Loading

Ubytování v Dolním Podluží

(2 objekty + 31 objektů v okolí 25 km)

Samkova chata

Dolní Podluží, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační domek s bazénem a krbem

Chalupa Majda

Dolní Podluží, v obci / ve městě, u potoka
Stylové ubytování v pokojné lokalitě

Jiřetínská chaloupka

Jiřetín pod Jedlovou (Dolní Podluží 1,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru mě...
Krásné samostatné apartmány v roubence

Domeček Jiřetín pod Jedlovou

Jiřetín pod Jedlovou (Dolní Podluží 1,7 km vzdušně), na okra...
Hezký malý domeček v Lužických horách

Penzion Relax

Rybniště (Dolní Podluží 5,2 km vzdušně), mimo obce / města,...
TOP - ubytování, wellness, restaurace.

Apartmány a Dům s verandou Chřibská

Chřibská (Dolní Podluží 6,1 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Výborné ubytování v nedotčené přírodě

Sklářská hospoda u Růženky

Chřibská (Dolní Podluží 7,0 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Rodinný penzion u Českého Švýcarska

Chalupa Lužické hory

Mařenice (Dolní Podluží 7,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylová chalupa v Lužických horách

Penzion U skály

Kytlice (Dolní Podluží 7,3 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Penzion s restaurací v Lužických horách

Venkovský domek

Krásná Lípa (Dolní Podluží 7,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Oddech v přírodě nedaleko malého města
1 - 33 / 33

Dolní Podluží

Dolní Podluží 1

Dovolená v srdci Jizerských hor

Nedaleko Děčína v Ústeckém kraji najdete obec nesoucí jméno Dolní Podluží. Obec má takřka ideální polohu, která bude vyhovovat všem milovníkům pěší turistiky a lyžování. Jen kousek od obce je hranice se sousedním Německem. Část obce spadá pod Chráněnou krajinnou oblast Lužické hory. Na své si tedy přijdou i ti z Vás, kteří milují dlouhé procházky krásnou přírodou.

Skláři z Dolního Podluží

Úplně první zmínky o obyvatelích těchto končin pocházejí již ze středověku. V okolí Dolního Podluží byla doložená existence důlních šachet a skláren. Krom těžby pro potřeby již zmíněných skláren zde byla i bohatá naleziště železných rud.

V 18. století v Dolním Podluží vznikly první továrny na výrobu látek. Převážně se jednalo o továrny na výrobu sametu a manšestru. O něco později se v obci otevřela i továrna na zpracování bavlny, papírna a mnoho dalších podniků, které výrazně přispěly ke zvýšení životní úrovně obyvatel. V současné době je obec zaměřená na podporu cestovního ruchu.

Co je k vidění v Dolním Podluží?

Nejcennější památkou na území Dolního Podluží je kostel sv. Kateřiny Alexandrijské. V 18. století byl kostel poničen po zasažení bleskem, takže se nedochovala jeho původní podoba. Místo toho byl kostel přestavěn do slohu novogotiky. Patrně nejcennějším prvkem v kostele je část stropu s křížovou klenbou, která pochází ze 16. století.

Dolní Podluží 2

Významnou památkou, která se pojí s událostmi 2. světové války je památník příslušníků finanční stráže. Dva její členové byli v roce 1938 zabiti henleinovci. O několik let později podlehl i inspektor finanční stráže, který zemřel na následky špatného zacházení v jednom z koncentračních táborů. Tento památník byl na počest všech padlých vybudován v roce 1945.

Za Vaši návštěvu ale jistě stojí i Curia Vítkov. Jedná se o model sídla velmožů. Můžete si zde prohlédnout celou řadu budov, které jsou inspirované českou a moravskou architekturou 12. a 13. století.

Celý areál funguje jako skanzen, který má návštěvníkům přiblížit život a poměry v tomto historickém období. V areálu je dům šafáře, čeledníky, věžová brána a řada dalších zajímavých objektů.

Na své cestě krajem také navštivte rozhlednu Hrádek, která je v nedalekém Varnsdorfu. Budova pochází z počátků 20. století a její součástí byly i společenské prostory. Z jejího vrcholku se Vám naskytne krásný výhled do Jizerských hor. Když budete mít štěstí, dohlédnete až do Krkonoš.

Sportovní vyžití v Dolním Podluží

Pokud se rozhodnete cestovat za koupáním, určitě by Vaší pozornosti nemělo uniknout jezero Hamr. Kolem jezera se rozkládají bohaté jehličnaté lesy a pískovcové skály. Okolo vody jsou písečné pláže, které přímo vybízí k odpočinku. Pokud se začnete Vy či Vaše děti nudit, podnikněte výpravu do zdejšího lanového parku nebo vyzkoušejte skákání ve vzduchové trampolíně. Koupání se nemusíte vzdát ani v průběhu zimních měsíců. Nedaleko obce je Aquapark Babylon, do kterého dorazíte během několika málo minut jízdy autem.

Dolní Podluží 3

V zimě jistě oceníte několik možností, kde si lze zalyžovat. Jednou z nich je Skiareál Mezičky nebo Ski Polevsko. Lyžařský areál najdete i v sousedním Horním Podluží. Pokud si ale chcete lyžování užít se vším všudy, pak vsaďte na lyžovačku ve Ski areálu Ještěd.

Možnosti ubytování v Dolním Podluží

Pokud se rozhodnete ubytovat v Dolním Podluží, můžete si vybrat z nabídky hotelů, penzionů či apartmánů. Levnější možnost představuje ubytování v soukromí. Na své si ale přijdou i milovníci klidu a pohody. V obci se totiž nachází široká škála dostupného ubytování v chatách a chalupách.

Ty jsou vhodné jak pro ty, kteří cestují ve velkých skupinách, tak pro ty, kteří si chtějí užít romantiku ve dvou. Navštivte Dolní Podluží a vychutnejte si pobyt v krásné přírodě Lužických hor.