Loading

Ubytování v Arnolticích

(1 objekt + 31 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Arnoltice u Hřenska

Arnoltice, v obci / ve městě
Chalupa v srdci Českého Švýcarska

Usedlost Nový Svět

Růžová (Arnoltice 1,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Rodinný penzion v Českém Švýcarsku

Hotel U Zeleného stromu

Janov (okres Děčín) (Arnoltice 2,6 km vzdušně), v rekreační oblasti
Stylový hotel v Českém Švýcarsku!

Hotel Labe

Hřensko (Arnoltice 4,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v lese
Ideální hotel pro aktivní rekreanty

Pension 68

Děčín - Prostřední Žleb (Arnoltice 4,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion v klidné části Děčína

Apartmán Liberecká

Děčín (Arnoltice 6,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Klidné prostředí v blízkosti centra

Bohemian Rose Garden Apartments ***

Děčín (Arnoltice 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Moderní apartmány přímo v hist. centru

Penzion Seňková

Děčín (Arnoltice 7,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově výhodné pokoje 10 min od centra

Kemp Děčín

Děčín (Arnoltice 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Bungalovy v kempu s vynikající polohou

Chaty Jetřichovice

Jetřichovice (Arnoltice 9,1 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Chaty v tichém prostředí u lesa!
1 - 32 / 32

Arnoltice

Arnoltice 1

V Arnolticích máte Labské pískovce na dosah

Už jste projeli všechny nejzajímavější přírodní parky ve svém okolí, ale ještě stále Vám to nestačí? V tom případě byste měli svou pozornost zaměřit na chráněnou krajinnou oblast Labské pískovce. Abyste nepřišli o všechny krásy, které Vám celá tato lokalita nabízí, rozhodně se Vám vyplatí ubytovat se poblíž. Volbou číslo jedna by pro Vás měla být obec Arnoltice, která spadá do okresu Děčín a jako taková náleží do Ústeckého kraje.

Pokud se tu příliš nevyznáte, můžete si pokládat otázku, kvůli čemu jsou Arnoltice tak speciální. Je dobře, že se ptáte. Arnoltice jsou totiž zasazené přímo do středu malebného Českého Švýcarska, jen na dohled od Labských pískovců. Sotva několik minut cesty Vás dělí i od kaňonu Labe, Růžovského vrchu, nebo notoricky známé Pravčické brány.

Lidé znalí místního terénu si pak vychutnávají výhled z vyhlídky Belvedér nebo si odpočinou při průchodu soutěskou Kamenice. Protože jsou Arnoltice v trochu odlehlejším příhraničí, obklopuje je jen několik menších obcí. Nedaleko je například Růžová či Ludvíkov. Jen o kousek dál se však rozprostírá okresní Děčín, ve kterém objevíte veškeré doplňkové služby, které by mohly být během Vaší dovolené potřeba.

V kraji pískovců a punčoch

O Arnolticích se poprvé hovoří ve 14. století. Jejich existence se však považuje za starší. První zmínka se totiž týká uzavření obchodu mezi dvěma šlechtici. Čili šlo o již fungující pohraniční obec. Tomu odpovídala i skladba obyvatel, která byla až na výjimky čistě německá.

Historické prameny o osudech lidí v průběhu historie Arnoltic příliš nemluví. S naprostou jistotou víme jen to, že zdejší půda nebyla moc úrodná. Proto se zemědělství věnovala jen malá část lidí, kteří v Arnolticích žili. Protože ale z něčeho žít museli, rozhodli se, že se budou zabývat výrobou punčoch.

Arnoltice 2

V pozdějších letech, kdy se začal pomalu ale jistě rozvíjet i turismus našli lidé z Arnoltic svůj zdroj obživy i v průvodcovské činnosti. Protože tu trvale žili, mohli návštěvníkům ukázat i místa, která příchozí nemohli tak dobře znát. Tradice aktivního cestovního ruchu se v Arnolticích udržela dodnes.

Tohle musíte vidět v Arnolticích a okolí!

Arnoltice disponují různými typy památek. Sice jich není mnoho, určitě se Vám však některé z nich zalíbí. Dominantou obce je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ten pochází z 2. poloviny 18. století a nahradil kostel, který na tomto místě stál dřív.

Určitě ale nepodceňujte ani procházku centrem Arnoltic. Na první pohled Vás dozajista zaujme několik osobitých domů. Jedním z nich je hrázděné stavení. Tím druhým je zvláštně kulatý dům, kterému předcházel větrný mlýn, který prošel přestavbou. Dále je v Arnolticích několik památníků. Menší pamětihodností je v neposlední řadě i socha Panny Marie Assumpty.

Velké množství aktivit skýtá i blízké okolí obce. S dětmi vyrazte k vyhlídkové věži Růženka. Podobně daleko je i rozhledna Janov. Jestli Vám nevadí chodit trochu delší trasy, případně jsou Vaše děti již větší, projděte se některou z naučných stezek, které vedou národním parkem České Švýcarsko. Naším tipem jsou především Jetřichovické skály, ve kterých je i zřícenina skalního hradu Šaunštejn. Velmi hezký den prožijete i v Děčíně. Kromě zámku je v něm totiž vyhlášená zoologická zahrada.

Co dalšího tu lze dělat?

V Arnolticích si užijete i něco málo pohybu. Mimo dětské hřiště je tu i veřejnosti přístupný plac na fotbal a hřiště na tenis či volejbal. Zdejší podmínky jsou vhodné i pro cyklistiku a pěší turistiku. Množství letních sportovních aktivit slibuje i Děčín. Kromě koupání v Aquaparku Děčín si můžete vyzkoušet lezení po místní ferratě. Za příznivého stavu vodní hladiny je možné si zarezervovat i plavbu na lodi nebo si vypůjčit menší pramici či raft.

Arnoltice 3

Úplně zkrátka nepřijdou ani příznivci zimních sportů. A to i přesto, že chráněná oblast není pro jejich provozování vhodná. Když vyjedete z obce ven, zhruba do půl hodiny stanete na svahu lyžařského střediska Polevsko. Oblíbeným cílem lyžařů je i Ski areál Horní Podluží. Pro lední bruslení jak pak velmi vhodný Děčín.

Ubytování v obci Arnoltice

Jak už jsme zmínili výše, Arnoltice jsou vyhledávaným turistickým cílem. Tomu odpovídá i škála ubytovacích kapacit. V Arnolticích funguje penzion, ale i cenově dostupné ubytování v privátech. Pokud by však byly již obsazené, ještě stále jsou tu pro vás apartmány. Určitě ale zvažte i ubytování v chalupě nebo v chatě, která Vám poskytne velmi nevšední cestovatelský zážitek.

Arnoltice jsou skvělá volba pro všechny, kteří chtějí mít během dovolené vysokou míru soukromí, ale nechtějí být stranou všech zajímavostí, které tento region nabízí. Kromě nové energie si z tohoto pobytu odvezete i spoustu krásných vzpomínek. Těšíme se na Vás!