Loading

Ubytování v Jihlavě

(0 objektů + 5 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Štoky

Štoky (Jihlava 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Chalupa pod lesem, s bazénem, pergolou

Ubytovna TJ Sokol Brtnice

Brtnice (Jihlava 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Cenově zvýhodněné dlouhodobé pobyty!

Chalupa u Smolíků - Jestřebí

Brtnice (Jihlava 12,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Výhodné ubytování pro rodinky i turisty!

Rekreační dům Květnov

Havlíčkův Brod (Jihlava 16,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Vzdělávej se, cestuj, relaxuj a žij!

Ubytování Q RANCH

Pavlov (okres Jihlava) (Jihlava 17,0 km vzdušně), na okraji...
Ranč v krásném čistém kraji Vysočina
1 - 5 / 5

Jihlava

Jihlava 1

Na pomezí Čech a Moravy

Nemůžete se rozhodnout, zda chcete svou dovolenou trávit v Čechách, nebo naopak dáte přednost Moravě? Nemusíte si dělat příliš těžkou hlavu. V Jihlavě totiž dostanete obojí. Jak je to možné? Třeba proto, že toto město leží na historické hranici těchto dvou územních celků.

A to i přesto, že po technické stránce jde o hlavní město Kraje Vysočina, ke kterému náleží okres Jihlava. I když je jihlavská aglomerace velmi lidnatá, není problém si na chvíli odskočit do některého z lesů v jejím okolí. K procházkám svádí i romantické zákruty řeky Jihlavy, která městem protéká.

Jestli ale chcete objevovat i jiná místa v regionu, během chvilky se dostanete do nedaleké Polné, Velkého Meziříčí či Havlíčkova Brodu. O prvním předchůdci dnešní Jihlavy se dozvídáme už ve 12. století. Zprvu se nejednalo o nijak významnou vesnici. Zlom přišel zhruba o 100 let později, kdy bylo ve zdejším okolí objeveno bohaté naleziště stříbra. Jakmile k tomu došlo, strhla se vlna davového šílenství.

Kdo se alespoň trochu vyznal, ten se rozhodl, že do Jihlavy pojede. Protože takových lidí bylo opravdu dost, kapacita vesnice byla poměrně rychle vyčerpána. To si vyžádalo stavbu dalších domů a infrastruktury, které se staly základním pilířem budoucího města. I když tento stříbrný boom netrval dlouho, na postavení Jihlavy se konec těžby nijak výrazně nepodepsal. Hlavně proto, že v té době už bylo město rozvinuté natolik, že hlavní zisky pramenily z obchodu a od místních řemeslníků.

Bod zlomu představovala třicetiletá válka, v jejímž důsledku město víceméně zpustlo. I když postupné zalidňování a oprava veškerých poškození trvala docela dlouho, Jihlava se opět vyškrábala na vrchol. Prostřednictvím Marie Terezie se město proslavilo výrobou kvalitních látek. Dnes je Jihlava jednou z nejvyhledávanějších destinací kraje Vysočina.

Jihlava 2

Historické památky na území Jihlavy

Patrně neexistuje nikdo, kdo by si Jihlavu nespojil s jejím proslulým městským podzemím, které je jedním z největších podzemí u nás. K čemu tyto chodby přesně sloužily není dodnes jasné. Na tom ale nezáleží. Jihlavské podzemí je totiž oblíbeným cílem milovníků tajemna. Říká se, že v jedné z chodeb je vstup do jiné dimenze.

Dalším vyhledávaným cílem cestovatelů je městské opevnění. Na to navazuje Brána Matky Boží, která dnes slouží jako vyhlídková věž. Druhotnou funkcí věže jsou výstavní prostory. V nich se Vám otevře historie jihlavského opevnění.

Také je tu k vidění výstava obrazů “Z historie Jihlavy” od akademického malíře Gustava Kruma. Ve městě lze navštívit i Muzeum Vysočiny. Kdo se zajímá o přesnou historickou hranici mezi Čechy a Moravou, nechť navštíví hraniční kameny, které sem nechala umístit Marie Terezie. Neméně významnou atrakcí ve městě je i Zoologická zahrada Jihlava, Neptunova kašna či Dům Gustava Mahlera. Pokud ale dáváte přednost objíždění hradů a zámků, udělejte si výlet do zámku Třebíč.

Pohádkovou scenérii Vám nabídne hrad Pernštejn, který se stal dějištěm řady kultovních pohádek. Hezký je i hrad Ledeč nad Sázavou či zámek Žďár nad Sázavou. Jihlava svým návštěvníkům nabízí široké spektrum volnočasových aktivit. V létě i v zimě se vykoupete ve Vodním ráji Jihlava. Jestli chcete změřit své schopnosti, zahrajte si s rodinou či přáteli golf. Těm více akčním bude vyhovovat laser game aréna či paintball.

Jihlava 3

Kousek od města je i Ranč U Zelené sedmy. V zimě si dosyta zalyžujete v lyžařském areálu Šacberk. Dobře dostupný je i Ski areál Mrákotín či Luka nad Jihlavou. K zimním sportům jde využít i Horácký zimní stadion.

Ubytování v Jihlavě

Ve městě je nepřeberné množství různých typů ubytování. Náročným bude vyhovovat dovolená v hotelu. Kdo chce mít během rekreace větší klid, ten by si měl pro její trávení vybrat některý z cenově dostupných penzionů.

Fajn Vám ale bude i v případě, že si vyberete ubytování v soukromí. Jestli nemáte zrovna na rozhazování, vhod Vám přijde turistická ubytovna či cenově výhodná nabídka chalup a chat. Vyberte si to nejlepší, co Vám Vysočina nabízí. Zajímavé památky, velké množství atrakcí i krásná příroda jsou přesně to, co hledáte. Díky nim se Jihlava stane Vaší destinací číslo jedna.