Loading

Ubytování v Boru u Skutče

(1 objekt + 12 objektů v okolí 25 km)

Ubytování v Boru u Skutče

Bor u Skutče, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulné a cenově výhodné ubytování

Ubytování Pod Rozhlednou

Skuteč (Bor u Skutče 5,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování na okraji přírodní rezervace

Chalupa Bučina u Vysokého Mýta

Bučina (Bor u Skutče 9,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S bazénem, kulečníkem, velikým posezením

Ubytovny Hamzovy léčebny

Luže (Bor u Skutče 10,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Levné ubytování v příjemném prostředí

Apartmány Harmonie

Luže (Bor u Skutče 10,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Klid a pohoda? 100% v našich apartmánech

Ubytování v soukromí Iveta

Polička (Bor u Skutče 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Levné a příjemné ubytování v soukromí

Ubytování Vysočina

Svratka (Bor u Skutče 13,7 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Apartmán ve Žďárských vrších

Penzion na Křižánkách

Křižánky (Bor u Skutče 15,2 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Komfortný penzion v Žďárských vrších

Roubenka U Jakuba

Křižánky (Bor u Skutče 15,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky

Chalupa ve Svratce

Svratka (Bor u Skutče 15,4 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Pěkná chalupa s krbem,v tichém prostředí
1 - 13 / 13

Bor u Skutče

Bor u Skutče 1

Poznávejte Toulovcovy maštale

Chystáte se na romantický pobyt, nebo na zaslouženou letní či zimní dovolenou? V tom případě věříme, že jste napnuli veškeré své síly a pokusili jste se najít místo, které na Vás dýchne klidem, ale zároveň Vám dopřeje dostatečné množství zábavy.

Možná jste ale takové ještě nenašli, a právě jen jezdíte prstem po mapě. Ať už je to, jak chce, Vaše hledání je u konce. Tedy, v případě, že si vyjedete do Pardubického kraje, ve kterém je obec Bor u Skutče. Ta náleží do okresu Chrudim a Vám, Vašemu partnerovi, rodině či přátelům nabídne neuvěřitelné množství zážitků.

Zvláštností Boru u Skutče je fakt, že ho téměř ze všech stran obklopují lesy. Těmi procházejí Toulovcovy maštale, které jsou oblíbeným cílem turistů z celého širokého okolí. Málokdo to ví, ale i tuto přírodní rezervaci zdobí mnoho skalních útvarů a zajímavých zákoutí. Kromě Budislavských skal můžete navštívit i Kolumbovo vejce nebo Dudychovu jeskyni. Co by kamenem dohodil je i chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy a Železné hory. Jestli však chcete svůj pobyt v lesích proložit i návštěvou některého z měst, určitě zavítejte do Litomyšle, Poličky či do Svitav.

Bor u Skutče a život v dávnych dobách minulých

Informací, které by hovořily o životě v Boru u Skutče bohužel není mnoho. Také důvod a datum jeho založení jsou opředeny tajemstvím. Podle všeho se však jednalo o malou osadu ze 13. století, která vznikla během kolonizace zdejšího neprostupného terénu. Za malé množství historických pramenů pak nejspíš může fakt, že Bor u Skutče byl nějakou dobu územním celkem sousední Proseče. Stejně, jako v případě jiných obcí a vesnic platí, že i on byl po dlouhý čas majetkem lokálních klášterů. V dnešních dnech Bor představuje ideální místo pro krátkodobou, ale i celoroční rekreaci.

Tipy na turistické cíle v Boru u Skutče

Bor u Skutče 2

V Boru u Skutče není ani jedna historická památka. To Vám však vynahradí množství těch přírodních. V lesích objevíte již zmíněné Kolumbovo vejce a Dudychovu jeskyni. Toulovcovy jeskyně v sobě dále skrývají skalní útvar, kterému se říká Cikánka, nebo hezky opracovaný Panský stůl.

Kdo cestuje s dětmi, ten by neměl opomenout zastavení u pískovcové sochy zajíce. Ten byl na tomto místě vystavěn jako hold skutečnému zajíci, který byl natolik šikovný, že utekl před lovci. Tento objekt má nadživotní velikost, takže si ho nejen-že všimnete při své cestě krajinou, ale bude se také hezky vyjímat na rodinných fotkách.

Jestli si však na chození po lesích moc nepotrpíte, udělejte si cestu do Proseče. Právě ona je sídlem Muzea dýmek, ve kterém jsou exponáty téměř ze všech koutů světa. Úplně na jejím okraji je i Záchranná stanice Pasíčka. Ta Vás i Vaše děti seznámí se zvířaty, která jsou pro naši zemi typická. Kromě jiného si budete moci některé z nich i prohlédnout. Mimo výra a sýčka je tu k vidění i veverka či rys.

K pohodové dovolené však patří i cestování po hradech a zámcích. Proto Vám doporučíme cestu ke zřícenině hradu Košumberk, či ke hradu Svojanov. Velmi hezký je však i zámek Doudleby nad Orlicí či zámek Slatiňany, který je zaměřený především na tématiku jezdectví. V neposlední řadě nesmíme zapomínat ani na celodenní výlet do Svitav či Litomyšle, jejíž zámek byl zapsán na světový seznam UNESCO.

Podmínky pro sport

Bor neprovozuje žádné sportovní středisko. Proto uděláte nejlépe, když si na dovolenou přibalíte kvalitní turistickou výbavu či kolo. Krásné prostředí však svádí i k běhání. Jestli se chcete vykoupat, dobrou variantu představuje přejezd do kraje Vysočina. Právě v něm je Vám plně k dispozici bazén v relaxačním centru Žďár nad Sázavou. Zábavu Vám ale poskytne i samotná Chrudim, ve které si zahrajete fotbal, golf, nebo se vyřádíte v areálu lanového parku.

Bor u Skutče 3

Z hlediska zimních aktivit je situace v Boru o něco lepší. Asi půl hodiny Vás dělí od dvou lyžařských středisek, do kterých se sjíždějí lyžaři z celého širokého okolí. Tím jedním je Ski areál Hlinsko. Tím druhým je lyžařské středisko Jimramov. Dále od katastrálního území Boru lze také běžkovat.

Možnosti ubytování - Bor u Skutče

I když je Bor u Skutče nejlepším výchozím bodem pro podnikání procházek a túr, mnoho typů ubytování v něm není. Kromě ubytování v chalupě či na chatě tu čas od času narazíte i na ubytování v cenově dostupném privátu. Pokud však toužíte po apartmánu, penzionu či luxusnějším hotelu, je potřeba, abyste se poohlédli jinde. Na druhou stranu, máte stoprocentní jistotu, že v Boru zažijete božský klid.

Bor u Skutče se bude líbit všem, kteří rádi nalézají hezká, avšak ne tolik navštěvovaná místa. Zároveň zde panuje taková pohoda, že si tu odpočinou i všichni věčně předření pracanti. Proto věříme, že si Vás Bor získá.