Loading

Ubytování v Turnově

(1 objekt + 31 objektů v okolí 25 km)

Penzion Pod Hlavaticí

Turnov - Mašov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Letní dobrodružství začíná u nás

Vila Chutnovka

Mírová pod Kozákovem (Turnov 4,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Přijďte do vily, kde se dobře bydlí

Penzion Loktuše

Mírová pod Kozákovem (Turnov 5,2 km vzdušně), na okraji obce...
Penzion s restaurací, v Českém ráji

Chaloupka u Močubů

Vyskeř (Turnov 5,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Na venkově, atmosféra jako u babičky

Penzion Olda

Hrubá Skála (Turnov 5,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Příjemný rodinný penzion s bazénem

Ubytování u Ťukalů

Všeň (Turnov 5,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné ubytování v Českém ráji

Roubenka Vyskeř

Vyskeř (Turnov 6,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Romantické ubytování v krásném prostředí

Penzion Láska

Vyskeř (Turnov 6,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Novězrekonstruované moderní apartmány

Apartmány Tunka Zdeněk

Malá Skála (Turnov 6,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné apartmány v Českém ráji

Chata na Červenici

Mírová pod Kozákovem (Turnov 6,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata na Červenici
1 - 32 / 32

Turnov

Turnov 1

Oblíbené centrum Českého ráje Vás uchvátí

V jižním cípu Libereckého kraje se rozkládá slavné historické město Turnov, které Vás již na první pohled zaujme svou jedinečnou atmosférou. Těšit se ale můžete i na mnoho zajímavých památek, a taktéž milovníci sportu si zde přijdou na své. Za prohlídku však stojí též okolí, kde se nudit rozhodně nebudete. Navíc, úchvatná příroda plná hlubokých lesů a výhodné ubytování, to vše čeká na ty, kdo se na dovolenou do Českého ráje vydají.

Turnov, půvabná perla plná památek, se již od pradávna těšil přízni slavných šlechtických rodů, které měly odjakživa o toto nádherné město eminentní zájem. Všude v jeho okolí se totiž nacházela naleziště drahých kamenů. Právě z nich se pak brousily náušnice, náhrdelníky a prsteny, jež přinesly tomuto místu slávu a učinily z něj hotovou šperkařskou metropoli. Ta nyní všem, kdo si sem najdou cestu, nabízí nejen zachovalé památky, ale i levné ubytování za rozumné ceny. 

Jakými zajímavostmi Vás Turnov překvapí?

Dovolená v Turnově Vás zve na návštěvu nádherného historického jádra, které si zaručeně nesmíte nechat ujít. Svou prohlídku můžete zahájit na hlavním náměstí obklopeném krásnými domy, jemuž vévodí budova renesanční radnice, a také kašna s morovým sloupem. Jen kousek odtud se dále nachází bývalý klášter s kostelem svatého Františka z Asissi. Tato vznešená, těžko přehlédnutelná stavba v klasicistním stylu, Vás již z dálky zaujme svým půvabem.

Za povšimnutí pak stojí i pseudorománská zvonice, a též novogotický kostel Narození Panny Marie z poloviny 19. století. Dnes působivá trojlodní bazilika patří mezi největší svého druhu v Evropě, a právě proto se ji rozhodně vyplatí navštívit. Kdo se chce dozvědět o historii města více, měl by zamířit do Muzea Českého ráje s expozicí drahých kamenů. Milovníci romantiky pak zase jistě ocení jedinečný zážitek v podobě prvotřídního ubytování v měšťanských domech.

Turnov 2

Do Turnova za drahokamy, historií a kulturou

V Turnově to skutečně žije. Na své si tak v této perle Liberecka přijde nejen ten, kdo koho láká zachovalá architektura, ale nudit se zde nebudou ani příznivci kultury. Vydat se můžete třeba do divadla, jež je přesnou kopií toho Prozatímního v Praze. V případě, že si sjednáte to nejlepší ubytování a zůstanete déle, můžete se těšit na řadu skvělých akcí. Mezi ně patří třeba Staročeské řemeslnické trhy, tradiční masopust nebo svatováclavské posvícení.

Pokud Vás zajímá spíše aktivní dovolená, buďte si jisti, že si toto oblíbené historické město taktéž zamilujete. V letních měsících se vydejte třeba na nedávno zrekonstruované koupaliště Maškova zahrada, kde najdete plno skvělých atrakcí. Není proto divu, že na své si tady přijdou také rodiny s dětmi, na které čeká skluzavka Kamikatze a pěkně dlouhý tobogán. Kdo má chuť, poměřit své síly s místními, neměl by se zase nechat ujít známý Memoriál Ludvíka Daňka.

Okolí Turnova Vás uchvátí svou atmosférou

V případě, že si chcete užít pohodový pobyt spojený s dobrodružstvím, nezapomeňte se vydat také do okolí Turnova. Čeká tady na Vás mnoho zajímavých míst a můžete se být jisti, že si zde vychutnáte i hodně zábavy. Za návštěvu stojí například Dlaskův statekDolánkách u Turnova, který Vás okouzlí svým půvabem. Právě tady žil a působil slavný lidový písmák a kronikář, jehož osudy Vám přiblíží expozice v jeho rodné roubence.

Dovolená v Českém ráji je však jako stvořená také pro všechny milovníky přírody, kteří si chtějí odnést z této části země jen ty nejkrásnější zážitky. Čekají tak na Vás procházky panenskou přírodou, večery u táboráku a pohodové ubytování v kempu. Máte-li chuť, zkuste také pokořit jednu z mnoha skal, za což budete odměněni pěkným výhledem. Stejně tak máte možnost, zamířit za dobrodružstvím do jeskyně Postojna, vypravit se na borůvky, nebo jen tak odpočívat.

Turnov 3

Za zimními sporty se naopak můžete vydat do nedalekého ski areálu Kozákov, jež Vám nabízí prvotřídní sjezdovky a veškerý komfort. Samozřejmostí je však i klidná atmosféra, a proto se tady bude líbit také těm, kdo si chtějí užít pohodový výlet na běžkách. Nudit se nebudete ani na pár kilometrů vzdáleném Hradě Valdštejn, kde se seznámíte s každodenním životem ve středověku. Pobyt pak můžete zakončit třeba v pivovaru Svijany, ochutnávkou místního ležáku, který si zamilujete.

Nenechte si ujít levné ubytování v Turnově

Malebné město situované v srdci Českého ráje Vás zve nejen na dobrodružný výlet do historie a lákavé kulturní akce, ale samozřejmostí je i výhodné ubytování za pár korun. Záleží přitom jen na Vás, zda dáte přednost rodinnému penzionu, anebo raději vyzkoušíte pronájem chalupy či roubenky. Ti, kteří touží spíše po prvotřídních službách a přepychu si jistě zamilují hotely v centru města. Samozřejmě však nechybí ani stylově zařízené apartmány nebo cenově výhodné ubytování v soukromí.

Dovolená v Turnově spojená s návštěvou památek, nákupem drahokamů i pestrým kulturním a sportovním životem, je snem mnoha z nás. V případě, že taktéž máte chuť, užít si pohodový pobyt se vším všudy, neváhejte a sjednejte si to nejlepší ubytování. Pak Vám totiž již nic nebrání, sbalit kufr a do této krásné, historicky významné lokality, kde se nudit rozhodně nebudete, vyrazit.