Loading

Ubytování v Českém Švýcarsku

(34 objektů)

Penzion Seňková

Děčín, v obci / ve městě
Cenově výhodné pokoje 10 min od centra

Samkova chata

Dolní Podluží, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační domek s bazénem a krbem

Chalupa Arnoltice u Hřenska

Arnoltice, v obci / ve městě
Chalupa v srdci Českého Švýcarska

Hotel Atrium

Varnsdorf, v obci / ve městě, v centru města
Komfortný hotel v centre mesta

Chata Kyjovanka

Krásná Lípa, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Prostorná chata pro skupinky, u lesa

Chalupa Vilda

Kamenický Šenov, na okraji obce / města
Chalupa v klidném prostředí u lesa

Penzion u Stašáků

Jetřichovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování v rodinném penzionu

Venkovský domek

Krásná Lípa, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Apartmán U památného buku

Česká Lípa, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klid pod památným stromem u lesa

Apartmán Liberecká

Děčín, na okraji obce / města
Klidné prostředí v blízkosti centra
1 - 34 / 34

České Švýcarsko

České Švýcarsko 1

Vítejte v jedinečném kraji pískovcových skal

Oblast Českého Švýcarska najdete v nejsevernějším výběžku Ústeckého krajeokrese Děčín. Na východě sousedí se Šluknovským regionem a chráněnou krajinnou oblastí Lužických hor, na západě ji od regionu Tisá odděluje řeka Labe. Severní hranice Českého Švýcarska je zároveň i státní hranicí mezi Českou republikou a Německem a na jihu pak oblast sousedí s regionem Českolipsko.

Poetický název Českého Švýcarska vznikl koncem 19. století a mají ho na svědomí dva švýcarští malíři, kterým zdejší krajina připomínala jejich rodnou vlast.

Národní park České Švýcarsko

Jednoznačně nejvyhledávanější atrakcí celého regionu je Národní park České Švýcarsko, který je ze tří stran obklopen chráněnou krajinnou oblastí Labské pískovce. Spolu se Saským národním parkem na německé straně státní hranice bývá celá oblast označována jako Českosaské Švýcarsko. Na území obou parků se nachází nepřeberné množství pískovcových skalních útvarů jako jsou věže, labyrinty, rokle či mosty.

Celá oblast je protkána hustou sítí turistických cest i cyklostezek, určených kvůli náročnému terénu spíše pro zkušenější jezdce. Nejznámější pěší trasou v české části parku je Naučná stezka Přátelství, která spojuje nejatraktivnější místa celé oblasti a zavede Vás z HřenskaPravčické bráně. Ta je považována za největší skalní most v Evropě a stala se i symbolem celého národního parku.

Poblíž brány se nachází řada vyhlídek, ze kterých ji lze obdivovat a oblíbený výletní zámeček Sokolí hnízdo. Naučná stezka pak dále pokračuje k úzkým soutěskám v kaňonech řeky Kamenice, z nichž lze některé části cesty absolvovat pouze v pramici.

České Švýcarsko 2

Skalní města představují ideální prostředí pro horolezce a také pro všechny milovníky jištěných cest neboli via ferrat, které sem láká například snadno přístupná ferrata na Pastýřské stěně v centru Děčína.

Region České Švýcarsko nabízí mnohem víc

Kromě návštěvy pískovcových skal v národním parku nabízí České Švýcarsko i další možnosti aktivní zábavy a odpočinku. Za historickými památkami se můžete vypravit například do Děčína, jehož dominantou je klasicistně upravený zámek, stojící na skále nad soutokem Labe a Ploučnice. Hned naproti němu se tyčí již zmíněná Pastýřská stěna s napodobeninou středověkého hradu s vyhlídkovou věží.

Česká Kamenice se zase může pyšnit jedinečnými sakrálními stavbami, jako je goticko-renesanční kostel sv. Jakuba Většího ze 14. století nebo barokní poutní kaple Narození Panny Marie. V regionu najdete i zříceniny hradů Šauštejn a Falkenštejn a velké množství rozhleden, jako je například Velký Chlum, Vlčí hora nebo Tanečnice u Mikulášovic.

V létě si můžete zaplavat v přehradách a rybnících nebo si vybrat ze široké nabídky uměle postavených koupališť jako je například Aquapark Děčín. Oblíbeným letním výletním cílem v okolí Děčína je i ZOO, která se specializuje na chov vzácných a ohrožených druhů zvířat.

Další vyhledávanou atrakcí určenou zejména pro rodiny s dětmi je Adrenalinpark Jedlová, jehož hlavním lákadlem je rozsáhlý lanový park na vrcholu Jedlové hory. Ta je oblíbená i mezi lyžaři, jelikož se zde nachází dvě sjezdovky i velké množství běžkařských tratí. Další možnost, jak si v Českém Švýcarsku užít zimní radovánky, poskytuje Ski areál v Horním Podluží.

České Švýcarsko 3

Kde najít ubytování v Českém Švýcarsku?

Díky oblíbenosti pískovcových skalních útvarů má turistický ruch v Českém Švýcarsku dlouholetou tradici. Už v 19. století se zde začalo nejen s výstavbou vyhlídek, mostů a turistických cest, ale i hotelů a dalších ubytovacích zařízení. Ty dnes tvoří většinu zástavby některých obcí, jako je například Hřensko, které představuje pomyslnou vstupní bránu do národního parku.

V regionu se zachovalo velké množství původních staveb lidové architektury a řada z nich byla nedávno přestavěna na penziony, chaty nebo apartmány. V malebné Vysoké Lípě, místní části Jetřichovic, můžete využít mimo jiné i ubytování v patrových roubených domech.

V blízkém okolí národního parku je i bohatá nabídka letních kempů, které se často nacházejí poblíž přírodních vodních ploch vhodných ke koupání. Po celý rok se můžete také pohodlně ubytovat v hotelech, které najdete ve větších městech jako je Děčín. Další možnosti nabízí i Česká Kamenice nebo některá z menších obcí.

České Švýcarsko patří k nejvýznamnějším evropským turistickým regionům a je nositelem řady ocenění z oblasti cestovního ruchu. Přijďte se i Vy pokochat nádhernými vyhlídkami a načerpat energii v okouzlující přírodě plné neobyčejných skalních útvarů, které tu vznikaly po několik miliónů let.

Názory a doporučení

Jan Krejčí (ubytovatel) 22.8.2019
Největším lákadlem okolí je Národní park České Švýcarsko, do kterého z naší chalupy vstoupíte pouhým překročením říčky Chřibská Kamenice. Snadno lze navštívit i sousední park Saské Švýcarsko. Oba parky jsou doslova protkány sítí turistických tras jak pro pěší, tak i pro cyklisty.
Eliška Růžičková (skupina - návštěvník) 19.8.2019
Poznali jsme Labskou cyklostezku - paráda
Libuše Limanová (skupina - návštěvník) 18.8.2019
Cyklostezka
Eva Kolářová (starší pár - návštěvník) 13.8.2019
paráda
Jan Hurt (ubytovatel) 7.8.2019
Chata Kyjovanka se nachází v Kyjově u Krásné Lípy na rozhraní Národního parku České Švýcarsko, CHKO Labské pískovce a CHKO Lužické hory.
Ilona Čechová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 7.8.2019
nádherná příroda
Emil Bláha (ubytovatel) 5.8.2019
NP Česko-saské Švýcarsko, CHKO Labské Pískovce, CHKO Lužické Hory, Šluknovsko, Lužická Jezera. Toto je jen stručný výpis přírodních lokalit v bezprostředním okolí penzionu. Ideální místo pro start vašich poznávacích výletů pro pěší i cyklo turistiku. V okolí je i mnoho historických památek, které stojí za návštěvu.
Věra (starší pár - návštěvník) 30.7.2019
rozhledna Jedlová a další rozhledny, malá přehrada Naděje, Jetřichovice (méně lidí než v Hřensku) - krásné vyhlídky, některé náročnější na výstup - odměna výhled, převis Kůlna u Všemil
Vladimír Štich (ubytovatel) 30.7.2019
Určitě nezapomeňte navštívit Hřensko, Pravčickou bránu, sklářské muzeum v Novém Boru, skalní vyhlídky v Jetřichovicích ...
Věra Konečná (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 29.7.2019
Všechny turistické trasy byly krásné, každá jinak zajímavá.
JH (skupina - návštěvník) 29.7.2019
krásný
Helena Rozkošová (ubytovatel) 26.7.2019
Národní park Česko-Saské Švýcarsko - mnoho přírodních zajímavostí, turistické cesty, cyklotrasy
Vilma Baudišová (ubytovatel) 25.7.2019
Vlčí Hora se nachází v blízkosti Krásné Lípy v Lužických horách u Národního parku České Švýcarsko. Okolí je ideální pro turistické a cyklistické výlety a také pro houbaření. V zimě je možné lyžování na Jedlové Hoře a v Horním Podluží. Možnost vyjížďky na koních v obci Rybniště vzdálené cca 5 km.
Miroslava Chlumská (sólo host - návštěvník) 16.7.2019
Vše a znovu opakuji úžasné a zajímavé!!!
Tomáš Oberpfalzer (starší pár - návštěvník) 15.7.2019
mnoho krásných přírodních příležitostí k vidění
Josef Křivánek (skupina - návštěvník) 12.7.2019
V okolí je plno možností na výlety.
Šárka Mrklovská (skupina - návštěvník) 11.7.2019
Region nádherný na přírodu.
Pavel Janů (sólo host - návštěvník) 7.7.2019
Vše, co jsem navštívil bylo super, proto jsem k Vám jel a někdy v budoucnu se určitě ještě přijedu podívat.Díky za pobyt.
Jiří Ondra (starší pár - návštěvník) 7.7.2019
Nabízí maximální zážitek z hlediska turistiky a přírodních krás - Pravčická brána, Jetřichovské vyhlídky, skalní hrad Falkenštejn, soutěsky s jízdou na lodičkách, Dolský mlýn a blízkost Hřenska.
Jana Bartíková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 5.7.2019
České Švýcarsko je nádherná oblast se spoustou aktivit, ať už sportovních či kulturních. Za náš pobyt jsme stihli například Pravčickou bránu, soutěsky v Hřensku, mýdlárnu Rubens, ferraty v Děčíně a děčínskou ZOO, projeli jsme se na cyklostezce Varhany, navštívili Panskou skálu či koupaliště ve Sloupu. Je tu spousta možností k vyžití, určitě jsme tu nebyli naposledy.
Lenka Brandová (skupina - návštěvník) 3.7.2019
mnohé zajímavosti v okolí, např. pivovar Cvikov, bazilika Jablonné v Podještědí, Panská skála, blízká zřícenina hradu Oybin v Německu
Zbyněk ŠMÍD (starší pár - návštěvník) 25.6.2019
V regionu je spousta zajímavých přírodních i stavebních památek a stojí za to tento kraj navštívit.
Ivo Zach (starší pár - návštěvník) 14.6.2019
Zajímavý, pro nás nepoznaný kraj
Ivanka Mrazek (skupina - návštěvník) 4.6.2019
Hřensko, Mariina skála, Rudolfův kamen, Wileminina vyhlíka a další zajímavosti jsou v okolí.
Jana (mladý pár - návštěvník) 3.6.2019
Spousta možností v okolí- Pravčická brána, Soutěsky, Tiské stěny, ZOO v Děčíně,...
Olga Trellova (starší pár - návštěvník) 29.5.2019
Sportovní vyžití
Alča Jánská (mladý pár - návštěvník) 12.4.2019
Vše OK
Jitka Komárková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 29.1.2019
Moc pěkný.
Ivana Horká (starší pár - návštěvník) 15.1.2019
Opravdu vše krásné a budeme se vracet.
Petra Dzubová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 14.1.2019
České Švýcarsko je nádherné.