Loading

Ubytování v Králíkách (okres Hradec Králové)

(1 objekt + 3 objekty v okolí 25 km)

Statek Chmelovice

Králíky (okres Hradec Králové), v obci / ve městě
Ubytování v budově kultúrní památky

Autokemp U Věže

Hořice (okres Jičín) (Králíky (okres Hradec Králové) 15,1 km...
Přijeďte si k nám užít klidnou dovolenou

Chalupa u lesa Kovač

Kovač (Králíky (okres Hradec Králové) 16,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Chalupa u lesa v blízkosti Českého ráje

Apartmán Velký Vřešťov

Velký Vřešťov (Králíky (okres Hradec Králové) 18,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Nejlepší místo na rodinnou dovolenou
1 - 4 / 4

Králíky (okres Hradec Králové)

Králíky (okres Hradec Králové) 1

Poznávejte Králíky

To, že jste zavítali až sem znamená, že hledáte zajímavou destinaci pro trávení Vaši dovolené. Pro člověka, který pobývá celý rok na území města to mnohdy znamená přesun někam na venkov.

Nemusíte hned mířit do notoricky známých a tím pádem i turisty přeplněných míst. Místo toho vsaďte na něco zcela nového. Třeba na obec Králíky v Královéhradeckém kraji. Kdybyste ji hledali na mapě, objevili byste ji v okresu Hradec Králové.

Králíky jsou zasazené do zemědělské oblasti, kterou prochází i pásy hustých lesů. Ty jsou kromě houbaření vhodné i k ozdravným procházkám ve skupině, nebo jen tak ve dvou. Nechybí tu ani několik vodních ploch, mezi kterými se klikatí vodní hladina Králického a Štěpánského potoka. Dětem i dospělým se bude líbit odpoledne u rybníku Králíček, Štěpánského rybníka či u Nového rybníka. Není vyloučeno, že během svého pobytu budete chtít navštívit i některé z okolních měst. Jestli jde i o Váš případ, jistě Vás potěší, že brzy stanete uprostřed Nového Bydžova, Hradce Králové nebo Hořic.

Něco o historii Králíků

K osídlení Králíků došlo na naše poměry až relativně pozdě. První oficiální zmínka o nich pochází skoro z poloviny 17. století. A co hůř, jen krátce po jejich osídlení na dlouhou dobu opět zpustly. Když už se do nich někdo přestěhoval, čekala ho zdlouhavá práce na poli. Většinou se navíc jednalo o příchozí z německy mluvících zemí. Je třeba podotknout, že právě díky nim se podařilo Králíky opravdu zachránit. Ačkoliv o dalších důležitých zvratech historie mlčí, postupem času se z Králíků stalo docela velké středisko. Lze to připsat na vrub faktu, že pod dnešní Králíky spadají i Chmelovice, Podoliby a Řehoty.

Co o volnu podniknout v Králíkách?

Králíky (okres Hradec Králové) 2

Nejspíš se shodneme na tom, že během dovolené je úplně nejlepší čas na prozkoumávání pamětihodností a lokálních zajímavostí. Je potřeba říct, že těch v Králíkách příliš mnoho není. Jediným dochovaným historickým objektem je kamenný kříž a památný dub za obcí.

Není nutné však házet flintu do žita. Jestli máte auto, během chvíle si najdete spoustu jiných možností, které se postarají o zaplnění Vašeho dovolenkového programu. Za okamžik se přesunete k úžasnému zámku Hrádek u Nechanic. Ten si Vás získá nejen svou architekturou, ale i štědrou výzdobou svých interiérů. Asi půl hodina Vás dělí i od zříceniny hradu Trosky, nebo také od zámku Staré Hrady. Litovat nebudete ani návštěvy hradu Pecka nebo hradu Kunětická hora.

Jestli Vám nevadí, že se trochu projedete, rozhodně byste neměli minout Český Hobitín. Ten se nachází u obce Šediviny a téměř okamžitě Vás přenese do světa moderní fantasy. Za celodenní výlet stojí i samotný Hradec Králové, ve kterém je obří akvárium, dětská železnice nebo Muzeum východních Čech. Na celé město pak shlédnete z výšky Bílé věže.

Tipy, kam se vydat za sportem

S letní dovolenou se neodmyslitelně pojí i sport s aktivním pohybem. Králíky Vám v tomto ohledu nabídnou fotbalový ovál a jeden tenisový kurt s umělým povrchem. Nový Bydžov má taktéž tenisové kurty a hřiště na fotbal. Také disponuje Sportringem, který je vhodný pro atletiku a pro venkovní basketbal. Pokud se náhodou střetnete s náhlou nepřízní počasí, můžeme Vám doporučit koupání v Aquacentru Hradec Králové.

V zimě si jeďte zabruslit do zimního stadionu v Novém Bydžově, který je zároveň nejbližším střediskem pro provozování zimních sportů v širokém okolí. To znamená, že pokud jste přijeli primárně za lyžováním, budete muset počítat s asi hodinu dlouhým přesunem na nejbližší svah. Tím je Skiareál Kňežický vrch. Tím druhým je pak Skipark Mladé Buky. Když Vám po dobu dovolené vyjdou příznivé sněhové podmínky, zužitkujete tu i své běžky.

Králíky (okres Hradec Králové) 3

Ubytování v Králíkách

V Králíkách jsou populární individuální typy ubytování. Proto pátrejte po pronájmech chalup a rekreačních chat. Někteří usedlíci si přilepšují i pronájmem levného ubytování v privátech.

Mimo obce Králíky objevíte i apartmány, hotely a příjemně zařízené penziony. Vše záleží jen na Vašich preferencích a potřebách.

I když jsou Králíky jen malá obec, jsou poblíž dobře vybaveného města. To znamená, že kdykoliv budete v průběhu svého pobytu něco postrádat, během chvíle se tento problém vyřeší. To vše bez toho, aniž byste přišli o svůj klid a soukromí.