Loading

Ubytování v Jetřichovicích

(4 objekty + 14 objektů v okolí 25 km)

Chaty Jetřichovice

Jetřichovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chaty v tichém prostředí u lesa!

Penzion Na konci světa

Jetřichovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Samoobslužný bar, vnitřní bazén a sauna

Penzion u Stašáků

Jetřichovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování v rodinném penzionu

Pension Pod skálou

Jetřichovice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Vynikající poloha u lesa v tiché oblasti

Sklářská hospoda u Růženky

Chřibská (Jetřichovice 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion u Českého Švýcarska

Usedlost Nový Svět

Růžová (Jetřichovice 7,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion v Českém Švýcarsku

Chata Kyjovanka

Krásná Lípa (Jetřichovice 8,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Prostorná chata pro skupinky, u lesa

Hotel U Zeleného stromu

Janov (okres Děčín) (Jetřichovice 9,1 km vzdušně), v rekreační oblasti
Stylový hotel v Českém Švýcarsku!

Venkovský domek

Krásná Lípa (Jetřichovice 9,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Penzion Relax

Rybniště (Jetřichovice 9,2 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
TOP - ubytování, wellness, restaurace.
1 - 18 / 18

Jetřichovice

Jetřichovice 1

Na dovolenou do Českého Švýcarska

Vydáte-li se směrem do severozápadního výběžku Ústeckého kraje, dostanete se do nádherné krajiny Českého Švýcarska. Kousek od tohoto klenotu najdete malou obec, která nese jméno Jetřichovice a stojí zde již od 14. století.

Toto místo je zcela ideální pro všechny, kteří si přejí strávit svou dovolenou aktivním způsobem uprostřed nádherné české přírody. V případě, že by se Vám zastesklo po světlech velkoměsta, během několika málo minut se ocitnete uprostřed Děčína, do jehož okresu Jetřichovice spadají. V Děčíně se mimo jiné nachází i krásný zámek, který během roku pořádá řadu kulturních akcí, včetně koncertů a výstav.

Z hlediska historie se v Jetřichovicích nejvíce dařilo zemědělství. Také se zde nacházely vyhledávané lázně. V průběhu 19. století se poprvé objevila snaha o to zpřístupnit rozmanité skalní útvary Českého Švýcarska veřejnosti. Proto zde byly vystavěny první turistické stezky, lávky a schody, které zajišťovaly alespoň trochu komfortní pohyb po kopcovité krajině.

Zábava pro celou rodinu v Jetřichovicích

Vzhledem k poloze obce je jisté, že o nejlepší program se postará zdejší příroda. Jestliže se vydáte na menší procházku, po několika minutách stanete před pozůstatky Dolského mlýna. Ačkoliv mlýn poměrně dlouho sloužil svému účelu, kvůli masivní těžbě dřeva musela jeho činnost ustat. Nakonec byl mlýn využit pro výrobu alkoholických nápojů, což vedlo ke spokojenosti všech. Jestliže jste milovníci a znalci českých pohádek, brzy přijdete na to, že se na tomto místě natáčela pohádka Peklo s princeznou, takže si prohlídku mlýna užijí i děti.

Jetřichovice 2

Pokud popojdete kousek dál, zastavte se u zříceniny hradu Falkenštejn, který zde stál od 13. století. I když toho tam dnes (krom obvodového zdiva) moc není, naskytne se Vám odtamtud nádherný výhled do přilehlého okolí hradu. Děti také určitě nadchne návštěva Trpasličí skály, kterou hlídá sedm trpasličích soch, spolu se Sněhurkou. Sochy jsou ale před zraky návštěvníků ukryté, takže si během jejich hledání užijete spoustu zábavy.

Samozřejmě nesmíme opomenout řadu dalších přírodních útvarů, jimiž je České Švýcarsko proslulé. Nebyla by to správná dovolená v Jetřichovicích, pokud byste se nešli podívat na Jetřichovické stěny, Malou Pravčickou bránu či se nepodívali na celou řadu vyhlídek a rozhleden.

Do Jetřichovic v létě i v zimě

V letních měsících byste měli zvážit návštěvu botanické zahrady v Děčíně, kde můžete obdivovat sukulenty v místním skleníku. Také je zde vysázeno mnoho tradičních i téměř neznámých květin. Jen 14 km od obce leží zřícenina hradu Kamenice, která slouží zároveň jako rozhledna. Z jejího vrcholu dohlédnete až do Českého Středohoří.

V průběhu letní dovolené Vám můžeme doporučit návštěvu Máchova jezera, které je od Jetřichovic vzdáleno pouhých 35 km. Je tu pláž vhodná ke koupání a mnoho volnočasových aktivit, jako například vodní fotbal, tobogán nebo možnost plavby na lodi. Ani v zimních měsících se ale nemusíte koupání vzdát. Zhruba půl hodiny od Jetřichovic je Aquacentrum Teplice, které nabízí koupání v bazénech s termální vodou a služby wellness.

V zimní sezóně si jeďte zalyžovat do areálu Polevsko Ski, které je od Jetřichovic vzdáleno 24 km. Najdete tu řadu tratí pro běžecké lyžování. Na nedalekém stadionu v Novém Boru je za příznivých podmínek zpřístupněna plocha pro lední bruslení.

Jetřichovice 3

Pokud si věříte, Polevsko Ski během roku pořádá hned několik lyžařských závodů, mezi něž patří například Polevská lyže, Lužická třicítka nebo Silvestrovský běh, který lze absolvovat buď na lyžích, nebo po svých. Stačí se jen zapsat do příslušné kategorie a můžete se zapojit do boje o medaili.

Ubytování v Jetřichovicích pro skromné i náročné

Pokud se chcete ubytovat přímo v Jetřichovicích, lze využít poměrně široké nabídky penzionů, hotelů, privátů, apartmánů a prázdninových domů, které se v obci nachází. Některé z těchto zařízení disponují vlastními hernami, kde si můžete zahrát třeba stolní tenis, stolní fotbal či kulečník.

Nedaleko obce pak provozuje činnost několik cenově dostupných dřevěnic, chat a chalup, které se postarají o to, že budete mít na dovolené dokonalé soukromí. Jediní, kdo by Vás mohli vyrušit jsou veverky a lišky.

Krajina Českého Švýcarska je jednou z věcí, kterou by měl během svého života alespoň jednou navštívit každý. Přijeďte svou dovolenou prožít do Jetřichovic a přesvědčte se sami.

Názory a doporučení

Antonín Štrejl (ubytovatel) 26.2.2019
Ideální východisko do Českého Švýcarska a Lužických hor.
Jitka Komárková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 29.1.2019
Jsme zde po 3 hodně se zde Vesnice zmněnila jen k lepšímu.
Ivana Horká (starší pár - návštěvník) 15.1.2019
Obec je moc pěkná, hodně procházek, skalních mněst no super. Doporučuji všem.