Loading

Ubytování v Křižánkách

(4 objekty + 21 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Křižánky

Křižánky, na okraji obce / města
2 stylové apartmány v srdci Vysčiny

Roubenka U Jakuba

Křižánky, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky

Farma u Vojtků

Křižánky, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Agrofarma se zvířaty, rybník pro rybáře,

Penzion na Křižánkách

Křižánky, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortný penzion v Žďárských vrších

Ubytování Vysočina

Svratka (Křižánky 2,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Apartmán ve Žďárských vrších

Chalupa ve Svratce

Svratka (Křižánky 3,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Pěkná chalupa s krbem,v tichém prostředí

Roubená chalupa Krátká 31

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Křižánky 5,3 km vzdušně), n...
Romantická roubená chalupa - pro rodiny

Chalupa Za Humny

Cikháj (Křižánky 8,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Rekreační dům Tři Studně

Tři Studně (Křižánky 8,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Komfortní apartmány v rekreační oblasti!

Penzion Sykovec

Tři Studně (Křižánky 8,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion s wellnessem a lanovým parkem!
1 - 25 / 25

Křižánky

Křižánky 1

Kouzlo Vysočiny v Křižánkách

Vysočina je přímo idylickým místem. Nabídne historická zákoutí, rozlehlé a hluboké lesy, širé louky nebo sametově hebké hřbety nevelikých vrchů a kopců. Taky nemůžete odolat? Tak pojďte s námi podlehnout kouzlu Vysočiny a poznávat její krásy.

Vyberte se například do obce s líbezným jménem Křižánky. Najdete ji v okrese Žďár nad Sázavou, v sousedství obcí Svratka a Březiny. Křižánky a jejich okolí Vás potěší malebnou přírodou a možnostmi pro letní i zimní rekreaci v přírodě.

Historické mezníky

Křižánky se mohou pochlubit více než sedmsetletou historií. První písemná zmínka o české části obce se totiž datuje do období konce 14. století. O té moravské se zmiňuje až zpráva z roku 1437. Obě části nicméně zažili největší rozvoj v 17. století, po vybudování sklárny a železářského hamru. Více než železářskou výrobou a sklem ovšem Křižánky prosluly výrobou pilníků.

Křižánky jsou taktéž rodištěm lyžařské tradice na Vysočině. První lyže v kraji údajně používali zdejší lesník Resch a učitel Houdek již v roce 1886. Z hlediska obce byl významný také rok 1960, kdy došlo ke sloučení částí Moravské Křižánky a České Křižánky do jednoho celku. V roce 1999 byla do Křižánek přičleněna také obec České Milovy.

Lidová architektura – symbol Křižánek

Historické jádro Křižánek patří do seznamu památkových rezervací lidové architektury. Doposud zde stojí celá řada pěkně zachovalých roubených domků, usedlostí a chalup, které jsou díky své jedinečné architektuře přímo pastvou pro oči všech kolemjdoucích.

Křižánky 2

Některé ze zdejších chalup a dřevěnic slouží také k ubytování. A ne k ledajakému! Vesměs se jedná o stylové chaty a chalupy, nabízející klidné ubytování pro páry, rodiny s dětmi i početnější skupiny turistů. Pokud cestujete také s pejskem, vyberte si dřevěnici s větší oplocenou zahradou, díky které se tady bude cítit jako v ráji i Váš čtyřnohý mazel.

Z Křižánek do okolí

Pokud máte rádi turistiku a lezení po skalách, pak by se Vám mohlo v okolí Křižánek líbit. Jen pár kilometrů od obce naleznete skalní labyrint s věžemi, horolezci vyhledávanou lokalitu Devět skal s více než 100 lezeckými cestami.

Požitek s desítkami lezeckých cest je „připraven“ i v další zajímavé lokalitě jménem Milovské perníčky. Krom toho je tady možnost pokračovat po turistické značce přes Karlštejn až do nedalekého Čachnova.

Díky své poloze můžete ubytování v Křižánkách využít jako bod, odkud budete podnikat „výpravy“ do blízkého okolí. Jestli se do Křižánek vypravíte v létě, jistě Vám dobře padne osvěžení ve zdejším Kyšperském rybníku. A kdyby Vám tato možnost nestačila, v okruhu 20 kilometrů je rybníků a možností na koupání celá řada. Za všechny zmíníme rybníky Řeka, Sykovec, Velké Dářko nebo Milovský rybník poblíž atraktivních skalních útvarů.

V zimě si pak dosyta zalyžujete v okolních Ski areálech Svratka, Hlinsko, Dalečín nebo HarusákNovém Městě na Moravě. Všechny místa leží v okruhu 20 kilometrů od Křižánek. Nabídnou desítky kilometrů tras pro běžkaře a tradičně výborné podmínky pro milovníky sjezdového lyžování.

V nepříliš vzdáleném okolí najdete i opravdové skvosty a památky UNESCO. Nedaleko Žďáru nad Sázavou, se nachází krásný kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, v ani ne 40 kilometrů vzdálené Litomyšli zase působivý zámek a zámecký areál. Neméně impozantní je také ale hrad Rychmburk. Leží zhruba 20 km severně od Křižánek, poblíž Předhradí na Skutečsku.

Křižánky 3

Kouzlo ubytování v Křižánkách

Hledáte klidné místečko pro trávení prodlouženého víkendu? Nebo by se Vám líbilo v přírodě kolem Vysočiny trávit více času? Tak nebo tak, tím, že se rozhodnete pro dovolenou v Křižánkách, rozhodně můžete jenom získat. Křižánky jsou skvělou destinací pro rekreaci všeho druhu.

Využijte bohaté nabídky dřevěnic a stylových chalup a zajednejte si ideální místo, ze kterého budete vyjíždět do okolní přírody. V případě chalup, chat a dřevěnic nicméně doporučujeme vybírat takové, které Vám poskytnou absolutní pohodlí a relax. Díky rostoucí kvalitě služeb natrefíte i na chaty s vlastní saunou, krbem, společenskou místností nebo altánkem na zahradě.

Nebo by se Vám líbilo v některém ze zdejších penzionů, apartmánů a ubytování v soukromí? Výběr je jenom na Vás. Hlavně ať si svou dovolenou v tomto krásném kraji v srdci Vysočiny naplno vychutnáte.

Názory a doporučení

Nikol (rodina s malými dětmi - návštěvník) 17.7.2019
Navstivili jsme restauraci za řekou, kde jsme byli jednou na večeři, řízek a žebra dobré