Loading

Ubytování v Kovači

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Chalupa u lesa Kovač

Kovač, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa u lesa v blízkosti Českého ráje

Chata Tužín

Radim (okres Jičín) (Kovač 8,1 km vzdušně), na okraji obce...
Dřevěná chata na polosamotě u lesa

Ubytování na Cimbále

Úbislavice - Chloumek (Kovač 10,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Klidné ubytování na samotě v Českém ráji

Vila Český ráj

Podhradí (okres Jičín) (Kovač 11,6 km vzdušně), v obci / ve městě
TOP ubytování s bazénem, vířivou vanou

Penzion Pod Vyhlídkou

Pecka (Kovač 11,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion s hospůdkou a škol. střediskem!

Autokemp U Věže

Hořice (okres Jičín) (Kovač 12,2 km vzdušně), mimo obce / mě...
Přijeďte si k nám užít klidnou dovolenou

Chalupa Holín

Holín (Kovač 12,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Prachovské skály

Chalupa Pavel

Pecka (Kovač 13,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u vleku
Chalupa s bazénem v přírode Podkrkonoší

Roubenka Panorama

Vidochov - Stupná (Kovač 13,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulní chata s bazenem v Českém Ráji

Srub Pedla

Lomnice nad Popelkou (Kovač 14,1 km vzdušně), na okraji obce...
Netradiční ubytování
1 - 17 / 17

Kovač

Kovač 1

Pohoda u Kovačské bažantnice

I přesto, že si většina lidí plánuje dovolenou v Jihočeském nebo Olomouckém kraji, ve skutečnosti by neměli zanevřít ani na Královéhradecký kraj. Kromě toho, že je v něm velké množství památek se pyšní i celou řadou méně známých přírodních krás, na které narazíte téměř všude, kamkoliv se hnete. Výjimkou není ani obec Kovač, která náleží do okresu Jičín.

Jestli si přejete strávit nadcházející dovolenou v naprostém klidu a soukromí, Kovač Vám v tom vyhoví. I když je z obce velmi dobré napojení na jeden z hlavních silničních tahů, kam Vaše oko dohlédne, tam se rozprostírá nekonečné pole střídající les.

Romantiku tohoto místa podtrhuje protékající říčka Lužanka, která se vine okolo několika rybníků, z nichž největší je Hluboký Kovač. Co by kamenem dohodil je také přírodní rezervace Kovačská bažantnice, která se vyznačuje porostem typickým pro lužní les. V případě, že byste rádi vycestovali třeba za kulturou, během chvíle dorazíte do Jičína, Ostroměře či do Hořic.

U Zlodějského mlýna

První zmínka o existenci Kovače pochází z počátků 14. století. Už od svého založení byla Kovač orientovaná na zemědělství a chov dobytka. Dokonce se hovoří o tom, že tu stával menší hrad. Ovšem, podklady, které by hovořily ve prospěch tohoto tvrzení nám bohužel chybí. O osudech místních lidí také neexistují žádné další zmínky, takže nemůžeme přesně určit, co pomohlo formovat tvář dnešní obce.

Za zmínku rozhodně stojí existence mlýna, u kterého se ujalo označení Zlodějský. Nejspíš proto, že nepokrýval pouze poptávku Kovače, ale i dalších vesnic v okolí. Díky tomu si mohl přijít na celkem hezké peníze. Dnes je Kovač poklidným turistickým střediskem a výborným výchozím bodem v rámci turistiky po Královéhradeckém kraji.

Kovač 2

Co v Kovači podniknout?

V Kovači je toho k vidění jen relativně málo. Její dominantou je socha sv. Isidora a několik zachovaných roubených stavení. Také se můžete uchýlit do již zmíněné Kovačské bažantnice, která se hodí k poklidným procházkám s rodinou, či jen pouze v doprovodu partnera.

Rozhodně si ale nemyslete, že dál tu nelze dělat zhola nic. Jestli cestujete společně s přáteli či menšími dětmi, určitě se jeďte podívat na některý z okolních hradů a zámků. Na Vaši návštěvu čeká netradičně řešený zámek Humprecht, který se pyšní nevídaně vysokým hodovním sálem.

O něco klasičtější stavbou je zámek Dětenice, který si taktéž získal srdce mnoha turistů. Za naprostou klasiku musíme označit výlet k hradu Pecka a k hradu Kost. Velmi dobře dostupný je i zámek Staré Hrady a tajuplná zřícenina hradu Trosky.

Hodně zábavy Vám poskytne i okresní Jičín. Děti i dospělé nadchne Rumcajsova ševcovna, která Vás přenese do světa tohoto oblíbeného pohádkového hrdiny. V expozici si prohlédnete, jak vypadal Rumcajsův život ještě předtím, než se z něj stal loupežník. K této postavičce se váže i Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře. Svůj den završte prohlídkou Muzea hry v Jičíně.

Hezký den prožijete také v Hořicích. V nich je zámek s muzeem, rozhledna Masarykova věž samostatnosti, sochařský park či lom u sv. Josefa. Na závěr tohoto pobytu se potěšte konzumací vyhlášených hořických trubiček.

Další tipy pro volný čas

V Kovači není žádné veřejně přístupné sportovní středisko. Proto buďte prozřetelní a vezměte si na letní dovolenou kolo. V sousedním Konecchlumí však funguje venkovní bazén, který je ideálním místem pro letní koupání. Štěstím pro hodně aktivní jedince je fakt, že téměř za rohem je Jičín, který disponuje atletickým oválem, fotbalovým hřištěm a několika kurty na tenis. Také v něm nechybí letní koupaliště a Aqua Centrum Jičín. S přáteli změříte síly i na bowlingové dráze.

Kovač 3

V zimě počítejte s tím, že budete muset za sportem chvilku cestovat. V Jičíně je zimní stadion, ve kterém si lze zahrát hokej, nebo si jen tak zabruslit pro radost. Nejbližší sjezdovky Vám pak nabídne lyžařský areál Benecko a Ski areál Máchovka. Oblíbené lyžařské středisko má i Tanvald - tzv. Ski areál Tanvaldský Špičák, Albrechtice v Jizerských horách a Rokytnice nad Jizerou. Neprohloupíte ani v případě, že si na zimní dovolenou přivezete běžky.

Jaké je ubytování v Kovači?

I přesto, že má Kovač sotva pár domů, naservíruje Vám několik různých typů ubytování. Mimo jiné cenově dostupný motelseženete tu i pronájem rekreačních chalup a chat.

Jestli si svůj rádius vyhledávání trochu rozšíříte, získáte možnost zarezervovat si apartmány, priváty nebo pokoje v domácky zařízeném penzionu. Jisté je to, že každý si zde najde přesně to, co vyhovuje jeho potřebám.

Kovač těží do značné míry z toho, že není tak známá. Přitom je na půl cesty mezi nejzajímavějšími městy této oblasti. Při plánování dovolené je proto dobré brát na tuto výhodu zřetel.