Loading

Ubytování v Rokytnici nad Jizerou

(1 objekt + 35 objektů v okolí 25 km)

Luxury Wellness Apartment

Rokytnice nad Jizerou, v rekreační oblasti, u vleku
Luxusní apartmán s wellness u sjezdovky

Penzion Lesní Zátiší

Harrachov (Rokytnice nad Jizerou 3,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
V lese - stylový penzion s restaurací

Chalupa Pelíšek

Harrachov (Rokytnice nad Jizerou 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Apartmánová chalupa u lyž. středisku

Chata Havel

Vysoké nad Jizerou (Rokytnice nad Jizerou 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Chata v blízkosti lyžařských středisek

Horská chata Ježek

Harrachov (Rokytnice nad Jizerou 5,3 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Chata přímo u Ski areálu Harrachov

Apartmán Harrachov

Harrachov (Rokytnice nad Jizerou 5,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Apartmán s výhledem na skokanské můstky

Vila Sekvoj

Harrachov (Rokytnice nad Jizerou 6,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Stylová horská vila v Krkonoších

Apartmánový penzion SIGNUM LAUDIS

Velké Hamry (Rokytnice nad Jizerou 8,5 km vzdušně), na okraji obce / města, v centr...
Sauna, koupací sud, dětské hřište...

Penzion U Kotle

Vítkovice (Rokytnice nad Jizerou 8,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s vířivkou na samotě v lese

Penzion U raka

Desná (okres Jablonec nad Nisou) (Rokytnice nad Jizerou 10,5 km vzdušně), mimo obce...
Příjemné ubytování v útulném prostředí
1 - 36 / 36

Rokytnice nad Jizerou

Dovolená v objetí Krkonoš

Rokytnice nad Jizerou 1

Rokytnice nad Jizerou patří mezi nejatraktivnější horská letoviska nejen v Krkonoších, ale prakticky na celém území České republiky. Leží na severu Čech, v západní části Krkonoš v okrese Semily, který spadá pod Liberecký kraj. Město s něco víc jak 2500 stálými obyvateli obklopují masivy Stráže, Lysé a Čertovy hory, poblíž se nachází Paseky nad Jizerou, Jablonec nad Jizerou nebo Harrachov, dále na sever už jen Polsko.

Oblast dnešní Rokytnice byla osídlována již v polovině 16. století, obec jako taková byla založená kolem roku 1574 v údolí Huťského potoka. Odtud dostala i své jméno Rokytnice – je odvozeno od pojmu „rokytná“, tedy voda tekoucí mezi vrbami (rokytami).

Okolí Rokytnice nad Jizerou bylo bohaté na suroviny – až do 30leté války se tu těžilo dřevo, olovo, měď a dokonce stříbro, fungovala tu také Rokytnická sklárna, která byla v provozu do roku 1599. Zašlou slávu dolů se místní obyvatelé snažili oživit až do 18. století, leč marně. Od 18. století nabývá význam tkalcovství, jenž bylo postupně vytlačováno tovární textilní výrobou. Ta v Rokytnici nad Jizerou fungovala i po druhé světové válce, město se ale postupně začalo orientovat na cestovní ruch, rekreaci a turismus.

Do Rokytnice se vyplatí zajet v zimě i v létě

K významným historickým památkám Rokytnice patří jednolodní pozdně barokní kostel sv. Michala s klasicistním zařízením z druhé poloviny 18. století, jenž byl postaven na místě dřevěného protestantského kostelíka z konce 16. století. Další zajímavou budovou je místní secesní radnice ze začátku 20. století, která svého času sloužila i jako obecní knihovna, sídlo spořitelny, ve sklepních prostorách dokonce bylo zbudováno provizorní vězení. Jako poslední z našeho malého výčtu rokytnických pamětihodností zmíníme kapličku na Kostelním kopci. Stojí na místě, které bylo vybráno pro stavbu náměstí a kostela. Plány ovšem byly přesunuty do Dolní Rokytnice a v malebné lokalitě tak zůstal prostor pro kapli, která byla postavena v druhé polovině 18. století na místě kaple původní, dřevěné, z roku 1724.

Rokytnice nad Jizerou 2

V současnosti je Rokytnice nad Jizerou známá zejména jako lyžařské a turistické centrum Krkonoš. Na místních svazích funguje množství vleků a prozatím sedačkové lanovky. Mezi vůbec nejoblíbenější střediska v republice patří Skiareál Horní Domky, kterému dominuje Lysá hora, mírné a široké svahy nabízí Skiareál Studenov, přijatelný profil má také Skiareál U Modré Hvězdy nebo Skiareál Pařez, kde se dá provozovat oblíbené letní travní lyžování. Pokud si chcete vyzkoušet snowtubing, navštivte Skiareál Bosíno. V Rokytnici nad Jizerou je toho dost a dost také pro běžkaře – zdejší Skiregion Rokytnice nad Jizerou je zařazen do systému Krkonoše – lyžařský běžecký ráj s více jak 500 km upravených běžkařských tratí.

Se zimou ale sezona v Krkonoších nekončí. Když roztaje sníh, ukážou se v Rokytnici a jejím okolí desítky a stovky kilometrů značených turistických tras, třeba na Pramen Labe nebo horskou chatu Dvořačky. K oblíbeným cílům patří také vrch Stráž, Huťský vodopád nebo Ručičky – rozcestí s napojením na již zmíněné Dvořačky, Harrachov nebo Voseckou boudu. Pro komfort milující turisty je zase připravena lanová dráha Horní Domky s možností vyvézt kola, kočárky, psy a zavazadla. Bez adrenalinových atrakcí nedáte ani ránu? Pak si zajděte na summer tubing v areálu Bosíno nebo do bikeparku ve skiareálu Horní Domky, v hotelu Starý Mlýn najdete dokonce největší motokárovou dráhu v západních Krkonoších!

A co okolí Rokytnice?

Rokytnice nad Jizerou 3

Pokud Vám ve výčtu rokytnických atrakcí chybělo koupání, nezoufejte. Skvělé možnosti na relaxaci tohoto druhu najdete v okolí Rokytnice nad Jizerou. Jen 3 kilometry od města je vzdálený sportovní areál Pilišťata s koupalištěm v Jablonci nad Jizerou, na sever, v Harrachově, zase můžete natrefit na místní koupaliště, jedno z nejstudenějších v Česku. Skvělé zázemí nabídne koupaliště v obci Poniklá – výjimkou zde nejsou pravidelné kulturní akce, příjemným zpestřením pobytu může být návštěva nedalekého Muzea krkonošských řemesel. A když si malinko pocestujte, můžete se ocitnout až v 50 kilometrů vzdáleném centru Babylon Liberec, největším tematickým aquaparku s celoročním provozem. Jsou zde připraveny masáže, lunapark, laser game, wellness, fakultativní výlety, skibusy, koupání a mnoho dalšího pro pobavení a oddych.

Ovšem okolí Rokytnice, to není jen sport a turistika, ale také nejedno zajímavé museum. Život v Krkonoších vám představí Muzeum galerie Starý kravín ve Františkově, v Harrachově zase můžete zavítat do muzea skla, hornického nebo Ski muzea, ve kterém lze shlédnout výstavu trofejí úspěšných harrachovských lyžařů. Milovnící techniky by měli navštívit Loukov a zdejší Muzeum techniky s historickou motoristickou sbírkou a unikátní ponorkou s českým patentem.

Z blízkého okolí Rokytnice je patrně nejatraktivnější lokalitou horské středisko Harrachov se známou Janovou skálou, Tvarožníkem a místním sportovním areálem s legendárním skokanskými můstky a skvělými podmínkami pro lyžování, turistiku a cykloturistiku.

Ubytování v Rokytnici nad Jizerou

Za posledních 15 – 20 let prodělala Rokytnice stavební boom. Ve městě došlo k významnému zvýšení ubytovacích kapacit všeho druhu. Jsou zde priváty, apartmány, pensiony, hotely, ubytovny, chaty a chalupy a také ubytování s wellness. Z okolí je na tom podobně Harrachov nebo Jablonec nad Jizerou, poblíž kterého je dokonce kemp. Pojďte se podívat do Rokytnice nad Jizerou, kochejte se krásou Krkonoš, zkrátka jezte, pijte, sportujte, relaxujte, milujte aktivní život!