Loading

Ubytování ve Svratce

(2 objekty + 17 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Vysočina

Svratka, na okraji obce / města, u lyžařského střediska
Apartmán ve Žďárských vrších

Chalupa ve Svratce

Svratka, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Pěkná chalupa s krbem,v tichém prostředí

Penzion na Křižánkách

Křižánky (Svratka 2,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Komfortný penzion v Žďárských vrších

Roubenka U Jakuba

Křižánky (Svratka 3,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky

Farma u Vojtků

Křižánky (Svratka 3,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Agrofarma se zvířaty, rybník pro rybáře,

Chalupa Za Humny

Cikháj (Svratka 8,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Roubená chalupa Krátká 31

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Svratka 8,8 km vzdušně), na...
Romantická roubená chalupa - pro rodiny

Wellness hotel Marta

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Svratka 10,8 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Kvalitní ubytování i služby

Rekreační dům Tři Studně

Tři Studně (Svratka 11,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Komfortní apartmány v rekreační oblasti!

Chalupa Vlachovice

Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) (Svratka 11,5 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Útulné ubytovanie v štýlovej chalupe
1 - 19 / 19

Svratka

Svratka 1

Znáte Svratku? Pokud hádáte, jestli jde o řeku či město, máte pravdu v obou případech. Svratka je skutečně řeka, klikatící se Jižní Moravou a Vysočinou. Je to ale i název města na Vysočině, zasazeného v podhůří Žďárských vrchů.

Asi není žádným překvapením, že řeka Svratka protéká městem Svratka. Překvapující nicméně není ani fakt, že ve Svratce můžete objevit výborné podmínky pro celoroční rekreaci a stylové ubytování v chalupách či dřevěnicích.

Socha Houbaře i zajímavá architektura ve Svratce

O charakteru a řemeslné tradici města se dozvíte více v městském muzeu a galerii, které je zaměřené na historii regionu a období první republiky.

Historie obce si opravdu zaslouží přívlastek bradatá. První zmínka o tehdy ještě vsi pochází z roku 1350. Ovšem nejstarší a nejcennější místní památka je důkazem toho, že se na tomto území žilo ještě mnohem-mnohem dřív. Kostel sv. Jana Křtitele s velice hezkou renesanční zvonicí totiž pochází již ze 13. století. Raritou je, že kostelní zvon (Maria) přečkal jak rekvizice během první, tak i ty z druhé světové války. Díky šťastné souhře okolností se tenhle zvon z roku 1480 řadí k nejstarším dochovaným památkám Svratky.

Pokud rádi houbaříte, vydejte se do okolních lesů. Před sběrem můžete pro štěstí pohladit sošku Houbaře - nachází se na Náměstí 9. května a svého času (v roce 1938) ji městu věnoval zdejší rodák Antonín Odehnal. Ubytování najdete přímo ve Svratce a můžete si vybrat, jestli chcete levné ubytování nebo si dopřejete luxus. Je tady k mání hned několik stylových dřevěnic, domků a chalup, citlivě zasazených do zdejšího prostředí.

Svratka 2

K pozoruhodným architektonickým památkám dále patří místní Sokolovna s výborně zachovanou sochařskou a malířskou výzdobou. Za návštěvu rozhodně stojí také domky na nábřeží potoka Řivnáče. Jde o roubenky původem z 18. století, někdejší příbytky drobných řemeslníků. Město Svratka měla v oblibě řada umělců. Alois Chocholáč s přáteli tu dokonce vybudoval golfové hřiště.

V polovině padesátých let minulého století ve Svratce otevřeli také rychlobruslařskou dráhu, vůbec první přírodní dráhu tohoto druhu v Čechách. A právě tady svou bohatou kariéru začínala olympijská medailistka Martina Sáblíková.

Cíl milovníků sportu, turistiky a pohádek

V současnosti to v mnohých oblastech Vysočiny žije zejména celoroční turistikou. Svratka není výjimkou. Je to ideální výchozí místo pro výlety na Devět skal, známý to vrchol Žďárských vrchů. Ve městě je ale k mání i krytý bazén a letní koupaliště. V zimě pak bývá hojně navštěvován místní Ski areál Svratka a další podobné centra v okolí. Zmíníme třeba Hlinsko, Dalečín nebo Ski HarusákNovém Městě na Moravě, dnes již legendární centrum zimních sportů.

Ubytování v samotném srdci Vysočiny nabízí také pohádková vesnička Podlesíčko. V pohádkových domečcích se dá reálně bydlet, nebo je možné si je jen prohlížet. Součástí prohlídky bývá i celá řada scének a vystoupení pohádkových bytostí.

V nepříliš vzdáleném okolí Svratky můžete navštívit Skanzen Vysočina s dochovaným předměstím Hlinska, hrad Rychmburk na Skutečsku nebo rozhlednu Terezka, která se tyčí nad obcí Proseč ve výšce 626 m n. m.

Stylové ubytování pro všechny

Ve Svratce a jejím okolí si přijdou na své jak děti, tak dospělí. Líbit se tady bude houbařům, mladým párům, rodinám s dětmi a taky lidem hledajícím sportovní vyžití. Pokud hledáte klidné zázemí a čisté prostředí, bude se tady jistě líbit i Vám.

Ubytovat se můžete v některé z chalup, dřevěnic nebo chat, které slouží k pronajmutí. V nabídce je stylové ubytování, kde můžete trávit ničím nerušené chvilky pro sebe. Součástí srubů a chalup může být také vlastní sauna nebo vířivka, stejně jako společenská místnost nebo krb. Prostorná zahrada zase značí dobré možnosti pro pobyt se čtyřnohými mazlíčky. Soukromí Vám poskytnou i apartmány nebo ubytování v soukromí.

Svratka 3

Pokud hledáte spíš vyšší komfort a doplňkové služby zarezervujte si pokoj v penzionu nebo hotelu ve Svratce nebo v některém z nedalekých měst. Na výběr máte různé cenové kategorie, přiobjednat si můžete i stravování a v některých zařízeních třeba i wellness služby. Vyberte si, jestli chcete ubytování blíž k centru města nebo k lesům.

Pojďte se podívat na Vysočinu a poznejte krásy toho kraje. Na jaře a v létě Vás překvapí smaragdově zelené louky a kopce, v zimě zase výborné podmínky pro lyžování a dostupnost zdejších ski areálů. Uvidíte, že jeden den na Vysočině je málo.

Ubytujte se ve Svratce alespoň na pár dní a dopřejte svému tělu i mysli vytoužený relax.