Loading

Ubytování v Holíně

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Ubytování v Českém ráji

Holín, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klidná dovolená v Prachovských skalách

Vila Český ráj

Podhradí (okres Jičín) (Holín 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě
TOP ubytování s bazénem, vířivou vanou

Apartmány Libuň

Libuň (Holín 5,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Ubytování s bazénem, hřištěm a altánkem

Chata Na Samšině

Samšina (Holín 6,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusní chata s vířivkou a saunou

Srub Pedla

Lomnice nad Popelkou (Holín 8,1 km vzdušně), na okraji obce...
Netradiční ubytování

Chata Tužín

Radim (okres Jičín) (Holín 8,6 km vzdušně), na okraji obce...
Dřevěná chata na polosamotě u lesa

Apartmány Ktová 15 pod Troskami

Ktová (Holín 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány pod hradem Trosky

Ubytování na Cimbále

Úbislavice - Chloumek (Holín 9,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Klidné ubytování na samotě v Českém ráji

Chalupa Trosenka

Troskovice (Holín 10,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortní ubytování s bazénem a saunou

Chalupa Tábůrek

Rovensko pod Troskami (Holín 10,4 km vzdušně), v rekreační o...
Prostorná chalupa v srdci Českého ráje
1 - 33 / 33

Holín

Holín 1

Holín - poklidná obec u Prachovských skal

Zavítejte do malé ale velice atraktivní vesničky s názvem Holín. Najdete ji jen nedaleko od Jičína vedle Prachovských skal. Právě ty jsou spolu s dalšími přírodními památkami z Českého ráje turisticky nejoblíbenějším místem, které zde můžete během letního i zimního pobytu navštívit.

Za zmínku ale stojí i historické hrady a jiné staré stavby nebo pomníčky. V Holíně si však užijete i mnoho zábavy ať už jste sportovci nebo hledáte relax či netradiční aktivity, jež by oslovily i Vaše děti.

Jedinečná příroda propojená s historickými památkami Holína

Obec Holín se nachází v Královéhradeckém kraji v okrese Jičín a leží při Holínském potoce, zhruba 2 km severozápadně od okresního města Jičín.

Obec se skládá z částí Holín, Horní Lochov, Pařezská Lhota a Prachov. Jak již naznačuje název poslední části, hlavní turistickým cílem jsou nedaleké Prachovské skály. Jedná se o přírodně vzniklá unikátní skalní pískovcová města s vysokými věžemi a hlubokými stržemi. Jsou součástí nejstarší české chráněné krajinné oblasti Český ráj, do jehož dalších míst si můžete udělat z Holína výlet.

V blízkém okolí zde najdete mnoho přírodních památek, jako jsou Klokočské skály, Suché skály a oblast Hruboskalsko, kde se nachází mnoho zajímavých skalních tvarů. Dále rybník Obora a rybník Vražda, Ondříkovický pseudokrasový systém, nedaleké Bozkovské dolomitové jeskyně, Tachovský vodopád nebo Libunecké rašeliniště se slatinnými loukami. Uvidíte zde různé chráněné rostliny a drobné živočichy.

Součástí chráněné krajinné oblasti Český ráj je i zřícenina hradu Trosky, která se nachází na vrcholku stejnojmenné hory vzdálené jen 10 kilometrů. Hrad pochází ze 14. století a je oblíbeným cílem všech turistů, kteří mají rádi přírodu i historii, především v období letních dovolených.

Holín 2

Památky a zajímavou historii najdete i přímo v obci Holín. První písemné zmínky o ní pocházejí už z roku 1327 a pak 1370, kde se hovoří o tehdejším hradu. Rozvaliny skalního hradu Pařez, který je též nazývaný Husí nůška, dodnes najdete nedaleko od obce na severozápadním okraji Prachovských skal. Také zde stálo charvátské hradiště, jež je nyní jako hradiště Prachov archeologickou kulturní památkou.

Každý milovník starých časů by měl rovněž navštívit místní historický statek (číslo popisné 11) z roku 1850 a Mariánskou sochu. Nedaleko hřbitova objevíte pomníčky bitvy v roce 1866 a dřevěnou zvoničku.

Nabídka aktivit pro sportovce i rodiny s dětmi

Ač se jedná o malou a klidnou obec, najdete i přímo ve vesnici široké možnosti zábavy a mnoho míst pro využití volného času. Holín nabízí různá hřiště pro sportovce - na své si přijdou milovníci fotbalu, volejbalu i tenisu. Pro děti jsou k dispozici zábavné prolézačky. Pěkné koupání pro letní měsíce je ve vybudovaném rybníku Čistý, jež se nachází těsně za vesnicí směrem k Prachovským skalám a pak také v rybníku Pařezský. Pokud si uděláte výlet zhruba o 12 kilometrů dál, čeká na Vás i vodní nádrž Jahodnice a soustava osmi rybníků v Podtroseckém údolí.

V zimě se zase můžete vypravit na svahy a užít si lyžování například ve Ski areálu Šachty nebo Ski areálu Plavy se sjezdovkami různé obtížnosti, dětským parkem a večerním lyžováním. V Holíně zkrátka najdete zábavu bez ohledu na roční období. Místo je jako stvořené pro podnikání pěších i cyklistických výletů. Krajinu můžete obdivovat i z nedaleké rozhledny Čeřovka - Milohlídka, z vyhlídky Allainova věž nebo se vydat ještě dál a poznat krásy severu Čech.

V dojezdové vzdálenosti od Holína můžete najít zajímavosti, jako je například dřevěný kostel sv. Mikuláše v Nové Pace, dřevěný kostel sv. Václava Kozojedech, Dlaskův statek a arboretum Bukovina.

Oblíbenými turistickými cíli v blízkém okolí jsou pak samozřejmě hrady a mezi nimi zejména jeden z nejzachovalejších hradů - hrad Kost, hrad Pecka, unikátní renesanční komplex hrad a zámek Staré Hrady či zámek Hrubá Skála. Nejen rodiny s dětmi určitě ocení během pobytu Aqua centrum Jičín nebo o něco vzdálenější Aquapark Špindl.

Zajeďte se podívat i na zvířátka do ZOO Chleby a ZOO Dvůr Králové. Velice zajímavým zážitkem je i návštěva botanické zahrady v Liberci nebo archeoparku Všestary.

Holín 3

Ubytování přímo v Holíně i v okolí

Ačkoliv je Holín jen malou vesničkou, přináší veškeré zázemí a to včetně příjemného posezení v restauraci a samozřejmě včetně množství ubytovacích zařízení.

Přímo v obci seženete několik privátů a také okolní obce nabízejí celou řadu hotelů, penzionů a apartmánů. Díky velkému množství vodních ploch není problém sehnat kemp pro stany, karavany nebo s chatkami. Pokud chcete mít při ubytování soukromí, využijte pronájem chalup, kde můžete strávit letní dovolenou nebo třeba i Silvestr a Nový rok. 

Holín je zajímavý v každém ročním období a každý zde najde aktivitu a místa, která ho nejvíce zaujmou. Na milovníky památek tu čeká řada hradů a zámků a příznivci outdoorových aktivit ocení lokalitu chráněné krajinné oblasti. Přijeďte poznat Prachovské skály a jejich okolí, ať už se chystáte na letní nebo zimní dovolenou.