města Žďár nad Sázavou. V zimě můžete využívat svahy středisek Skiareál Hlinsko a Skiareál Hluboká.