Loading

Ubytování ve Vojnově Městci

(1 objekt + 21 objektů v okolí 25 km)

Ubytování u Meškadla

Vojnův Městec, v obci / ve městě
Cenově dostupný apartmán na Vysočině

Rekreační středisko Štíří Důl

Krucemburk (Vojnův Městec 1,9 km vzdušně), v rekreační oblas...
středisko plné aktivit a zábavy...

Roubenka U Machů

Krucemburk (Vojnův Městec 2,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Krásná nová roubenka na Vysočině

Chata 172 Velké Dářko

Polnička (Vojnův Městec 6,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v rekreační oblasti

Chalupa Za Humny

Cikháj (Vojnův Městec 7,4 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Chalupa Světnov

Světnov (Vojnův Městec 8,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Chalupa Na Špici

Oudoleň (Vojnův Městec 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Romantické apartmány na okraji Vysočiny!

Chalupa ve Svratce

Svratka (Vojnův Městec 10,6 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Pěkná chalupa s krbem,v tichém prostředí

Roubenka Horní Babákov

Holetín (Vojnův Městec 12,0 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Malebná roubenka na samotě u lesa

Penzion Najdek

Hamry nad Sázavou (Vojnův Městec 12,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v srdci Vysočiny
1 - 22 / 22

Vojnův Městec

Žďárské vrchy z první řady

Dovolenou v kraji Vysočina by si měl alespoň jednou v životě naplánovat každý. Kromě toho, že si v ní perfektně odpočinete, čeká na Vás celá řada zajímavých památek a aktivit. O to víc, pokud se rozhodnete zajet do Vojnova Městce, který je součástí okresu Žďár nad Sázavou.

Vojnův Městec 1

Vojnův Městec leží v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, pro které jsou typické skály, husté lesy i nekonečné množství rybníků. Přímo u obce se nachází rybník Malé Dářko, v jehož blízkosti je i jeho sourozenec Velké Dářko. Během Vašeho pobytu se projděte i k Radostínskému rašeliništi.

Také podnikněte výpravu do Ranska nebo k Ranským jezírkům. Všude na Vás čekají pohádkové scenérie, které Vám dodají klid a budou se skvěle vyjímat na Vašich fotografiích. Nic Vám také nebrání v tom, abyste jeli obdivovat krásu některého z dalších středisek. Vsadit můžete v tomto případě na Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě a také na Havlíčkův Brod.

Vojnův Městec obec na Česko-moravském pomezí

První písemná zmínka o Vojnově Městci pochází z konce 13. století. Byl vybudován na historické hranici mezi Čechami a Moravou, takže patřil mezi důležitá obchodní i kulturní střediska. Od počátku patřil ke bývalému klášteru, nynějšímu zámku Žďár nad Sázavou. Později však přešel i do rukou světských majitelů. Kvůli nim celkem často střídal svoje jméno. Teprve až v 15. století byl oficiálně přejmenována na Vojnův Městec.

O významu Vojnova Městce hovoří skutečnost, že v něm stála tvrz. Ta nejen, že chránila zemskou hranici, ale také dohlížela na bezpečnost jedné z obchodních cest. I když se obyvatelům tehdejšího městečka dařilo poměrně dobře, hodně je poznamenaly válečné útrapy. Z těch se Vojnův Městec vzpamatoval až v momentě, kdy se jeho obyvatelé začali zabývat textilní výrobou, která vynášela dostatečné množství prostředků. Dnes je obec oblíbeným turistickým cílem cestovatelů z blízkého i širokého okolí.

Vojnův Městec 2

Co můžete vidět ve Vojnově Městci?

Dominantou Vojnova Městce je kostel sv. Ondřeje. Z církevních památek tu spatříte i kříž, sochu sv. Jana Nepomuckého, kapli sv. Antonína nebo obecní zvony, z nichž historie některých sahá až do počátků 16. století. Dále si tu prohlédněte radnici, památník hajného Jana Neumanna a památník Petera Aschenbrennera.

Také můžete vyrazit objevovat krásy některých hradů a zámků v okolí. Za zmínku rozhodně stojí zámek Žďár nad Sázavou, který dnes slouží jako interaktivní muzeum. Jen kousek od něj se tyčí poutní kostel sv. Jana Nepomuckého Zelené hoře.

Nejen, že se jedná o naprostý unikát světové architektury, ale také o stavbu, která je zapsaná na světovém kulturním seznamu UNESCO. Malým i velkým cestovatelům se bude líbit i zámek Velké Meziříčí a zámek Nové Město na Moravě, který je sídlem Horácké galerie. Když se budete i přes všechna tato lákadla nudit, nasměrujeme Vás do Zoologické zahrady Jihlava. Za méně než hodinu stanete i u romantického zámku Litomyšl, který je taktéž zapsán na seznamu UNESCO.

Tipy, kam se vydat za sportem

Vojnův Městec je perfektní místo pro cyklisty a turisty. V sousedním Krucemburku je Vám plně k dispozici tenisový kurt. Jestli se neobejdete bez širšího spektra dalších sportovních aktivit, zajeďte si do Žďáru nad Sázavou. Kromě fotbalového hřiště a tělocvičen v něm najdete i mini golf, diskgolf a skatepark. Kdo touží po celodenním koupání s rodinou, které lze provozovat za všech klimatických podmínek, ten by se měl přesunout do aquaparku Vodní ráj Jihlava nebo do Relaxačního centra Žďár nad Sázavou.

Vojnův Městec 3

V zimě se vyřádíte na sjezdovce ve Ski areálu Hlinsko. Velmi oblíbený je také Ski Hluboká a SKI Harusák. Jestli si troufnete na biatlon, jeďte do Nového Města na Moravě. Žďár nad Sázavou má naopak zimní stadion, který je vhodný pro hokej a lední bruslení. Celá Vysočina je pak nanejvýš vhodná pro běžkování a pro zábavnou jízdu na saních.

Ubytování ve Vojnově Městci

Ve Vojnově Městci si zarezervujete tradiční, ale i moderně zařízené chalupy a rekreační chaty. Vsadit můžete i na cenově dostupné apartmány a priváty. Pro rodiny s dětmi se hodí i ubytování v prázdninovém domě. Romantický pobyt si užijete v komfortních penzionech, kde se o Vás postará proškolený personál.

Pokud toužíte po kvalitně stráveném času a nezapomenutelných zážitcích, dovolená ve Vojnově Městci pro Vás bude zaručeně dobrou volbou. A to ať už od něj přijedete kdykoliv a s kýmkoliv. Přesvědčte se na vlastní kůži.

Názory a doporučení

Hana Rosecká (starší pár - návštěvník) 14.1.2020
Moc hezká obec