Loading

Ubytování v Hrádku nad Nisou

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

SONA pension

Hrádek nad Nisou, v obci / ve městě, v centru města
Cenově výhodné ubytování s bazénem

Apartmány Wild Cherry

Heřmanice (okres Liberec) (Hrádek nad Nisou 12,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / n...
Místo, které budete jen neradi opouštět

Chalupa Lužické hory

Mařenice (Hrádek nad Nisou 12,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraj...
Stylová chalupa v Lužických horách

Studánecký medvěd

Liberec (Hrádek nad Nisou 14,2 km vzdušně), na okraji obce...
Penzion s vlastní restaurací

Zájezdní hostinec Semering

Křižany (Hrádek nad Nisou 15,5 km vzdušně), na samotě, u les...
Pohodlné pokoje za výhodnou cenu

Penzion Zaječí důl

Mníšek (Hrádek nad Nisou 16,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Rodinný penzion s vinným sklepem, kamny

Dům u lesa

Liberec (Hrádek nad Nisou 16,7 km vzdušně), na okraji obce...
Pokojné apartmány s bazénem u lesa

Chata Chrastná

Osečná (Hrádek nad Nisou 17,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Ideální chata pro rodinnou dovolenou

Unihotel Liberec

Liberec (Hrádek nad Nisou 17,7 km vzdušně), v obci / ve měst...
Komfortní bydlení za nízké ceny v centru

Penzion Podvrší

Osečná (Hrádek nad Nisou 18,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion s tanečním sálem a hřištěm
1 - 17 / 17

Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou 1

Na prázdniny do Lužických hor

Říkáte, že byste si Liberecký kraj pro trávení rodinné dovolené nevybrali? To je ale velká škoda, protože v něm na Vás čeká velká spousta zážitků. Přesvědčit Vás o tom může město Hrádek nad Nisou, které objevíte v okrese Liberec. Krom úchvatné přírody má i jednu další zvláštnost. V jeho bezprostřední blízkosti jsou hned dvě státní hranice. Jedna s Polskem a druhá se sousedním Německem.

Hrádkem nad Nisou protéká Lužická Nisa. Jeho scenérii pak dokresluje panorama Lužických hor. Kousek za centrem Hrádku je Vám k dispozici jezero Kristýna, které vzniklo kvůli dřívější těžební činnosti.

Kdo se vydá na procházku přes les, ten se dostane k Bílým kamenům, kterým se jinak říká Sloní skály. Co by kamenem dohodil od tohoto místa je i vrchol hory Velký Vápenný, kolem kterého prochází i stejnojmenná přírodní rezervace. Z větších středisek v blízkém okolí bychom Vám doporučili výlet do Liberce, Chotyně či Bílého Kostela nad Nisou.

První zmínky o Hrádku nad Nisou pocházejí ze 13. století. O jeho území se staral nedaleký hrad Grabštejn, který nad Hrádkem stojí ještě dnes. Čím se lidé v Hrádku živili je velmi těžké říct. Z dostupných pramenů však vyplývá, že tudy procházela důležitá obchodní cesta směrem na sever. Dalším zdrojem obživy mohla být i menší zemědělská činnost.

V novodobé historii se Hrádek nad Nisou proslavil hlavně výrobou látek a těžbou lignitu. Během 2. světové války se stal místem výkonu nucených prací. A to jak domácích totálně nasazených, tak těch, kteří přicházeli odjinud. Dnes se v Hrádku vyrábějí součástky do aut a hygienické potřeby. I přesto si město zachovalo mnoho krás, které jsou nezbytné k rozvoji turismu v této oblasti.

Hrádek nad Nisou 2

Hrádecké tipy na výlet

Nejdůležitější památkou mezi všemi je bezesporu hrad Grabštejn. Kromě Muzea veteriny si tu prohlédnete původní hradní pokoje. Odvážní zájemci určitě rádi shlédnou na kraj z budovy hradní věže.

Kdo se vydá do centra Hrádku, ten objeví skutečně malebnou památkovou zónu. Za Vaši pozornost ovšem stojí i kostel sv. Bartoloměje a chrám Pokoje z počátku 20. století.

Zajímavou, ač veřejnosti nepřístupnou památkou je Scholzeho větrný mlýn, který simuluje atmosféru poklidného venkova. Architektonickým skvostem je také Schubertova vila, ve které je dnes sídlo Hrádecké knihovny.

Turistickými cíli se ale hemží i celé široké okolí. Dětem i dospělým se bude líbit návštěva zámku Lemberk, který Vám dá nahlédnout do honosných pokojů zdejších šlechticů. Neméně poutavá je i prohlídka hradu a zámku Frýdlant. Váš čas si zaslouží i romantický zámek Sychrov, hrad Valdštejn a zámek Hrubá Skála.

Příjemně se zabavíte i v Liberci. Děti si odnesou zážitek z vyhlášené Zoologické zahrady. Dospělí naopak naberou síly v areálu Botanické zahrady.

Rekreace a sport v Hrádku nad Nisou

Nejoblíbenějším cílem místních i přespolních je jezero Kristýna. Tento zatopený lom je vhodný nejen ke koupání, ale i k windsurfingu a k plavbě na lodi. V areálu kempu jsou ještě tenisové kurty a hřiště na volejbal. Toto místo je vhodné i k jízdě na in-line bruslích.

Vhodné podmínky k venkovnímu koupání má i přehradní nádrž Mlýnice. Za ošklivého počasí se přesuňte do Aquancentra Babylon, které je Vám dostupné v nedalekém Liberci.

Hrádek nad Nisou 3

V zimě počítejte s tím, že tu není ani jedno sportoviště, které by bylo vhodné k provozování zimních sportů. To ale ničemu příliš nevadí, jelikož je tu několik významnějších lyžařských středisek. Tím menším je Ski areál Jedlová. Velkou lyžovačku s rodinou či přáteli naopak zakusíte ve Ski areálu Ještěd, jehož součástí je i skokanský můstek.

Kde se ubytovat?

Kvalitní ubytování v Hrádku nad Nisou poskytuje několik hotelů a menších penzionů. Méně nároční cestovatelé si jistě rádi pronajmou ubytování v soukromí. V Hrádku nechybí ani možnost přenocovat v kempu či v rekreační chatě. Božský klid zažijete, když si zarezervujete ubytování v cenově dostupné chalupě.

Chcete-li mít na výběr z mnoha přírodních krás i kulturních památek, je pro Vás dovolená v Hrádku nad Nisou úplně jako stvořená. Město zároveň není turisticky vytíženou destinací. Na své si proto přijdou i ti, kteří si na dovolené přejí zažít opravdový klid.