Komfortné ubytování. Jízda na koních.

Penzion Selský dvůr stojí v obci Raspenava, která leží v CHKO Jizerské hory. Okresním městem této obce je město Liberec. Polské a německé hranice jsou vzdáleny jen několik kilometrů.

Penzion je hlavní budovou areálu s původními hospodářskými budovami, které v současnosti postupně procházejí rekonstrukcí s důrazem na životní prostředí a tradice. Hosté se mohou zúčastnit menších hospodářských prací při chovu domácích zvířat. Za příplatek nabízíme hodiny jezdectví a vyjížďky na koni, případně Vám zapůjčíme kola. V letním období je Vám k dispozici 7-metrový bazén.

Během celého roku nabízíme ubytování v budově, která byla postavena v první polovině 19. století. V šesti pokojích je možné pohodlně ubytovat 14 - 18 hostů. Vybrat si můžete z těchto pokojů:

- dva 2-lůžkové pokoje se samostatnými lůžky,
- dva 2-lůžkové pokoje s manželskou postelí a přistýlkou,
- dva 3-lůžkové pokoje s manželskou postelí, samostatným lůžkem a přistýlkou.

Ke každému z pokojů přísluší koupelna se sprchovým koutem a toaletou. Přistýlky jsou řešeny formou menšího gauče, který je během dne využitelný jako posezení. V celém objektu je zajištěn bezplatný WiFi přístup na internet.

Součástí penzionu je společenská místnost s posezením, kde si můžete zahrát stolní tenis nebo fotbal, a salonek s kamny, kde se obvykle podávají snídaně, které jsou zahrnuty v ceně. Doobjednat si můžete také polopenzi nebo plnou penzi v restauraci. Pokud k nám přijíždíte na cyklistiku nebo lyžovačku, sportovní vybavení si uložíte v stodole. Parkování je zajištěno přímo u penzionu v uzamykatelném dvoře.

Okolní hory poskytují mnoho možností sportovního vyžití. Vydejte se po pěších nebo cyklistických trasách k Černým jezírkům nebo k rozhledně Smrk. Cyklisté jistě ocení 80 kilometrovou trasu Singletrek se čtyřmi stupni obtížnosti. Vyberte se na exkurzi do města Frýdlant s hradem a zámkem nebo do Liberce se zoologickou i botanickou zahradou a aquaparkem Babylon. V letních měsících oceníte blízké koupaliště v Raspenavě a Hejnicích či přírodní rybník Petr. Pokud se k nám vyberete v zimě, doporučujeme zkusit lyžařské středisko Bedřichov (25 km), případně některé blížší polské sjezdovky jako Świeradów-Zdrój (14 km). Na výlet si můžete odskočit i do Německa, například k jezeru Berzdorfer.