Loading

Ubytování v Úbislavicích

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Ubytování na Cimbále

Úbislavice - Chloumek, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Klidné ubytování na samotě v Českém ráji

Chata Tužín

Radim (okres Jičín) (Úbislavice 2,3 km vzdušně), na okraji o...
Dřevěná chata na polosamotě u lesa

Srub Pedla

Lomnice nad Popelkou (Úbislavice 7,2 km vzdušně), na okraji...
Netradiční ubytování

Chata Vidochov

Vidochov (Úbislavice 7,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Krásná rodinná chata s krbovými kamny

Roubenka Panorama

Vidochov - Stupná (Úbislavice 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulní chata s bazenem v Českém Ráji

Chalupa u lesa Kovač

Kovač (Úbislavice 8,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa u lesa v blízkosti Českého ráje

Penzion Pod Vyhlídkou

Pecka (Úbislavice 9,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion s hospůdkou a škol. střediskem!

Chalupa Pavel

Pecka (Úbislavice 9,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Chalupa s bazénem v přírode Podkrkonoší

Koupaliště a kemp Pecka

Pecka (Úbislavice 10,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u l...
Kemp roku, super cena, venkovní bazén

Chalupa Holín

Holín (Úbislavice 10,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Prachovské skály
1 - 31 / 31

Úbislavice

Navštivte Úbislavice malebnou obec v Podkrkonoší

Jestliže zavítáte do Královéhradeckého kraje a obzvlášť do okresu Jičín, najdete zde mnoho obcí, které Vás překvapí svými zajímavostmi. To zcela platí i o obci Úbislavice. Leží asi 11 km severovýchodně od Jičína a 5 km jihozápadně od Nové Paky v údolí potoka Ořeška. Rovinatá nížina středního Polabí tu přechází až k podhůří Krkonoš.

Úbislavice 1

První dochovaná písemná zmínka o vsi pochází z roku 1357. Dominantou obce je hrad Kumburk z počátku 14. století. Dodnes se dochovaly pouze zbytky gotického hradu – části zdí, hlavní hranolové a válcové věže.

K místním pamětihodnostem patří rovněž barokní kostel Narození Panny Marie. Na oltáři si povšimněte obrazu Narození Panny Marie, kterého autorem je údajně významný barokový malíř Karel Škréta. Část interiéru pochází ze zrušeného valtického kláštera.

Před kostelem se nacházející pomník padlým v I. světové válce. Historicky cenné jsou i pozůstatky původně gotického kostelíka sv. Petra a Pavla z počátku 15. století, z kterého se zachovalo obvodové zdivo a křížová klenba presbytáře.

Obec je bohatá na lidovou architekturu, která se vyznačuje dřevěnými chalupami podkrkonošského typu. Z těchto staveb vyniká Máchův mlýn z počátku 15. století, což je budova roubeného patrového mlýna s pavlačí, vyřezávaným štítem s kabrincem (obkladem) a šindelovou střechou. 

Poznejte překrásné okolí Úbislavic

Obec Úbislavice je zasazena do překrásné oblasti Jičínska. Každý si tu najde to, co mu vyhovuje, rovinaté cesty či členitý terén, vhodné pro pěší turistiku či cykloturistiku. Okolní lesy skýtají bohatství lesních plodů, jsou rájem příznivců houbaření.

Na jeden z prvních výletů se vydejte jihozápadním směrem k Valdicím. Nachází se tu přírodní památka, kuželovitý neovulkanický kopec Zebín. Po značené turistické trase s naučnou stezkou zdolejte kopec, na jehož vrcholku najdete kapli sv. Máří Magdalény ze začátku 18. století. Další krásné vyhlídky najdete u vsi Kyje u Jičína – pískovcovou rozhlednu s názvem Allainova věž a rozhlednu Tábor. Na severním okraji Jičína Vás přivítá kamenná rozhledna s půvabným názvem Milohlídka.

Krásný výhled Vám umožní rozhledna Hořický ChlumHořicích. Je to vlastně 42 m vysoká rozhledna a vysílač v jednom, poskytne Vám nádherné kruhovité výhledy do okolí. Opodál se nachází další zajímavá vyhlídka zvaná Masarykova věž samostatnosti. V interiéru sídlí muzeum a památník obětem válek z Hořic a okolí. Před rozhlednou stojí sousoší Legie za hranicemi. Při dobré viditelnosti zahlédnete z obou vyhlídek Podkrkonoší i vrcholky samotných Krkonoš, Jičínskou pahorkatinu, Broumovsko i Orlické hory.

Úbislavice 2

Historické architektonické památky můžete obdivovat v Hořicích – barokní zámek, nedaleko leží hrad Pecka, u Lomnice nad Popelkou zříceninu hradu Kozlov, v Jilemnici pseudorenesanční zámekKrkonošským muzeem a v obci Staré hrady stejnojmenný renesanční zámek, který byl přistavěn k původně gotickému hradu.

Po červené turistické značce se z Hořic dostanete do Lázní Bělohrad. Zde si můžete užít relaxační i léčebné pobyty (léčba onkologických, nervových, kožních, gynekologických onemocnění a nemocí pohybového ústrojí), založené na blahodárných léčebných účincích rašeliny.

Něco málo přes 15 km od Úbislavic se rozprostírá turistický region Český ráj. Bránou do “ráje” turistů a příznivců horolezectví jsou Prachovské skály. Významná jsou kromě Prachovských skal i skalní města Příhrazské skály a přírodní rezervace Hruboskalsko.

Prachovské skály jsou vzdáleny jen několik málo kilometrů severozápadně od okresního města Jičína. I toto město stojí za Vaši návštěvu. Projděte se zejména nádherným historickým centrem, kde kromě domů s barevnými fasádami a malebnými arkádami objevíte typický morový sloup, korunovační fontánu a samozřejmě Jičínský zámek, kde sídlí Regionální muzeum Jičín. Díky svému překrásnému okolí, tradici a také zásluhou spisovatele Václava Čtvrtka, „otce“ nezapomenutelné postavičky loupežníka Rumcajse, má svůj osobitý pohádkový charakter. Proto se tu tradičně v polovině září koná pohádkový festival “Jičín – město pohádky”.

Krajině kromě skalních měst dominují další turistické cíle, zejména hora Kozákov a zřícenina hradu Trosky. Ta je symbolem Českého ráje a jedním z nejstarších českých hradů, jehož začátky sahají do konce 14. století. Zábavu a pěkný den si užije celá rodina v přírodním zábavním areálu Šťastná země u Turnova. Najdete tu kontaktní ZOO, z herních prvků hrad Trosky s tobogany, trampolínami a lanovkami.

Zejména v teplém letním období můžete zavítat k vodní nádrži Jahodnice či ke Štěpanickému a Mikulášskému rybníku. Pěkný areál letního koupaliště najdete v Lomnici nad Popelkou, přírodního rázu je koupaliště Dachova. Za nepříznivého počasí či v zimním období je Vám k dispozici aquapark Aqua Centrum Jičín s množstvím vodních atrakcí.

Úbislavice 3

Během zimní dovolené můžete využít mírně kopcovitý terén v okolí Úbislavic a zasněžené četné polní cesty k běžeckému lyžování, za sjezdovkami si zajeďte do nedalekých lyžařských středisek. Nejblíž to budete mít asi do nevelkého Ski areálu Karas – Mezihoří.

Poměrně blízko se nachází Ski areál Máchovka, Ski areál Pecka a lyžařský areál Lomnice nad Popelkou. Pro začínající lyžaře, rodiny s dětmi ale i pro ty nejnáročnější lyžaře a snowboardisty jsou tu Skiareál Špindlerův Mlýn a SkiResort Černá Hora - Pec.

Zajistěte si včas ubytování v Úbislavicích

Během dovolené v Úbislavicích budete mít určitě co dělat. Ať už jsou to vycházky do přírody, za historickými a přírodními památkami nebo sportovní či rekreační vyžití, jistě se budete rádi vracet na místo svého pobytu. Proto je dobré najít si zde dobré ubytování. To Vám v obci poskytnou penziony a ubytování v soukromí.

Komfortní ubytování nabízí i stylové apartmány. Jejich okolí je vhodné pro rekreaci a turistiku, najdete tu krásnou přírodu a hlavně klid a soukromí. Dobrou volbou jsou i stylové roubenky v klidném prostředí na okraji obce. Nic Vám nebrání ani ubytovat se v hotelích a chalupách, případně zvolit si finančně výhodné ubytování v kempech či turistických ubytovnách v blízkém okolí obce.

Záleží jen na Vás, jaké ubytování si zvolíte, aby celá dovolená dopadla přesně podle Vašich představ. Úbislavice mají všechny předpoklady, aby je naplnily.