Loading

Ubytování ve Svratce

(2 objekty + 10 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Vysočina

Svratka, v obci / ve městě
Apartmán ve Žďárských vrších

Chalupa ve Svratce

Svratka, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Pěkná chalupa s krbem,v tichém prostředí

Penzion na Křižánkách

Křižánky (Svratka 2,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortný penzion v Žďárských vrších

Roubenka U Jakuba

Křižánky (Svratka 3,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky

Farma u Vojtků

Křižánky (Svratka 3,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Agrofarma se zvířaty, rybník pro rybáře,

Roubená chalupa Krátká 31

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Svratka 8,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Romantická roubená chalupa - pro rodiny

Chalupa Světnov

Světnov (Svratka 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Chalupa Telecí

Telecí (Svratka 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Stylová chalupa s krbem na Vysočině

Chata 172 Velké Dářko

Polnička (Svratka 12,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v rekreační oblasti

Roubenka Horní Babákov

Holetín (Svratka 13,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Malebná roubenka na samotě u lesa
1 - 12 / 12

Svratka

Znáte Svratku? Pokud hádáte, jestli jde o řeku či město, máte pravdu v obou případech. Svratka je skutečně řeka, klikatící se Jižní Moravou a Vysočinou. Je to ale i název města na Vysočině, zasazeného v podhůří Žďárských vrchů. Asi není žádným překvapením, že řeka Svratka protéká městem Svratka. Překvapující nicméně není ani fakt, že ve Svratce můžete objevit výborné podmínky pro celoroční rekreaci a stylové ubytování.

Socha Houbaře i zajímavá architektura ve Svratce

O charakteru a řemeslné tradici města se dozvíte více v městském muzeu a galerii, které je zaměřené na historii regionu a období první republiky. Nejcennější místní památkou je ovšem kostel sv. Jana Křtitele. Je vystavěn v barokním stylu a pochází z přelomu 16. a 17. století.

Pokud rádi houbaříte, vydejte se do okolních lesů. Před sběrem můžete pro štěstí pohladit sošku Houbaře – nachází se na Náměstí 9. května a svého času (v roce 1938) ji městu věnoval zdejší rodák Antonín Odehnal. Ubytování najdete přímo ve Svratce, můžete si vybrat, jestli chcete levné ubytování nebo si dopřejete luxus.

K pozoruhodným architektonickým památkám dále patří místní Sokolovna s výborně zachovanou sochařskou a malířskou výzdobou. Za návštěvu rozhodně stojí také domky na nábřeží potoka Řivnáče. Jde o roubenky původem z 18. století, někdejší příbytky drobných řemeslníků. Město Svratka měla v oblibě řada umělců. Alois Chocholáč s přáteli tu dokonce vybudoval golfové hřiště.

V polovině padesátých let minulého století ve Svratce otevřeli také rychlobruslařskou dráhu, vůbec první přírodní dráhu tohoto druhu v Čechách. A právě tady svou bohatou kariéru začínala olympijská medailistka Martina Sáblíková.

Cíl milovníků sportu, turistiky a pohádek

V současnosti to v mnohých oblastech Vysočiny žije zejména celoroční turistikou. Svratka není výjimkou. Je to ideální výchozí místo pro výlety na Devět skal, známý to vrchol Žďárských vrchů. Ve městě je ale k mání i krytý bazén a letní koupaliště. V zimě pak bývá hojně navštěvován místní Ski areál Svratka a další podobné centra v okolí. Zmíníme třeba Hlinsko, Dalečín nebo SKI HarusákNovém Městě na Moravě, dnes již legendární centrum zimních sportů.

Ubytování kromě několika hotelů a penzionů v samotném srdci Vysočiny nabízí také pohádková vesnička Podlesíčko. V pohádkových domečcích se dá reálně bydlet, nebo je možné si je jen prohlížet. Součástí prohlídky bývá i celá řada scének a vystoupení pohádkových bytostí.

Stylové ubytování pro všechny

Ve Svratce a jejím okolí si přijdou na své jak děti, tak dospělí. Líbit se tady bude houbařům, mladým párům, rodinám s dětmi a taky lidem hledajícím sportovní vyžití. Pokud hledáte klidné zázemí a čisté prostředí, bude se tady jistě líbit i Vám. Ubytovat se můžete v některé z chalup, dřevěnic nebo chat, které slouží k pronajmutí.

V nabídce je stylové ubytování, kde můžete trávit ničím nerušené chvilky pro sebe. Součástí srubů a chalup může být také vlastní sauna nebo vířivka, stejně jako společenská místnost nebo krb. Prostorná zahrada zase značí dobré možnosti pro pobyt se čtyřnohými mazlíčky. Soukromí Vám poskytnou i apartmány.

Pokud hledáte spíš vyšší komfort a doplňkové služby zarezervujte si pokoj v hotelu nebo penzionu ve Svratce nebo v některém z nedalekých měst. Na výběr máte různé cenové kategorie, přiobjednat si můžete i stravování a v některých zařízeních třeba i wellness služby. Vyberte si, jestli chcete ubytování blíž k centru města nebo k lesům.

Pojďte se podívat na Vysočinu a poznejte krásy toho kraje. Na jaře a v létě vás překvapí smaragdově zelené louky a kopce, v zimě zase výborné podmínky pro lyžování a dostupnost zdejších ski areálů. Uvidíte, že jeden den na Vysočině je málo. Ubytujte se ve Svratce alespoň na pár dní a dopřejte svému tělu i mysli vytoužený relax.

Názory a doporučení

Gabriela Lédlová (ubytovatel) 14.1.2019
V okolí chalupy je spousta značených turistických tras - Devět skal (4 km), Žákova hora (5km). Okolí je také vhodné k výletům po značených cyklotrasách. Ve Svratce je velmi dobře upravené golfové hřiště - 9 jamek (3 km), antukový tenisový kurt (1,5 km) a krytý bazén (3 km). Chalupa je obklopena okolními lesy a v podzimním období jsou zde výborné podmínky pro sběr hub. V zimním období se v blízkosti chalupy nacházejí skútrem upravované tratě pro běžecké lyžování. Ve Svratce je také možné navštívit Sjezdovku (3 km). Tato je denně upravována a je vybavena zařízením na výrobu technického sněhu, kotvou a umělým osvětlením, které umožňuje lyžovat i ve večerních hodinách. Na sjezdovce funguje také lyžařská škola pro začátečníky