Loading

Ubytování v Janově (okres Děčín)

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Hotel U Zeleného stromu

Janov (okres Děčín), v rekreační oblasti
Stylový hotel v Českém Švýcarsku!

Hotel Labe

Hřensko (Janov (okres Děčín) 2,5 km vzdušně), v obci / ve mě...
Ideální hotel pro aktivní rekreanty

Chalupa Arnoltice u Hřenska

Arnoltice (Janov (okres Děčín) 2,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Chalupa v srdci Českého Švýcarska

Usedlost Nový Svět

Růžová (Janov (okres Děčín) 3,4 km vzdušně), na samotě, u le...
Rodinný penzion v Českém Švýcarsku

Pension 68

Děčín - Prostřední Žleb (Janov (okres Děčín) 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion v klidné části Děčína

Chaty Jetřichovice

Jetřichovice (Janov (okres Děčín) 9,0 km vzdušně), na okraji...
Chaty v tichém prostředí u lesa!

Apartmán Liberecká

Děčín (Janov (okres Děčín) 9,1 km vzdušně), na okraji obce...
Klidné prostředí v blízkosti centra

Apartmán Restaurace Praha - Jetřichovice

Jetřichovice (Janov (okres Děčín) 9,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Dvoupokojový apartmán v centru obce

Pension Pod skálou

Jetřichovice (Janov (okres Děčín) 9,4 km vzdušně), v obci...
Vynikající poloha u lesa v tiché oblasti

Bohemian Rose Garden Apartments ***

Děčín (Janov (okres Děčín) 9,7 km vzdušně), v obci / ve měst...
Moderní apartmány přímo v hist. centru
1 - 31 / 31

Janov (okres Děčín)

Janov (okres Děčín) 1

Janov - jen pár kroků do Českého Švýcarska

Janov je obec jen kousek od hranic s Německem a především hned vedle Českého Švýcarska. Jedná se o ideální stanoviště, odkud můžete poznávat krásy okolní úchvatné přírody a nevšedních přírodních úkazů.

Určitě Vás ale také zaujme historie obce a mnoho různých aktivit pro sportovce i rodiny s dětmi, které zde můžete provozovat. Janov je malá obec, která se nachází v okrese Děčín v Ústeckém kraji, poblíž řeky s názvem Kamenice a Janovského potoka.

Poznejte zblízka Janov v nádherné přírodě

Jen kousek od Janova začíná národní park České Švýcarsko. Právě zde můžete obdivovat typické skalní útvary, uvidíte zde různé druhy rostlin, a pokud budete mít štěstí, tak také volně žijící zvěř. Při objevování ale nevynechejte ani jižní stranu, kde najdete chráněnou krajinnou oblast Labské pískovce. Z konkrétních přírodních úkazů stojí za zmínku například Pavlinino údolí, vyhlídka Belvedér nebo známá Pravčická brána.

Místo kolem Janova je ideální pro turistiku a pro procházky v přírodě. Trasy jsou zde dobře a přehledně značené a vhodné i pro cyklistické projížďky. Krásy krajiny nejlépe uvidíte z vyhlídek Růžovský vrch a z Janovské rozhledny.

Na své si přímo v Janově přijdou také milovníci historie. Obec byla založena kolem 14. století a z historických staveb můžete obdivovat kapli svatého Jana Křtitele. Pozoruhodný je také unikátní větrný mlýn, který připomíná známé holandské mlýny a který zde stojí již od roku 1844. Architektura obce je typická pro tuto oblast a najdete zde několik zajímavých venkovských usedlostí. V Janově se také nachází starý památný dub.

Janov (okres Děčín) 2

Zajímavé inspirace na výlety kolem Janova

Kromě pamětihodností v samotné obci a krásné přírody se můžete během dovolené vypravit poznat také památky v okolí. Mezi ty, které rozhodně stojí za vidění a jsou ve snadno dostupné vzdálenosti, patří především skalní hrad Sloup a vodní hrad LipýČeské Lípě. Na milovníky historie čeká zřícenina hradu Blansko stojící na stejnojmenném kopci, zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí, jež je jednou z nejvýznamnějších památek saské renesance v ČR, a zámek Děčín na pískovcové skále. Vedle zámku uvidíte v Děčíně také soutok řek Labe a Ploučnice.

Jen nedaleko od Janova můžete pak zavítat do turistických atrakcí jako je arboretum Nové Zákupy a skanzen Zubrnice, kde uvidíte lidovou architekturu a kulturu tohoto regionu. Přímo v nedalekém Děčíně se nachází i mnohá místa vhodná pro rodinné výlety jako je botanická zahrada, její pobočka Rajské ostrovy s akvárii s barvenými rybkami nebo zoologická zahrada, kde spatříte například medvědy grizzly a dalších více než 150 druhů zvířat.

jezeře Milada s velmi čistou vodou si můžete užít radovánek během letní dovolené. Lze se tu koupat, rybařit a provozovat vodní sporty. Celoroční koupání umožňuje Aquacentrum Teplice s nepřebernou škálou atrakcí a termální vodou. V dojezdové vzdálenosti se také nachází oblíbené Máchovo jezero.

Pokud do regionu kolem Janova dorazíte v zimě, čeká na Vás široká možnost využití kopcovité krajiny k zimním sportům, jako je lyžování a snowboarding. Kvalitní sjezdovky nabízí například lyžařský areál Polevsko, kde mají ideální podmínky jak nejmenší lyžaři, tak zkušení snowboardisti, kteří vyhledávají terénní překážky pro skoky a další triky. Přibližně stejně vzdálený je ski areál Horní Podluží vhodný pro rodiny s dětmi s osvětlenými sjezdovkami a umělým zasněžováním.

Janov (okres Děčín) 3

Široké možnosti ubytování v Janově

V obci i v jejím nejbližším okolí najdete širokou nabídku míst, kde můžete nocovat. Janov je místo v krásné přírodě, kterou můžete být obklopeni i během vašeho ubytování. V takovém případě využijte kempy a chaty.

Samozřejmostí jsou ale i klasické pokoje, které Vám nabízejí různé hotely a penziony. Vybrat si můžete ze skvěle zařízených pokojů a apartmánů i levnějších a přesto komfortních ubytoven. Vzhledem ke své velikosti má obec velice dobré turistické zázemí a nechybí zde ani restaurace.

Janov je nádherné místo, které rozhodně díky unikátním přírodním úkazům stojí za návštěvu. Toto místo si každý ihned zamiluje. Cestovatele potěší nejen nádhernou přírodou, ale i dalšími zajímavostmi a bohatou nabídkou ubytovacích kapacit. Vyrazit sem můžete na letní či na zimní dovolenou a nikdy zde nebude nouze o místa k navštívení a zajímavé aktivity. Nejen přírodní zajímavosti Janova nadchnou každého.