Loading

Ubytování v Havlíčkově Brodě

(2 objekty + 5 objektů v okolí 25 km)

Rekreační dům Květnov

Havlíčkův Brod, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Vzdělávej se, cestuj, relaxuj a žij!

Hostinec U Palánů

Havlíčkův Brod, na okraji obce / města, u vody
Výborné ubytování i restaurace.

Penzion Dočkalův mlýn

Michalovice (okres Havlíčkův Brod) (Havlíčkův Brod 5,9 km vzdušně), na samotě, u le...
S bazénem, saunou, rybníkem i farma!

Chalupa Štoky

Štoky (Havlíčkův Brod 12,3 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Chalupa pod lesem, s bazénem, pergolou

Chalupa Na Špici

Oudoleň (Havlíčkův Brod 14,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Romantické apartmány na okraji Vysočiny!

Villa Amenity

Světlá nad Sázavou (Havlíčkův Brod 14,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru mě...
Komfortní ubytování v super lokalitě

Rekreační a vzdělávací středisko Chata Doubravka

Chotěboř (Havlíčkův Brod 15,6 km vzdušně), na samotě, u řeky
Ubytování na samote pro velké skupiny
1 - 7 / 7

Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod 1

Dovolená v srdci Čech

Chcete si užít perfektní prázdniny, ale zároveň očekáváte, že Vámi vybraná destinace splní i Vaše vyšší nároky? V tom případě se jeďte zrekreovat do Havlíčkova Brodu. Toto město je centrem okresu Havlíčkův Brod v turisticky oblíbeném kraji Vysočina.

Zajímavostí je, že ať už jste z Čech, nebo z Moravy, do Havlíčkova Brodu to budete mít podobně daleko. Město je totiž zhruba v půlce republiky. Havlíčkovým Brodem protéká řeka Sázava. A i když je terén v okolí města méně lesnatý, jen chvilka Vás dělí od příjezdu ke Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy.

Blízko je i oblíbený rybník Velké Dářko a přírodní rezervace Kamenná trouba se stejnojmenným rybníkem. Vybavenost města je velmi dobrá. Ovšem, v případě, že byste si chtěli udělat výlet i někam jinam, je to blízko do Přibyslavy, Jihlavy, Lipnice nad Sázavou či Světlé nad Sázavou.

Stříbrný Havlíčkův Brod

První informaci o městě lze vystopovat do 13. století. Město založil Smil z Lichtenburka a podle svého jména ho pojmenoval jako Smilův Brod. O něco později se město přejmenovalo na Německý Brod. Tento název si ponechalo až do konce 2. světové války, po které se definitivně přejmenovalo na Havlíčkův Brod.

Pokud se vrátíme zpět do historie, můžeme vidět, že se jednalo o město, které bylo vcelku bohaté. Stejně jako na jiných místech Vysočiny se i tady dařilo těžbě stříbra a hornictví. Vzhledem k úrodné a hostinné přírodě se tu ujalo i zemědělství. V pozdějších letech se ve městě vyskytlo i několik významných českých osobností. Jmenovat bychom mohli Bedřicha Smetanu, Jana Zrzavého či Josefa Dobrovského. V dnešní době se Havlíčkův Brod soustředí převážně na zlepšování svého vnitřního prostředí a na podporu cestovního ruchu.

Havlíčkův Brod 2

Kam za památkami v Havlíčkově Brodě?

Ačkoliv se nejedná o nejvýraznější dominantu města, je docela možné, že se návštěvníkům bude líbit ze všech nejvíce. Uprostřed havlíčkobrodských ulic se totiž nachází Střed Evropy podle Járy Cimrmana. Ten je znázorněn nadživotní skulpturou trychtýře.

Jestli jste spíš konzervativní turisté, zastavte se v budově staré radnice a prohlédněte si zmenšený model města. Příjemným zážitkem je i procházka do historického centra. To zdobí vysoké množství historických domů, které Vás přenesou o několik století zpět. Na náměstí je k vidění i Koudelova kašna či morový sloup.

Během letních měsíců lze na město shlédnout z městské vyhlídkové věže Děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Velmi ceněnými, i když spíše architektonickými památkami, jsou Štáflova chalupa a Štáflova bašta. V okolí Havlíčkova Brodu je ale perel mnohem víc. Velmi krásný je třeba zámek Světlá nad Sázavou, který slouží i jako muzeum.

Bavit Vás to bude i na hradě Lipnice či v muzeu na zámku Chotěboř. Nesmíte opomenout ani návštěvu hradu Ledeč nad Sázavou či zámku Úsobí. Kdo má rád zvířata, ten ať s dětmi zajede do Zoologické zahrady Jihlava či do zoo parku u zámku Žleby. Nadšenci do památek UNESCO by měli zvážit návštěvu blízkého Žďáru nad Sázavou. Ve městě Vás přivítá unikátní Zelená hora i zámek, ve kterém je pobočka místního muzea.

Sport a relax na Havlíčkobrodsku

Jestli-že Vám jde o venkovní koupání, Vaše kroky by měly směřovat k letnímu koupališti Havlíčkův Brod. Případně využijte i možnost koupání ve venkovním bazénu Přibyslav. Když je ošklivo, nejlépe si zaplavete ve sportovním areálu Kotlina.

Havlíčkův Brod 3

Zajímáte se o ekologii? V tom případě s dětmi navštivte záchrannou stanici v Pavlově, který je jen kousek od Ledče nad Sázavou. Krom výkladů s enviromentální tématikou si tu prohlédnete i zoo koutek.

Stejně tak i v zimě tu na Vás čeká celá řada aktivit. Kvalitní lyžování si užijete ve Ski areálu Šacberk. Dobrou alternativou je i lyžařské středisko Hluboká. Menší lyžařský areál je i Svatá Anna. Samozřejmostí je několik ploch určených k lednímu bruslení a široká síť běžkařských tras.

Ubytování pro všechny skupiny cestovatelů

V Havlíčkově Brodě najde ideální typ ubytování úplně každý. Krom hotelů je tu v provozu i pár komfortně vybavených penzionů. Kdo preferuje klid, ten by měl zvážit některou z nabídek ubytování v soukromí.

Cestovatelům s rodinou bude vyhovovat ubytování v cenově dostupných apartmánech. Kdo si chce Vysočinu užít naplno, ten by měl naopak zvolit ubytování v některé z chalup či turistických chat.

Havlíčkův Brod je příjemné místo, které Vás nadchne jak svým prostředím, tak blízkostí dalších turisticky zajímavých měst. Díky tomu máte skálopevnou jistotu, že se Vaše dovolená promění v jízdu plnou zážitků. Tak na co ještě čekáte?