Loading

Ubytování v Poličce

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Ubytování v soukromí Iveta

Polička, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Levné a příjemné ubytování v soukromí

Roubenka U Jakuba

Křižánky (Polička 14,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky

Chalupa Křižánky

Křižánky (Polička 14,6 km vzdušně), na okraji obce / města
2 stylové apartmány v srdci Vysčiny

Wellness hotel Marta

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Polička 14,6 km vzdušně), n...
Kvalitní ubytování i služby

Pohádka na venkově

Dalečín (Polička 14,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Moderní chalupa ve venkovském stylu!

Roubená chalupa Krátká 31

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Polička 14,9 km vzdušně), n...
Romantická roubená chalupa - pro rodiny

Farma u Vojtků

Křižánky (Polička 15,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Agrofarma se zvířaty, rybník pro rybáře,

Ubytování Vysočina

Svratka (Polička 15,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Apartmán ve Žďárských vrších

Ubytování v Boru u Skutče

Bor u Skutče (Polička 15,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Útulné a cenově výhodné ubytování

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) (Polička 16,6 km vzdušně),...
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm
1 - 12 / 12

Polička

Polička 1

Polička - rodinná dovolená na mnoho způsobů

Polička je městečko s pohádkovým koloritem, ležící na pomezí Čech a Moravy u Bílého potoka, v okrese Svitavy, asi 17 km na západ od okresního města. Je to jedno z nejmalebnějších měst v Pardubickém kraji. Okouzlí Vás městskou památkovou zónou v historickém jádru města se zachovalými středověkými hradbami, ochozy a věžemi.

Polička je turistickým rájem, který kromě pozoruhodných historických památek a zajímavostí nabízí množství příležitostí pro aktivní trávení dovolené. Od mnoha turistických tras pro pěší i cyklisty, přes možnosti sportovního vyžití v podobě koupaliště, bazénu, sauny, tenisového klubu, lyžařského areálu a zimního stadionu, až po mnoho příležitostí pro kulturní vyžití. Pokud se do Poličky vypravíte, najdete tam také dostatek možností pro pohodlné ubytování i gastronomické zážitky.

Tipy pro milovníky historie

Historie Poličky sahá do roku 1265, kdy ji založil Konrád z Limberka, jako královské město českého krále Přemysla Otakara II. Pokud na dovolené rádi zkoumáte historické a architektonické památky, v Poličce si určitě přijdete na své.

K nejdůležitějším historickým památkám Poličky patří 1220 metrů gotického hradebního opevnění s devatenácti baštami, které patří k nejzachovalejším ve střední Evropě. Poličské baroko na Palackého náměstí je další turistickou atrakcí, kterou byste při návštěvě Poličky neměli vynechat. Barokní radnice, kašny a 22 metrů vysoký Mariánský morový sloup - to vše jsou památky zapsané v Seznamu národních kulturních památek ČR a stojí za zhlédnutí.

Nejvýznamnější osobností Poličky je slavný hudební skladatel Bohuslav Martinů (1890 - 1959), který se zde narodil. Pokud vystoupáte po 192 schodech do věže kostela sv. Jakuba, můžete si prohlédnout rodnou světničku Bohuslava Martinů a pokochat se výhledem na Poličku a okolí. Samotný kostel sv. Jakuba z roku 1321, původně gotický, později přestavěný ve stylu baroka a v letech 1853 - 1865 znovu postavený v novogotickém slohu, také stojí za prohlídku.

Na počest slavného poličského rodáka bylo v prostorách Městského muzea v Poličce v roce 2009 otevřeno Centrum Bohuslava Martinů. V moderních expozicích s interaktivními prvky se můžete virtuálně ponořit do historie a „na vlastní kůži“ si vyzkoušet atmosféru budování města, různých historických událostí i kouzlo tvorby Bohuslava Martinů.

Pokud Vás zajímá život nejslavnějšího poličského rodáka, doporučujeme návštěvu renesančního kostela sv. Michala, kde u jižního vchodu najdete místo posledního odpočinku Bohuslava Martinů a jeho manželky Charlotty, se zajímavým žulovým náhrobkem z roku 1984, do kterého jeho tvůrce - Milan Knobloch ukryl motiv kříže a odkaz na Otevírání studánek. Zajímavostí tohoto místa je také mýty opředená plechová korouhvička na vrcholu věže kostela v podobě smrtky s napjatým lukem a šípem, připraveným k výstřelu. Podle místní legendy míří šíp vždy tím směrem, kde má někdo zemřít. Kostel je součástí místního hřbitova, ke kterému patří i pozoruhodná zvonice a kostnice.

Polička 2

Jednou z nejvýraznějších historických památek, které byste při návštěvě Poličky neměli vynechat, je hrad Svojanov, trůnící uprostřed hlubokých lesů nad údolím řeky Křetínky. Svojanov patří mezi nejstarší královské hrady u nás. Z architektonického hlediska je tento hrad unikátní skloubením gotiky a empíru. Můžete se o tom přesvědčit při prohlídce interiérů empírového paláce v expozici, která přibližuje životní styl obyvatel hradu v druhé polovině 19. století, nebo při procházce gotickými sklepy, středověkou mučírnou a goticko-renesančním domem zbrojnošů s expozicí zaměřenou na život hradní posádky na sklonku 15. století. V současnosti se na hradě pořádá množství kulturních akcí, koncertů a festivalů. V prostorách hradu je také restaurace a můžete se tam také ubytovat.

Polička nabízí bohaté možnosti i pro turisty a cykloturisty

Okružní naučná stezka Polička nabízí na trase deseti kilometrů 15 stanovišť. Na každém z nich najdete informační tabuli s mapou, několik úkolů zaměřených na bližší poznání navštíveného místa a citát, který se k němu vztahuje. Putování po městských lesích Polička je určeno těm, kteří dávají přednost přírodě. Turistické okruhy „Poličsko“ a „Svojanovsko“ nabízí návštěvníkům celkem 10 stanovišť, které se mohou stát cílem výletu i místem občerstvení či odpočinku.

V oblasti poličských lesů se díky udržované síti lesních cest můžete vypravit za krásami přírody, kulturními památkami i regionálními zajímavostmi. Z nabídky turistických tras si vyberou ostřílení turisti, začátečníci i rodiny s dětmi. Můžete se vypravit třeba na Budislavské skály za krásami pískovcových skalních měst, na rokokový zámek Nové Hrady, do bývalých lázní Balda či k Milovskému rybníku.

Pro cykloturisty je v okolí Poličky také mnoho příležitostí. Pro výšlapy na kole lze využít 2,5 m široké cyklostezky - z Poličky do Bořin nebo cyklostezku na trase bývalé železniční trati do Modřece. V letním období jsou k dispozici také cyklobusy.

Chcete sportovat nebo relaxovat?

V Poličce si užijete úžasnou dovolenou i v případě, že před turistikou či poznáváním historie dáváte přednost sportu či relaxaci u vody. Místní plavecký bazén, velký 25 x 8 m, s hloubkou 3,9 m, s třímetrovým skokanským můstkem a tobogánem se světelnými efekty nabízí prostor pro skvělé léto u vody. Poličské koupaliště na okraji města nabízí v létě bazén s prostorem pro plavce i neplavce, skluzavky, houpačky, pískoviště a brouzdaliště pro děti, hřiště pro plážový volejbal, půjčovnu lehátek a aquapaddlerů i bistro s nabídkou občerstvení.

Pro sportovní rybolov nabízí okolí Poličky také mnoho příležitostí. Rybařit můžete na přehradě Pod kopcem, rybnících v okolí obce (Troubný, Lačnovský, Pomezský a Modřecký rybník) nebo v některém z rybníků u Jedlové, ve Stašově či v rybníku Musil u Korouhve. V Poličce se můžete zúčastnit i tradiční podzimní mezinárodní soutěže ve sportovním rybolovu Poličský candát.

Tenisový areál TJ Spartak Polička nabízí antukové kurty, tréninkovou stěnu, plně vybavené zázemí, bar s kulečníkem a hřiště pro minigolf. Některé kurty jsou v období od října do dubna zastřešeny halou, takže si zde můžete zahrát tenis i mimo sezónu. Oceníte i parkoviště s dostatečnou kapacitou.

Polička 3

Pro zimní sporty můžete využít lyžařský areál na okraji města směrem na Jimramov a Nové Město na Moravě. Sjezdovka je vybudována v nadmořské výšce 620 m n. m., je taky uměle zasněžována a po setmění osvětlena. K dispozici je i dětský lanový vlek, občerstvení a lyžařská chata. V letním období se na sjezdovce můžete svézt na horských terénních tříkolkách.

V Poličce a okolí je také mnoho udržovaných tras pro běžecké lyžování. Jednu z nich provozuje například CYKLO-SKI klub Polička. Bruslařům nabízí Polička zimní stadion s ledovou plochou nedaleko tenisového areálu.

Z nabídky ubytování v Poličce si určitě vyberete

Ať už se do Poličky vypravíte v kterémkoliv ročním období, najdete zde nepřeberné množství příležitostí pro strávení báječné dovolené. Nechybí zde ani široká nabídka různých typů ubytování.

Podle svých představ a možností se zde můžete ubytovat v soukromíapartmánech i v penzionech. Levnější ubytování poskytují také místní turistické ubytovny.

Pokud preferujete komfort a dostatek doplňkových služeb, včetně například zabezpečené plné penze, využít můžete služby hotelů. Pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel jsou v okolí k dispozici taky stylové chalupy a chaty k pronájmu.

Vyberte si tedy pro svou dovolenou vhodné období, program a ubytování podle svých představ a vydejte se za zážitky. Polička a okolí nabízí pro rodinnou dovolenou vše potřebné. Nudit se rozhodně nebudete.