Loading

Ubytování v Oudoleni

(1 objekt + 14 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Na Špici

Oudoleň, v obci / ve městě
Romantické apartmány na okraji Vysočiny!

Roubenka U Machů

Krucemburk (Oudoleň 7,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásná nová roubenka na Vysočině

Rekreační středisko Štíří Důl

Krucemburk (Oudoleň 7,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
středisko plné aktivit a zábavy...

Rekreační a vzdělávací středisko Chata Doubravka

Chotěboř (Oudoleň 7,8 km vzdušně), na samotě, u řeky
Ubytování na samote pro velké skupiny

Ubytování u Meškadla

Vojnův Městec (Oudoleň 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově dostupný apartmán na Vysočině

Chata 172 Velké Dářko

Polnička (Oudoleň 12,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v rekreační oblasti

Penzion Najdek

Hamry nad Sázavou (Oudoleň 13,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v srdci Vysočiny

Resort Erich

Sázava (okres Žďár nad Sázavou) (Oudoleň 14,2 km vzdušně), mimo obce / města, u les...
Hotel s wellnessem a chatky na Vysočine!

Chalupa Světnov

Světnov (Oudoleň 14,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Chalupa Za Humny

Cikháj (Oudoleň 15,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!
1 - 15 / 15

Oudoleň

Oudoleň 1

Oudoleň – vesnice lidových tradic na Vysočině

Vysočina je zajímavá a turisticky pro mnoho lidí nepoznaná oblast. Právě obec Oudoleň je ideální lokalitou pro seznámení se s místní kulturou, historií i nádhernou přírodou. V samotné obci i v nejbližším okolí na Vás čeká mnoho zajímavostí, které si užijí ti, kdo hledají odpočinek, stejně jako ti, kteří chtějí prožít na výletě a na dovolené mnoho zážitků. Oudoleň je také ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Obec Oudoleň je malá vesnice, kterou můžete najít v okrese Havlíčkův Brod v kraji Vysočina. Rozprostírá se v táhlém údolí Oudoleňského potoka, zvaného též Oudoleňka. Mezi nejbližší města v okolí patří Chotěboř, Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou. V roce 2018 získala Oudoleň ocenění v soutěži Vesnice Vysočiny za rozvíjení lidových tradic. Pokud tedy hledáte lokalitu pro poznávání tradic a historických památek Vysočiny, jste na správném místě.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1397, ale pravděpodobně je Oudoleň i starší. Mezi nejzajímavější stavby zde patří selský statek, který má číslo popisné 20. Jedná se o velice zachovalý komplex obytných a hospodářských budov pocházejících z konce 18. století. V obytné budově můžete vidět klasicistní průčelí s bosovanými pilastry a s jednoduchým štukovým dekorem s motivem dvou dvouocasých korunovaných lvů.

Oudoleň 2

Za vidění také stojí památník padlým v 1. světové válce. Ten je umístěný u další zajímavosti, kterou je kaple z počátku 19. století. Pokud patříte mezi milovníky architektury, jistě Vás nadchne budova bývalého mlýna a novostavba kulturního domu. Pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, je skvělým tipem blízká chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy a sousední chráněná krajinná oblast Železné hory. Vedle různých druhů flory a fauny na Vás zde čeká také plno turistických stezek, možnost vyrazit během dovolené na cyklistický výlet i zalyžovat si v zimě na jedné z mnoha okolních sjezdovek.

Tipy, kam vyrazit kolem Oudoleně

Pokud si uděláte výlet do Oudoleně, najdete zde nejen přírodní a historické památky, ale také skvělá místa pro aktivity, jako je například sportovní hřiště nebo knihovna. Za poznání rozhodně stojí i okolí obce. Mezi nejnavštěvovanější místa v nedaleké vzdálenosti patří především hrady a zámky jako původně renesanční zámek Přibyslav s výraznými barokními a klasicistními úpravami. Oblíbený je také hrad a zámek Polná, zřícenina hradu Žumberk, jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů Lipnice nad Sázavou.

Vaší pozornosti by neměl uniknout ani poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nedaleko města Žďár nad Sázavou zapsaný na seznam UNESCO. Navštívit můžete také památkovou rezervaci lidové architektury zvanou Betlém Hlinsku nebo soubor lidových staveb a řemesel skanzen Vysočina – Veselý Kopec. Díky aquaparku ve Žďáru nad Sázavou nebo ve vzdálenějším jihlavském aquaparku najdou zábavné inspirace na cesty i rodiny s dětmi. Ty by neměli, pokud vyrazí do Jihlavy, zapomenout navštívit ani místní zoologickou zahradu.

Oudoleň 3

Nabídka ubytování v obci Oudoleň i v jejím okolí

Pokud vyrazíte do obce Oudoleň, určitě nemusíte mít strach, že by zde byl nedostatek ubytovacích kapacit. Základem nabídky je velké množství hotelů, apartmánů a penzionů s možností levného přespání i nadstandardního zázemí. Mnohé jsou dohromady s restauracemi. V krásné místní přírodě můžete využít ubytování v jedné z chat a chalup. Kempy se pak hodí pro každého, kdo chce stanovat nebo kdo cestuje s karavanem.

Pokud Vás nadchla možnost poznat historii i přírodu Vysočiny, určitě navštivte Oudoleň, ať už v rámci delší dovolené nebo krátkého výletu. Díky široké nabídce ubytování a mnohým zajímavostem po okolí je tato obec skvělým tipem, kam vyrazit. Nezáleží, zda přijedete v létě nebo v zimě, vždy si zde najdete bohatý program. Oudoleň je ideálním místem pro Váš výlet.

Názory a doporučení

Jan Pelc (starší pár - návštěvník) 27.11.2019
Vesnička je obdivuhodné dlouhá a s upravenými zahradami,která je i u penziónu
Libor Čapek (starší pár - návštěvník) 24.11.2019
Roztomilá víska
Jan Pelc (starší pár - návštěvník) 23.11.2019
Obec je neskutečně dlouhá upravená
Marketa Chocova (rodina s malými dětmi - návštěvník) 1.11.2019
Velmi upravena vzhledna venice
Zdenek Ernc (starší pár - návštěvník) 24.10.2019
Uhledne upravena viska,prijemna prochazka po veceri
Ales Sibera (mladý pár - návštěvník) 24.10.2019
Vsude okolo je toho spousty