Loading

Ubytování v Humpolci

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Hotel Kotyza

Humpolec, v obci / ve městě, v centru města
Hotel mezi Brnem a Prahou!

Ubytování v soukromí Život Radosti

Komorovice (Humpolec 3,9 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Harmonie, Láska, Štěstí, Radost...

Sezónní vodácká ubytovna Želiv

Želiv (Humpolec 10,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Ubytování, kde je klid, bezpečnost

Hotel Kouty

Ledeč nad Sázavou (Humpolec 10,9 km vzdušně), na samotě, v lese
Místo klidu a rovnováhy, u rybníka!

Penzion Dočkalův mlýn

Michalovice (okres Havlíčkův Brod) (Humpolec 11,9 km vzdušně), na samotě, u lesa...
S bazénem, saunou, rybníkem i farma!

Chata Trnávka

Červená Řečice (Humpolec 12,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Chatka při vodní nádrži na Vysočině!

Villa Amenity

Světlá nad Sázavou (Humpolec 14,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytování v super lokalitě

Hostinec U Palánů

Havlíčkův Brod (Humpolec 15,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Výborné ubytování i restaurace.

Rekreační dům Květnov

Havlíčkův Brod (Humpolec 17,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Vzdělávej se, cestuj, relaxuj a žij!

Chalupa Štoky

Štoky (Humpolec 17,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Chalupa pod lesem, s bazénem, pergolou
1 - 10 / 10

Humpolec

Reálně krásné město fiktivního hrdiny

Humpolec je město, které obývá více než 10tisíc obyvatel. Paradoxní je, že město nejvíce proslavil obyvatel fiktivní. Jak správně tušíte jedná se o legendárního Hliníka, který se odstěhoval do Humpolce ve filmu Marečku, podejte mi pero. Ve filmu Hliníka nikdo neviděl, ale můžete ho zkusit v Humpolci vypátrat. Abyste věděli, kde máte hledat, tak zmiňme, že toto město leží v Kraji Vysočina a spadá do okresu Pelhřimov.

Humpolec 1

Pokud se tady rozhodnete strávit dovolenou nebo aspoň prodloužený víkend, tak se sem můžete dopravit po dálnici D1 autem či autobusem nebo využít vlakové spojení. Město je tedy velice dobře dostupné a také nabízí spoustu zajímavých míst, pojďme se na některá podívat.

Proč se Hliník přestěhoval do Humpolce?

Těžko říct, co Hliníka nebo jeho tvůrce na Humpolci zaujalo, že si vybrali právě toto město. Mohla to být například dlouhá historie města, která sahá minimálně do roku 1178. Z tohoto roku je první písemná zmínka o Humpolci, ale osada na tomto místě stála určitě už řadu let předtím.

V dalších staletích město měnilo majitele, bylo Husitskou baštou a také zažilo zabavení původnímu majiteli, a to po bitvě na Bílé hoře. Nejviditelnějším dokladem bohaté historie města je zřícenina hradu Orlík, která se stále tyčí nad městem. K hradu vede z centra města naučná stezka Březina, po které se můžete vydat procházkou či vyjížďkou na kole nahoru na hrad. Je to krásný výlet, aniž byste museli opustit hranice města. Když dorazíte k hradu, tak si určitě vyjděte i na rozhlednu, která byla vestavěna do pozůstatku hradní věže. Z rozhledny budete mít celý Humpolec a okolí jako na dlani.

Dalším historickým artefaktem na území Humpolce je skanzen Zichpil. Skanzen je části židovské čtvrti a provede Vás historií od osídlení oblasti kolem Humpolce, vznikem města a životem místních až do 20. století. K prohlédnutí jsou dochované artefakty z kulturního, ale i běžného života zdejších obyvatel. Na skanzen Zichpil navazuje také toleranční kostel, ve kterém se v minulosti scházelo několik církví. Nedaleko je také bývalá židovská synagoga a kostel sv. Jana Nepomuckého. Tato část města plná různých uliček, zákoutí patří mezi nejstarší a stojí minimálně za romantickou večerní procházku. Navíc je to odsud kousek do samotného centra Humpolce, které tvoří dvě náměstí – Horní a Dolní.

Těm dominuje secesní budova radnice na horním náměstí a kostel sv. Mikuláše, který stojí na pomezí obou náměstí a je nejstarší budovou v Humpolci. Součástí kostela je věž, která dnes slouží jako vyhlídková věž a nabízí rozhled z výšky 55 metrů. V centru města se nachází také Muzeum Dr. A. Hrdčliky, ve kterém se můžete těšit na expozici loutek, indiánskou expozici a také expozici věnovanou historii českého národa a okolí Humpolce. A nebyl by to Humpolec, abyste nedaleko Dolního náměstí nenašli i muzeum Hliníka, tzv. Hliníkárium.

Humpolec 2

Objekt se věnuje postavě Hliníka a také připomíná legendární film Marečku podejte mi pero.Hned vedle Hliníkária se nachází kino. V Humpolci můžete také rekreovat na letním koupališti nebo si zasportovat na tenisových kurtech či zahrát plážový volejbal. Směrem k hradu Orlík se nachází hřiště na discgolf. Jedná se o netradiční sport, který není náročný a užijete si u něj spoustu zábavy.

Poměrně zajímavé je to, že přímo ve městě se nachází několik rybníků o různých velikostech. Ať už menší Cihelský rybník nebo větší Dusilovský rybník a Dvorák. Rybníky se dají v létě využít ke koupání, pro rybaření a v zimě například pro bruslení. Pokud byste si chtěli zabruslit, ale máte obavy z pevnosti přírodního ledu, tak můžete vyrazit na zimní stadion

Výlety v okolí Humpolce

Aktivit, které můžete v Humpolci podniknout je hodně, ale pokud byste se začali nudit, tak se pojďme podívat kam na výlet do okolí. První výlet, kam můžete vyrazit se dle katastru nachází stále na území Humpolce, ale už je mimo městkou část. Jedná se o přehradu Sedlnice, která slouží také ke koupání a rekreaci. Stejně tak je tomu s přehradou Trnávka, která už je mimo obec Humpolec, ale pohodlně k ní dojedete například na kole. Trnávka je navíc skvělé místo pro celodenní výlet. Na břehu této vodní plochy stojí města Želiv a Červená Řečice. Obě města se mohou pyšnit přítomností historických památek. Želiv nabízí k návštěvě Trčkův hrad z období gotiky a také benediktinský klášter Želiv s klášterním pivovarem.

Červená Řečice má v centru městkou památkovou zónu a nad městem se tyčí renesanční zámek Červená Řečice s pozůstatky původního hradu. Pokud jste v Humpolci na dovolené a historické památky Vás moc nezajímají a není ani počasí na venkovní koupání v přehradě, tak podnikněte výlet do Jihlavy. V tomto krajském městě se Vám bude líbit i pokud jste na dovolené s dětmi. Navštivte ZOO Jihlava a také Jihlavský aquapark s vnitřním bazénem, tobogánem a dalšími vodními atrakcemi.

Pokud budete chtít zažít vzrušení a adrenalin, tak z Humpolce je to kousek do Světlé nad Sázavou, kde si můžete půjčit loď či člun a splavit část řeky Sázavy. Ve Světlé se navíc nachází také krásný zámek Světlá nad Sázavou. Zimní dovolená v Humpolci a na Vysočině všeobecně není nudná. V blízkosti Humpolce je několik ski areálu, například Křemešník a Šacberk, které jsou vzdálené do půl hodiny jízdy autem.

Humpolec 3

Oba areály disponují sjezdovkami s vleky, možností večerního lyžování a blízkosti jsou i upravené trasy pro běžecké lyžování. Z toho mála, co jsme doporučili je vidět, že Vysočina je kraj pro turisty nesmírně lákavý a byla by škoda se tady neubytovat a nestrávit zde několik dní v rámci dovolené.

Ubytování v Humpolci

Město Humpolec nabízí nejrůznější možnosti ubytování. Levné ubytování určitě poskytne ubytovna pro turisty. Ve městě je několik hotelů a penzionů, které pronajímají pokoje či apartmány. Několik domácností v Humpolci poskytuje také ubytování v soukromí.

Případně si můžete pronajmout chatu či chalupu, kterou můžete obývat sami a mít tak soukromí. Variant, kde se ubytovat je hodně, záleží čistě na Vás, jaké máte představy. Určitě se je povede naplnit a Vy tak strávíte krásnou letní nebo zimní dovolenou v Humpolci. A možná nakonec potkáte i slavného Hliníka.