Loading

Ubytování v Červené Řečici

(1 objekt + 5 objektů v okolí 25 km)

Chata Trnávka

Červená Řečice, v rekreační oblasti, u vody
Chatka při vodní nádrži na Vysočině!

Sezónní vodácká ubytovna Želiv

Želiv (Červená Řečice 3,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Ubytování, kde je klid, bezpečnost

Hotel Kouty

Ledeč nad Sázavou (Červená Řečice 16,2 km vzdušně), na samot...
Místo klidu a rovnováhy, u rybníka!

Chalupa Cetoraz

Cetoraz (Červená Řečice 17,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Chalupa s bazénem a stolním tenisem

Chalupa Tvrziny

Dobrá Voda u Pacova (Červená Řečice 17,3 km vzdušně), mimo o...
Chalupa s bazénem na polosamotě

Chalupa Hojava

Lidmaň - Hojava (Červená Řečice 19,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa se saunou a uzavřeným dvorem!
1 - 6 / 6

Červená Řečice

Červená Řečice 1

Červená Řečice je město v kraji Vysočina a najdete jej v okresu Pelhřimov. Samotné město nabízí řadu rozličných památek a aktivit.

Pokud byste se ale začali nudit, Pelhřimov je od jeho centra vzdálený zhruba 15 minut jízdy autem. Nedaleko je i město Humpolec, ve kterém můžete navštívit pamětní desku fiktivního Hliníka z filmu Marečku, podejte mi pero.

Život v Červené Řečici

První zmínka o tehdejší obci pochází ze 13. století. I když se Vám to může jevit neuvěřitelné, obec byla poměrně významným církevním centrem. To dokládá fakt, že byl v Řečici postaven děkanát.

O poměrně dlouhém období historie obce nejsou žádné dochované zmínky. Snad jen informace o tom, že dnešní Červená Řečice stojí na jiném místě, než původní obec. K přesunu došlo v důsledku ničivého požáru, kvůli kterému celá původní obec lehla popelem. Také se dochovaly zmínky o přestavbě původního hradu na reprezentativní zámek. Ta proběhla v období renesance.

Kultura a výlety v Červené Řečici a okolí

Přímo v Červené Řečici stojí zámek, který byl původně hradem. Ten nechali zbudovat zástupci církve. Protože se jednalo o velmi bohaté území, byl hrad fortifikovaný a opatřen řadou obranných prvků. Samotný hrad několikrát navštívil i Jan Nepomucký.

Červená Řečice 2

Do současné podoby byl hrad přebudován v 16. století, kdy se z něj stal oficiálně zámek. Dnes se zámek pyšní zachovalou sgrafitovou výzdobou a renesančními prvky.

Jen několik málo minut jízdy od obce Vás dělí od návštěvy hradu Kámen. Hrad byl postaven v průběhu 13. století v nádherné české krajině. V současné době sídlí v jeho prostorách pobočka muzea Vysočiny. Uvnitř na Vás čeká řada zajímavých prohlídek, z nichž některé se věnují panskému životu na hradě.

Zhruba podobně daleko je i zřícenina hradu Orlík nad Humpolcem. Hrad zde stál již od 14. století. Během své existence vystřídal mnoho majitelů, z nichž někteří se zasadili o postupnou rekonstrukci sídla. Ačkoliv je hrad již několik staletí opuštěn, uvidíte zde řadu jeho původních architektonických prvků.

Do Červené Řečice za sportem a rekreací

Nedaleko centra města je vodní nádrž Trnávka, která se těší velkému zájmu turistů. Krom plavání a slunění je na pláži místo vhodné i pro rybáře. Pokud cestujete s menšími dětmi, případně s dětmi, které zatím dobře neplavou, koupání v Trnávce pro Vás bude vhodnou volbou.

Červená Řečice 3

A to především díky opravdu mírnému sklonu dna při vstupu do vody. O kousek dál je i vodní nádrž Sedlice, která je taktéž vhodná k rekreačním účelům.

Co se týče zimních sportů, za lyžovačkou budete muset trochu dojíždět. Nejbližší lyžařský areál v okolí Ski areál Křemešník v Novém Rychnově, patří k těm menším. Z dalších lyžařských areálů v širším okolí můžeme zmínit Čeřínek, Šacberk nebo Kadlečák.

Ubytování v Červené Řečici

Červená Řečice svým návštěvníkům nabízí široké spektrum ubytovacích kapacit. Najdete mezi nimi cenově dostupné hotely a penziony. Populární je i možnost ubytování v soukromí či v některém z apartmánů. Hledajíc klid pak využijte možnost ubytování v některé z dostupných chalup a chat.

Červená Řečice je velmi atraktivním místem pro trávení Vaší rodinné dovolené. Zažijte krásy Vysočiny na vlastní kůži.