Loading

Ubytování v Chotěboři

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Rekreační a vzdělávací středisko Chata Doubravka

Chotěboř, na samotě, u řeky
Ubytování na samote pro velké skupiny

Chalupa Na Špici

Oudoleň (Chotěboř 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Romantické apartmány na okraji Vysočiny!

Chalupa Pohoda v Údavech

Ždírec nad Doubravou (Chotěboř 11,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Chalupa blízko lesa na Vysočine!

Hostinec U Palánů

Havlíčkův Brod (Chotěboř 14,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Výborné ubytování i restaurace.

Roubenka U Machů

Krucemburk (Chotěboř 14,7 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Krásná nová roubenka na Vysočině

Rekreační středisko Štíří Důl

Krucemburk (Chotěboř 14,7 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
středisko plné aktivit a zábavy...

Ubytování u Meškadla

Vojnův Městec (Chotěboř 15,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově dostupný apartmán na Vysočině

Roubenka Horní Babákov

Holetín (Chotěboř 17,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na o...
Malebná roubenka na samotě u lesa

Penzion Dočkalův mlýn

Michalovice (okres Havlíčkův Brod) (Chotěboř 19,7 km vzdušně), na samotě, u lesa...
S bazénem, saunou, rybníkem i farma!
1 - 9 / 9

Chotěboř

Chotěboř 1

Navštivte Chotěboř – město v podhůří Železných hor

Chotěboř najdete na jižní Moravě, v okrese Havlíčkův Brod v kraji Vysočina. Leží nad malebným údolím řeky Doubravy, na úpatí Železných hor. Z měst, která se nacházejí blízko Chotěboře, můžeme zmínit na jihovýchodě Přibyslav a na jihozápadě Havlíčkův Brod.

První písemná zmínka o Chotěboři, jako osadě na Libické stezce, pochází z roku 1265. V roku 1278 se už uvádí jako město, k jehož vzniku přispěly stříbrné doly v okolí. Město velmi trpělo v období husitských válek i posléze, s jeho opravami se započalo až během druhé poloviny 18. století.

Z tohoto období pochází i jeho nejvýznamnější památka – raně barokní zámek Chotěboř, nyní sice v soukromém vlastnictví, ale veřejnosti přístupný. Ve východním křídle můžete obdivovat krásnou novorenesanční kapli Nejsvětější trojice. V zámku má sídlo Městské muzeum v Chotěboři, kde si nenechte ujít různé historické, etnografické či výtvarné výstavy.

Další významnou historickou a církevní památkou je původně románský kostel sv. Jakuba Většího, později novogoticky přestavěný. Stejný osud postihl i radnici, původně renesanční, po požáru přestavěnou v klasicistickém stylu. Od roku 2003 je Chotěboř městskou památkovou zónou.

V současnosti je zde rozvinut především strojírenský a dřevozpracující průmysl. Město žije bohatým kulturním a sportovním životem, přesvědčit se o tom můžete např. na některém z četných sportovišť, ať už je to sportovní hala, letní či zimní stadion, tenisová a volejbalová hřiště a další.

Kam na výlet v okolí Chotěboři?

S tím, kam vyrazit v Chotěboři nebo do okolí na výlet, nebudete mít absolutně žádné problémy. Nádherná příroda přímo vybízí k poznávání jejích krás. K tomu Vám navíc pomohou dobře značené turistické stezky, které jsou dokonce tematicky členěné. Záleží jen na Vás, zdali se pustíte za krásami měst a obcí v okolí, za historickými památkami v podobě hradů, zámků a zřícenin, anebo za přírodními památkami, kterých je tu několik.

 Zcela výjimečná je přírodní rezervace Údolí Doubravy, někteří ji nazývají i malý Grand Canyon. Na vybraných skalách je zde povoleno horolezectví, na ostatních místech platí přísná pravidla v zájmu zachování zdejšího prostředí. Vede tu asi 4,5 km dlouhá naučná stezka, kterou můžete projít jen jako pěší. V blízkosti Údolí Doubravy najdete další přírodní památku Písník u Sokolovce.

Chotěboř 2

Jestliže cestujete s dětmi, v samotné Chotěboři s nimi můžete zajít na některé z hřišť a sportovišť s různými atrakcemi. Největší radost jim jistě ale uděláte návštěvou asi 400 let starého statku v Licibořicích. Tato vynikající rodinná destinace byla zcela zrekonstruovaná a zpřístupněna veřejnosti. Kromě domácích užitkových zvířat tu děti zaujme i obora s lesní zvěří.

Patříte-li k milovníkům lidové architektury, nenechte si ujít prohlídku Skanzenu Vysočina – Veselý kopec, kde uvidíte soubor lidových staveb a řemesel.

V letním období je k dispozici nejblíže Chotěboři Břevnická přehrada za městem. Není sice primárně určená ke koupání, ale v horkých letních měsících ji můžete využít se souhlasem hygienické stanice, která na možnost koupání a čistotu vody dohlíží. Asi 12 km od Chotěboře se můžete v letních měsících osvěžit u Sečské přehrady. Byla vybudována mezi skalisky, na kterých se nacházejí zříceniny hradu Oheb a Vildštejn. Na jejích březích najdete rozsáhlý rekreační areál s možností ubytování v kempu. Vodní nádrž Pařížov nabízí dobré podmínky pro rekreaci a sportovní rybolov. Nejbližší aquapark k Chotěboři je Relaxační centrum Žďár nad Sázavou, o něco dál je aquapark Jihlava.

Ale ani v zimních měsících se zde nebudete nudit. Krásy města i přilehlého okolí lze obdivovat i v tomto ročním období. Jen kola vystřídají běžky, ale i pro sjezdové lyžování tu máte vytvořené výborné podmínky. Na okraji Chotěboře je sjezdovka s vlekem, jestliže Vám to ale stačit nebude, zajeďte si do Ski areálu Hluboká asi 11 km od města, nebo do Ski areálu Hlinsko.

Chotěboř 3

Vyberte si ze široké nabídky ubytování v Chotěboři

Při návštěvě Chotěboře určitě nebudete mít problém najít si ubytování, které Vám bude nejvíc vyhovovat po všech stránkách. Ať už jsou to hotely, penziony či ubytování v soukromí. Cenově výhodné a poměrně pohodlné pokoje i s příslušenstvím si můžete zajistit v některém středoškolském ubytovacím zařízení.

Svůj pobyt si můžete zpříjemnit i v chatách a chalupách v blízkém okolí Chotěboře. Najdete tu skutečně něco zvláštního a zajímavého. Stylové a přitom cenově dostupné ubytování ve středověké tvrzi v obci Horní Krupá.

Podobné, i když tematicky odlišné je ubytování nedaleko Chotěboře, v nejčistší oblasti Čech, na úpatí Železných hor ve starobylém mlýně. Vychutnejte si svůj pobyt v klidu a skutečně na čistém vzduchu.

Navštivte proto tento pěkný kout na Vysočině, zjistíte, že místo pro strávení své dovolené jste vybrali skutečně dobře a rádi se sem znovu někdy vrátíte.