Loading

Ubytování v Pelhřimově

(0 objektů + 7 objektů v okolí 25 km)

Chata Trnávka

Červená Řečice (Pelhřimov 9,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Chatka při vodní nádrži na Vysočině!

Sezónní vodácká ubytovna Želiv

Želiv (Pelhřimov 10,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Ubytování, kde je klid, bezpečnost

Domek U rozvodí

Dobrá Voda (okres Pelhřimov) (Pelhřimov 10,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Chalupa s bazénem na Vysočině!

Chalupa Tvrziny

Dobrá Voda u Pacova (Pelhřimov 15,1 km vzdušně), mimo obce...
Chalupa s bazénem na polosamotě

Chalupa Hojava

Lidmaň - Hojava (Pelhřimov 15,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa se saunou a uzavřeným dvorem!

Letohrádek sv. Vojtěch

Počátky (Pelhřimov 18,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Unikátní prvorepublikový hotýlek

Chalupa Cetoraz

Cetoraz (Pelhřimov 19,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem a stolním tenisem
1 - 7 / 7

Pelhřimov

Pelhřimov 1

Parádní prázdniny na Vysočině

Kdo říká, že kulturu a zajímavou zábavu Vám poskytnou jen největší města naší republiky? I menší česká města mají své kouzlo a kulturu, které stojí za to objevit. Jedním z těchto míst je i Pelhřimov, který je jednou z chloub kraje Vysočina a je centrem okresu Pelhřimov.

Ačkoliv je město zasazené do úrodné a dobře přístupné krajiny, terén občas naruší romantický lesík či remízek. Velmi blízko od městského centra je i přírodní rezervace Křemešník. I když je Pelhřimov velmi hezké město, dost možná budete chtít objevovat i nějaká další turistická centra v jeho blízkosti.

Jedním z nich je třeba Humpolec, ze kterého pocházel fiktivní Hliník z filmu “Marečku, podejte mi pero!”. Dobře dostupná je i Jihlava či Kamenice nad Lipou. První zmínka o městě se zjevuje ve 13. století. Už od samého počátku byl Pelhřimov významným kulturním centrem, ve kterém se psaly dějiny. Krom toho, že se jednalo o město se silně pro táboritskou orientací, se zde konaly zemské sjezdy. Postavení města se podařilo upevnit i díky bohatému nalezišti stříbra. V 16. století tak Pelhřimov získal status královského města.

V dalších stoletích se v Pelhřimově rozjela postupná industrializace. Město taktéž otevřelo pivovar, jehož zlatý mok si může řada pivních nadšenců vychutnat i dnes. I přes dlouhou historii a nutnost několika přestaveb si Pelhřimov zachoval část ze svého původního královského rázu.

Pelhřimov 2

Pelhřimovské tipy na výlet

Hlavní atrakcí je zámek Říčanských, ve kterém je otevřená pobočka místního muzea. Pokud se vydáte do historického centra města, neměli byste vynechat zastávku u Jihlavské brány. Ta je nejen krásnou ukázkou dobové architektury, ale také v ní sídlí Muzeum rekordů a kuriozit.

Druhou branou ve městě je Rynárecká brána. Samostatnou kapitolu představuje hlavní náměstí, které zdobí mnoho původních historických domů. Zajímáte-li se o náboženství a o osudy lidí za 2. světové války, doporučíme Vám návštěvu zahradního domku v Děkanské zahradě.

Ten je spojen s osobou papežského preláta Msgre Františka Bernarda Vaňka. Malá i velká zlobidla určitě zaujme návštěva Muzea strašidel. Kutily pobaví expozice nesoucí jméno Zlaté české ručičky či Pelhřimovské peklo. Až Vás toto objevování unaví, celou prohlídku města nejlépe završíte tím, že vystoupáte na městskou vyhlídkovou věž. Jestli-že rádi cestujete po hradech a zámcích, bavit Vás to bude na hradě Kámen. Dalšími vyhledávanými cíli v okolí jsou hrad Choustník, Lipnice nad Sázavou či Roštejn. Zámky jsou k nalezení v Červené Řečici či Kamenici nad Lipou.

Dobře se pobavíte i v situaci, kdy si za cíl své cesty vyberete zámek Červená Lhota. Se zvířaty se naopak seznámíte v Zoologické zahradě Jihlava.  Přímo ve městě je plavcům k dispozici místní bazén. Máte-li trpělivost, vyzkoušejte minigolf. Ve městě je i lanové centrum a několik bowlingových hal. Kdo se věnuje pravidelnému cvičení, tomu přijde vhod vnitřní či venkovní posilovna. Také je tu hřiště na beach volejbal a tenisové kurty. 

Pelhřimov 3

V zimě si nejlépe zalyžujete ve Ski areálu Křemešník. Druhým vyhledávaným areálem je i lyžařské středisko Šacberk. V blízkosti Pelhřimova je i úctyhodné množství běžkařských stop. Milovníkům ledního bruslení přijde vhod zastávka u zdejšího zimního stadionu.

Cenově výhodné ubytování v Pelhřimově

Pelhřimov jakožto jedna z hlavních turistických destinací v kraji disponuje širokým spektrem typů ubytování. Krom dobře vybavených hotelů ve městě objevíte i řadu útulných penzionů. Kdo chce mít vše pod vlastní taktovkou, ten by si měl zvolit ubytování v soukromí či apartmán.

Kdo se chystá na kratší pobyt, případně ho omezují finance, ten ať přenocuje v motelu nebo kempu. Nakonec nesmíme opomenout ani dobrou dostupnost populárních chalup a turistických chat. Chcete-li si užít Vysočinu a zároveň byste neradi přišly o svůj komfort, můžete se spolehnout, že Pelhřimov je pro Vás tou nejlepší volbou. Prázdniny si tu užijí jak malí, tak velcí cestovatelé. Tak neváhejte a přijeďte už dnes.