Loading

Ubytování ve Světnově

(1 objekt + 21 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Světnov

Světnov, v obci / ve městě
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Chata 172 Velké Dářko

Polnička (Světnov 3,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v rekreační oblasti

Chalupa Za Humny

Cikháj (Světnov 3,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Rekreační dům Tři Studně

Tři Studně (Světnov 5,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Komfortní apartmány v rekreační oblasti!

Penzion Sykovec

Tři Studně (Světnov 6,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion s wellnessem a lanovým parkem!

Chalupa Vlachovice

Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) (Světnov 6,4 km vzdušně)...
Útulné ubytovanie v štýlovej chalupe

Penzion Najdek

Hamry nad Sázavou (Světnov 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v srdci Vysočiny

Roubenka U Machů

Krucemburk (Světnov 8,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásná nová roubenka na Vysočině

Ubytování u Meškadla

Vojnův Městec (Světnov 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově dostupný apartmán na Vysočině

Rekreační středisko Štíří Důl

Krucemburk (Světnov 8,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
středisko plné aktivit a zábavy...
1 - 22 / 22

Světnov

Světnov 1

Pohoda a relax u Žďárských vrchů

Řekli jste si, že letošní dovolenou strávíte mimo velká města? Pak asi víte, že najít místo, kde by se Vám líbilo nemusí být až tak úplně snadné. Nikoliv však nemožné. Pokud Vám můžeme radit, poohlédněte se po Kraji Vysočina, jehož příroda je neskutečně kouzelná. Za své útočiště si následně vyberte obec Světnov, která spadá do okresu Žďár nad Sázavou.

Jakmile do Světnova přijedete, na první pohled Vás uchvátí jeho okolí, které je tvořeno chráněnou krajinnou oblastí Žďárské vrchy. Z druhé strany se Světnovem sousedí přírodní rezervace Ransko a Dářko. V tomto pásmu je i několik rybníků, mezi kterými je třeba Velké Dářko nebo Řeka. Oblíbeným cílem turistů je taktéž Radostínské rašeliniště nebo Štíří důl. K samotnému Světnovu přiléhá vodní nádrž Strž. Z okolních měst a vesnic je to nejblíže do Tří Studní, Polničky a do Žďáru nad Sázavou.

Pod nadvládou žďárského kláštera

První doložené informace o existenci obce pocházejí z 2. poloviny 14. století. Nejedná se však o dobu jejího založení. Podle všeho Světnov vznikl téměř o jedno století dřív. Za dobu své existence byl Světnov spojován se starobylým klášterem ve Žďáru nad Sázavou. Velmi často však docházelo k vleklým tahanicím o toto území se sousedními panstvími.

Životní poměry ve Světnově byly celkem skromné. Lidé se živili především zemědělstvím a chovem dobytka. Jinak šel život ve Světnově celkem v poklidu dál. Postupem času se obec dočkala řady modernizací, což s sebou přineslo i příliv nových obyvatel obce. Po několika letech však přišel úpadek, který dovršilo vystěhování několika rodin do příhraničních oblastí. To bylo po skončení 2. světové války, kdy se ze Světnova stala opět poklidná obec, která i dnes svádí k rekreaci ve více lidech, či jen pouze ve dvou.

Tipy, kam ve Světnově na výlet

Světnov 2

Památek je ve Světnově jen pár. To jim však neubírá nic z jejich přirozených krás. Asi nejcennější stavbou je kamenný most přes Stržský potok. Dále je tu malá kaple se zvonicí, kříž z poloviny 19. století a několik božích muk. Pohodové chvíle si užijete i při procházce Světnovského údolí.

Velké plány si však můžete udělat i poté, co projdete všechny z výše uvedených míst. Kraj Vysočina je totiž bohatý i na spoustu dalších pamětihodností. Celkem nedaleko je to i do Pardubického kraje, čímž se množství volnočasových aktivit ještě násobí.

Asi nejblíže je to do okresního Žďáru nad Sázavou. V něm Vám vřele doporučujeme navštívit zámek, který slouží jako muzeum. Nezapomeňte však ani na prohlídku Zelené hory, která byla díky své unikátní architektuře zapsána na světový kulturní seznam UNESCO.

Den plný zábavy prožijete i v Jihlavě. Jasnou volbou by pro Vás a Vaše děti měla být zastávka v jihlavské zoologické zahradě. Poučná pro Vás bude i expozice Muzea Vysočiny. Investovaného času nebudete litovat ani v případě, že se projdete historickým středem města. Tomu vévodí Brána Matky Boží, opevnění a kostel sv. Jakuba Většího. Ten slouží i jako vyhlídková věž. Jestli Vás však Jihlava příliš neláká, jeďte se podívat na hrad a zámek Polná.

Sportovní možnosti v obci

Ve Světnově není žádné sportovní středisko. A to i přesto, že k němu náleží vodní nádrž Strž. Ta je vhodná pro pěší výlety, ale i pro rybaření. Některé z okolních rybníků pak nabízejí možnost projížďky na lodích. Regionem prochází i mnoho udržovaných stezek, které jsou ideální pro in-line bruslení. V sousední Polničce je Vám také plně k dispozici tenisový kurt.

Kdo by se rád vykoupal, toho vyšleme do některého z okolních bazénů. Ten nejbližší se nachází ve Žďáru nad Sázavou. Vodních radovánek se Vám dostane i ve Vodním ráji Jihlava.

V případě, že chcete dovolenou ve Světlově spojit i s lyžováním, během okamžiku stanete u několika vyhlášených lyžařských středisek. Kousek je Ski areál Harusák nebo Ski areál Hlinsko.

Světnov 3

Vyhledávanou lokalitou, která přeje zimním sportům je i Nové Město na Moravě. Rozhodně ale neprohloupíte, když si na zimní dovolenou přibalíte i běžky.

Světnov po stránce ubytování

Říkáte, že dáte Světnovu přeci jen šanci? V tom případě počítejte s tím, že ani nabídka dostupného ubytování Vás nezklame. Ve Světnově funguje několik penzionů, ale i apartmánový dům. Výhodný pro Vás bude také pronájem cenově dostupného privátu.

Největší zastoupení má však ubytování v chalupách a na chatách, které jsou roztroušené jak po obci, tak po okolní přírodě. Díky tomu budete mít jistotu, že Vás nebude během pobytu absolutně nikdo rušit.

Světnov je sice malá obec, zato s velkým množstvím možností. Spokojení tu proto budou jak ti z Vás, kteří se chtějí během dovolené hýbat, tak ti, kteří chtějí vypnout a v klidu odpočívat. Věříme, že se z těchto důvodů budete do Světnova pravidelně vracet.

Názory a doporučení

Ludmila Jachymiáková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 15.1.2020
Pěkná obec
Josefa Hosnedlová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 18.8.2019
V obci je možnost běžného nákupu.
Hana Hrušková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 11.8.2019
v obci malé potraviny a řeznictví, asi 10 km Žďár n.S. s výběrem obchodů ( Kaufland, Albert, Lidl, Penny)
Miluše Koudelová (starší pár - návštěvník) 13.7.2019
Malá obec v krásném prostředí CHKO Zdárské vrchy , hezké okolí na procházky, cykloturistiku a výlety po okolí.
Andrej Urban (rodina s malými dětmi - návštěvník) 26.1.2019
Svetnov pozname a odporucame ludom ktori hladaju aktivny odpocinok a zaroven pokojne prostredie.
Kateřina Hašková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 17.11.2018
Malebná vesnička 8 km od Žďáru/ Sázavou v CHKO Žďárské vrchy.